Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2890, Did:0, useCase: 0

Kārlails: "Meklējam aizsardzības spēlētāju ar lielisku metienu un spēju veidot izspēles"

Agris Suveizda

Kārlails: "Meklējam aizsardzības spēlētāju ar lielisku metienu un spēju veidot izspēles"
Luka Dončičs un Riks Kārlails. Foto: USA Today Sports/Scanpix

Nacionālās basketbola asociācijas komanda Dalasas "Mavericks", ko pārstāv arī latviešu garais spēlētājs Kristaps Porziņģis, sezonu beidza ar izstāšanos "play-off" pirmajā kārtā, septiņu maču sērijā tomēr piekāpjoties Losandželosas "Clippers". Pēc sezonas beigām "Mavericks" vadība veica intervijas ar visiem spēlētājiem, bet vadības pārstāvji un spēlētāji pēc tam piedalījās tradicionālajās preses konferencēs.

Viena no lielākajām intrigām Dalasas starpsezonā būs pieņemtie lēmumi par turpmāku attīstību, lai komandu ap "Mavericks" galveno zvaigzni Luku Dončiču veidotu arvien konkurētspējīgāku. "Runājām ar viņu, ko prasīs uzvara izslēgšanas spēļu sērijā," preses konferencē teica galvenais treneris Riks Kārlails. "Viņš uzņemas milzīgu atbildību un visu laiku spēlē ar bumbu. Vienojāmies, ka ir jāatrod līdzsvars, lai uz viņa pleciem negultos tik daudz lietu. Mums ir jābūt veseliem – arī Klēbera neatrašanās kaut 90% gatavībā bija nozīmīgs faktors."

"Šī starpsezona Dončičam būs lieliska iespēja NBA sezonai sagatavoties tā, kā viņš gribētu tai sagatavoties. Iepriekšējā starpsezona bija dīvaina, neviens nezināja, kad sezona sāksies, un beigās tā sākās sešas nedēļas agrāk, nekā bija gaidīts. Tā ka šī treniņnometne būs labs veids, kā uzlabot savu spēli," Kārlails turpināja. "Mums jādara viss iespējamais, lai uzlabotu sastāvu. Allaž meklējam labus aizsardzības spēlētājus. Domāju, ka tā būs joma, kurā turpināsim meklēt iespējas progresēt."

"NBA komisārs Silvers reiz sacīja, ka lieli izaicinājumi tiek pievārēti ar maziem solīšiem. Mums ir jākļūst veseliem, tāpat mums ir brīvais aģents Tims Hārdevejs, kura parakstīšana, kā, šķiet, jau teica [ģenerālmenedžeris] Donijs Nelsons, ir prioritāte. Lai laukumā papildinātu Dončiču, būtu ļoti labi atrast neatlaidīgu aizsargu ar lielisku metienu, kurš varētu arī pats radīt vienkāršas izspēles. Mūsu acis allaž ir atvērtas, un mums ir arī labi jaunieši. Sākoties brīvo aģentu tirgum, mums būs brīvi līdzekļi, kas dos iespējas kaut ko pasākt ar mūsu sastāvu," teica Kārlails.

Vaicāts par to, kā uzlabot Dončiča un Porziņģa saikni un šā dueta produktivitāti, treneris atkal uzsvēra vajadzību būt veselam un gatavam spēlēt: "Porziņģa veselība ir galvenā lieta. Kā jau teicu vakar, sērijas izskaņā bija jūtams, ka Porziņģa kājas atkal bija kļuvušas ļoti stipras, viņa kustību tendence bija ļoti pozitīva un viņa aizsardzība šajās trijās spēlēs – labākā, kādu esam redzējuši. Mūsdienu NBA redzam, ka mainās arī aizsardzība. Vairs nevar 220 centimetrus garu spēlētāju pielikt klāt pretinieku centram un likt tikai aizsargāt grozu. Mūsdienās komandas sūta piecus prasmīgus spēlētājus, kuri var izplest laukumu.

