Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:132, Did:0, useCase: 0

Grīns: "Baltie treneri pelna no melno studentu neapmaksātā darba"

Māris Noviks
Māris Noviks @MarisNoviks

Grīns: "Baltie treneri pelna no melno studentu neapmaksātā darba"
Dreimonds Grīns un Kriss Mērfijs. Foto: ESPN

NBA spēlētājs Dreimonds Grīns ("Warriors") un ASV senators no Konektikutas pavalsts Kriss Mērfijs (Chris Murphy) ceturtdien, 25. jūnijā, publicēja kopīgu rakstu, aicinot atrisināt nevienlīdzības jautājumus studentu sportā, īpaši Nacionālās studentu sporta asociācijas (NCAA) pirmajā divīzijā. Sportacentrs.com publicē vēstījumu pilnā garumā.

“Kamēr pārsvarā baltie studentu sporta direktori (AD – athletic directors) pieprasa lielākoties melno (amerikāņu) futbola spēlētāju atgriešanos kampusos, lai augošas pandēmijas apstākļos piedalītos “brīvprātīgos” treniņos, mēs nevaram ilgāk ignorēt, ka gan elpceļu vīrusa krīze, gan augošā pilsoniskā taisnīguma kustība pieprasa mums steidzami runāt par fundamentālo nevienlīdzību studentu sportā.

Daudzi amerikāņi teiktu, ka diskusijas par studentu sporta nākotni var pagaidīt, taču patiesībā tās nekad nav bijušas tik aktuālas. Džordža Floida, Breonas Teilores un tik daudzu citu nāves piespiedušas apjaust, ka mūsu sabiedrības iestādes uzceltas uz sistēmiska rasisma pamatiem.

Tas iekļauj tādus studentu sporta veidus kā (amerikāņu) futbols un basketbols – daļu no sistēmas, kurā pārsvarā baltie menedžeri, treneri, sporta direktori un pārējie pelna no melnā vairākuma neapmaksātā darba.

Laikā, kad tūkstošiem studējošo sportistu jāatgriežas, lai trenētos vietās, kur notiek vīrusa izplešanās, nevis saraušanās, daudziem būs jāizdara piespiedu izvēle starp veselību un drošību, kā arī sporta stipendiju.

Mēs – bijušais studentu sporta izcilnieks, pašreizējais profesionālis, un nacionālais likumdevējs un studentu sporta līdzjutējs mūža garumā – esam par spēļu atsākšanu drošos apstākļos, cik drīz vien iespējams. Taču mēs arī ticam, ka “dvīņu krīzes” atkailināja Amerikā ne vienmēr acīmredzamo atšķirību starp divām sporta grupām – apmaksātajiem profesionāļiem un neapmaksātajiem studentiem. Pienācis laiks pievērst tai uzmanību.

Profesionāļiem, bez šaubām, būs jāuzņemas risks, atgriežoties laukumā, taču viņu darbs tiek apmaksāts. Studējošie sportisti atgriezīsies līdzīgos apstākļos, taču nesaņems neko. Protams, nav tā, ka viņu darbs nav ienesīgs. Tas ir pat ļoti ienesīgs – kad rudenī atgriezīsies koledžu futbols, tas padarīs dažus pieaugušos ļoti bagātus.

No otras puses, daudzas skolas saslimšanas gadījumā saviem sportistiem nesegs pat apdrošināšanas izmaksas. Tā ir nelietība. Elpceļu vīruss parādījis, ka studentu sportam jāmaina biznesa modelis.

Nesenā pagātnē daudzas diskusijas koncentrējās uz studējošo sportistu iespējām nopelnīt ar savu vārdu, tēlu un pievilcību (NIL – name, image, likeness). Abi ticam, ka tas ir vienkārša godīguma jautājums un atļautu sportistiem pilnas tiesības uz viņu gūtajiem ienākumiem no NIL, tāpat kā jebkuram studentam. Ticam, ka tas būtu tikai pirmais solis reformas virzienā.

Kāds “Power 5” līgas (ACC, SEC, Big Ten, Big 12, Pac-12 – Sportacentrs.com) futbola treneris Maiks Gandijs neredzētas vaļsirdības brīdī aprīlī teica, par spīti riskiem, spēlētājiem jāatgriežas laukumā, lai skolas varētu atkal “veicināt naudas apriti pavalstī”.