Sērijas laikā Porziņģis pielāgojās un pēdējās trijās spēlēs paveica ļoti labu darbu. Domāju, viņš apjauš, ka aizsardzības pienākumi mainās, un viņš to atzina mūsu tikšanās laikā. Tā ir jauna realitāte. Porziņģis ir unikāls spēlētājs, un to, ko viņš var izdarīt ar savu augumu, spējuši tikai daži spēlētāji. Turpinām vētīt mūsu uzbrukumu, lai izspiestu vairāk pozitīvā, bet, godīgi sakot, aizsardzībā viņš ir atslēga. Ja salīdzina spēles nogriežņus iepriekšējā un šajā sezonā, kad Luka un Kristaps spēlēja kopā un spēja iegūt ritmu, tas allaž deva ļoti pozitīvu grūdienu. Ar nepacietību gaidām vasaru, kas visiem varēs kļūt par jaunu sākumu."  +6 [+] [-]

, 2021-06-08 13:37, pirms 2 nedēļām
Ai pii viņš ir, pameta zem tanka Porzinģi, kam tagad jāsadzīvo ar līdzjutēju heitošanu.

  +2 [+] [-]

, 2021-06-08 13:57, pirms 2 nedēļām
Reāli kP varētu but Deivisa līmeni ,bet dēļ sita visa hujnas nekad neuzzināsim uz ko vins patiesi būtu bijis vai būs spējīgs !

  +2 [+] [-]

, 2021-06-08 14:11, pirms 2 nedēļām
Tieši tā. Protams, saprotams, ka jāupurējās Lukas labā, lai strečotu laukumu, bet tajā pašā momentā jādomā par sevi. Ja godīgi izņemot spēles, kad Luka nespēlēja, nebija neviena spēle, kurš KP varēja brīvi lidināt un mest cik uz sirds - visu laiku skopais Luka knapi iespēlēja un arī pārējie komandas biedri žarī pa grozu tiklūdz dabū bumbu, kā THJ
salming18 rakstīja: Reāli kP varētu but Deivisa līmeni ,bet dēļ sita visa hujnas nekad neuzzināsim uz ko vins patiesi būtu bijis vai būs spējīgs !

  +3 [+] [-]

, 2021-06-08 14:21, pirms 2 nedēļām
Jap, varēja vismaz dot KP piļīt 20+ reizes katru spēli pa grozu un vākt 20-30 ppg, tāpat zāģis tagad.

  +2 [+] [-]

, 2021-06-08 14:23, pirms 2 nedēļām
cobham rakstīja: Tieši tā. Protams, saprotams, ka jāupurējās Lukas labā, lai strečotu laukumu, bet tajā pašā momentā jādomā par sevi. Ja godīgi izņemot spēles, kad Luka nespēlēja, nebija neviena spēle, kurš KP varēja brīvi lidināt un mest cik uz sirds - visu laiku skopais Luka knapi iespēlēja un arī pārējie komandas biedri žarī pa grozu tiklūdz dabū bumbu, kā THJ
Bet varbūt tas tika darīts lai parakstītu Dončiču un THJ jaunos līgumus, lai puikas neapbižojas? Hvz... Bet ja šitā turpināsies nākošgad, tad ir jāprasa maiņa. Un KP līgums jau vairs nav milzīgs, jo tiks saslēgti visādi brīnumlīgumi jauni starpsezonā. Tas pats pats THJ gribēs ap 25 m gadā.

  +4 [+] [-]

, 2021-06-08 14:54, pirms 2 nedēļām
Timofejam diez vai pienāktos pat 15 mio sezonā, nu baigi nestabils. Vienu spēli nospēlē kā superstārs, bet pēc tam divas trīs kā piedzēries infantīlis. Labā lieta viņam ir ātrais uzbrukums, it sevišķi caurgājiens pat pusātrajā. Savukārt trījniekus viņš mauc no jebkuras vietas un jebkurā situācijā, pat tad, kad jau sešus septiņus ir aizpirdījis garām. Nu nekādas izjūtas (par sevi).

  +4 [+] [-]

, 2021-06-08 14:54, pirms 2 nedēļām
Visa līga meklē aisardzības spēlētājus ar lielisku metienu. Vai tad Ričardsons nebija tieši tas ko viņi meklē? Bet laukumā netika play-offos. Bet nu tādam vēl prasīt veidot izspēles? Dīvainīši. Dončič veidos 90% izspēles, priekš kam tas vēl. Varēja pagājušogad parakstīt Krauderu un būtu miers. Nez vai būs rinda ar spēlētājiem kuri gribētu spēlētu tikai aizsardzībā un stāvēt uz 3.p līnijas un skatīties kā viens čalis visu spēli spēlē ISO. Vienīgais ceļš kā pie tāda tikt ir ar maiņu, protams aizmainot KP. Viņi varētu cerēt, ka Džordans atdotu Bridžesu (+Monks vai/un Grieims SaT) pret KP.

  +2 [+] [-]

, 2021-06-08 15:02, pirms 2 nedēļām
žurnaļuga rakstīja: Timofejam diez vai pienāktos pat 15 mio sezonā, nu baigi nestabils. Vienu spēli nospēlē kā superstārs, bet pēc tam divas trīs kā piedzēries infantīlis. Labā lieta viņam ir ātrais uzbrukums, it sevišķi caurgājiens pat pusātrajā. Savukārt trījniekus viņš mauc no jebkuras vietas un jebkurā situācijā, pat tad, kad jau sešus septiņus ir aizpirdījis garām. Nu nekādas izjūtas (par sevi).
Viņi saka THJ papildinātu Dončiču ar lielisku metienu Redzējām 6,7 spēlē cik lielisks metiens Neko citu jau viņš arī nedara tik met. THJ varētu dot 10 milj/sez. uz 3 gadiem, es nekad mūžā neparakstītu lielāku līgumu. Tagad viņu mēģina dažādi padarīt/reklamēt labāku nekā viņš ir. Redzēsiet, ja dabūs savu lielo līgumu vēlreiz, nākamgad atkal nāks no beņķa, spējot trāpīt tikai katru 4. spēli.

  +2 [+] [-]

, 2021-06-08 15:48, pirms 2 nedēļām
Tu jau tādu ieduvi starpsezonā vārdā Ričardons

  +3 [+] [-]

, 2021-06-08 16:21, pirms 2 nedēļām
Bostonietis rakstīja: Tu jau tādu ieduvi starpsezonā vārdā Ričardons
Sezonas vidū viņš bija ļoti ok lomas spēlētājs un savu darbu paveica, kāpēc play offos tika aizmirsts + mikļos kad tika pie bumbas, jau bija apņēmības pilns sevi pierādīt un pieņēma nepareizos lēmumus. Trenerim ir ļoti jāpiedomā, kā saglabāt vēsu prātu saviem spēlētajiem, kad pie bumbas 70% laika ir viens spēlētājs.

     [+] [-]

, 2021-06-08 17:56, pirms 2 nedēļām
Bostonietis rakstīja: Tu jau tādu ieduvi starpsezonā vārdā Ričardons
Ričardsonu, cik atceros, viņi cerēja kā baiso spečuku defā. Tādu, kas var nosegt Kavai, Hārdenu un vella vecmāmiņu pie reizes piedevām.

  +1 [+] [-]

, 2021-06-09 09:04, pirms 2 nedēļām
Lai ņem Bertānu vecāko vai Strēlnieku. Arī Timma Dalasu varetu aizvest līdz gredzeniem... Ja skatās nākotnē tad Žagars būs īstais !

     [+] [-]

, 2021-06-10 07:42, pirms 2 nedēļām
NU re, pat galvenais treneris, ārkārtīgi diplomātiski protams, ka tik galvenā primadonna atkal nesaniknojas, pateica, ka pončiks kā spēles veidotājs ir kā lode no sū..a un ka viņš regulāri pārtur bumbu. Protams, ka tāds speciālists kā Kārlails to nevarēja neredzēt arī agrāk tādēļ domājams, ka liela daļa viņa taktikas ir noteikta ar pavēlēm no malas, protams, ka no komandas īpašnieka puses. Dalasai ļoti noderētu kāds nosacītais Kriss Pols, taču jautājums, kura no līgas zvaigznēm labprātīgi gribēs brist iekšā purvā, kur to gaida neizbēgams konflikts ar lokālo karalīti.

     [+] [-]

, 2021-06-10 07:56, pirms 2 nedēļām
salming18 rakstīja: Reāli kP varētu but Deivisa līmeni ,bet dēļ sita visa hujnas nekad neuzzināsim uz ko vins patiesi būtu bijis vai būs spējīgs !
A kas teicis, ka KP joprojām nav Deivisa līmenī? Pat traumatisma ziņā, lai gan pārmest spēlētājam traumatismu, kā to mīl te darīt daži alternatīvi apdāvināti personāži, tas jau ir pilnīgs dibens. Cits jautājums, ka Deivisam blakus ir Lebrons un te gan parādās liels jautājums, vai Dončičs ir Lebrona līmenī? Un tagad vēlreiz rūpīgi pārskatiet spēļu ierakstus! Pirmkārt, kā spēli veido Lebrons, otrkārt, kā spēli "veido" Dončičs. Esmu pārliecināts, ka pietiks ar 10 minūtēm, lai viss kļūtu skaidrs.