Tā bija atzīšanās, ka studentu vērtība ir daudz lielāka nekā krekls ar vārdu uz tā. Televīzijas tīkli nopelna miljonus, pārdodot reklāmas, balstoties uz skatītājiem, kuri vēlas redzēt koledžu futbola zvaigznes. Apģērbu un apavu firmas peldas naudā, pateicoties sadarbībai ar spēlētājiem.

Skolu zīmolus bieži vairāk veido augsta līmeņa sportisti nekā akadēmiskie sasniegumi. Pajautājiet sev, vai “Michigan State” ir tas pats zīmols bez Maģiskā Džonsona, vai “UConn” bez tādiem sportistiem kā Rejs Alens?

Katras skolas zīmolu veido tās sportistu sviedri. Vadība izmanto zīmolu, lai parakstītu TV un apavu līgumus simtiem miljonu dolāru vērtībā. ASV izglītības ministrijas (DoE – Department of Education) dati liecina, ka studentu sports ir 14 miljardu ASV dolāru industrija – trīskārt lielāka nekā pirms 15 gadiem, bet televīzijas, apavu firmas un augstskolas ir lielas ieguvējas.

Studējošo sportistu beztiesiskums ir arī pilsonisko tiesību jautājums. Tam jau sen bija jāatrodas uzmanības centrā, cīnoties par rasu taisnīgumu Amerikā. Lai gan melnie puiši veido tikai 2,4% studentu pirmsmaģistra studijās “Power 5” līgu skolās, viņi pārstāv 55% futbolistu un 56% basketbolistu, liecina “University of South California” 2018. gadā veiktais pētījums.

Treneri, sporta direktori un skolu prezidenti pārsvarā ir baltie. Tas pats sakāms par apavu firmu un televīzijas tīklu augstākajiem vadītājiem, kā arī azartspēļu vietņu darboņiem, kuri, pateicoties jauno melno vīriešu darbam, kļūst par miljonāriem.

Skolas teiks, ka sportistiem tiek maksāts – ar stipendiju. Tas ir aizvainojošs arguments, līdzīgs kā ogļu šahtas piedāvājums izmaksāt ogļračiem uzņēmuma dividendes. Jā, stipendija ir vērtīga, taču daudziem sportistiem nav atļauts nopelnīt uz “brīvās” izglītības rēķina, jo skolas viņus uzlūko vispirms kā sportistus un tikai pēc tam kā studentus.

Absolvēšanas rādītāji pelnošajos sporta veidos – īpaši melno sportistu vidū – ir daudz zemāki nekā pārējo studentu vidū. Sporta programmas parasti palīdz sportistiem mācību darbā, lai viņi varētu koncentrēties sporta pienākumiem.

Vēl vairāk, pat aprēķinot pilnu stipendijas vērtību, NCAA prioritātes ir redzamas – gandrīz 45 000 sportistu saņem 12% ienākumu, kamēr 4400 treneri algās saņem 16%, liecina “Power 5” līgu sporta programmu izdevumu ailes Izglītības ministrijas veidotajā “Equity in Athletics” datubāzē. Citiem vārdiem runājot, viens treneris nopelna tikpat daudz kā paredzēts divpadsmit sportistu stipendijām.

Iemesli studentu sporta reformai pastāvēja vēl pirms pilsoniskajiem protestiem un elpceļu vīrusa pandēmijas. Tajā pašā laikā neesam palaiduši garām faktu, ka NCAA un tās skolas steidzami cenšas apturēt reformas mēģinājumu, kura ļautu sportistiem nopelnīt ar savu vārdu, tēlu un pievilcību, kā arī iegūt taisnīgu daļu no radītajiem miljardiem. Studējošajiem sportistiem nepieciešams jauns, labāks darījums.

NCAA īstermiņā varētu atcelt ierobežojumus, kuri neatļauj sportistiem gūt ārējus ienākumus. Pandēmijas laikā, kad daļa no sportistu ģimenēm zaudējušas ienākumus, tas būtu līdzcietības žests. Ilgtermiņā jārunā, kāds būs patiess taisnīgums studējošajiem sportistiem.

Tādās profesionālās līgās kā NBA, sportisti bieži saņem apmēram pusi no līgas ienākumiem. Tā vietā, lai studējošie sportisti saņemtu 12%, kā būtu ar 30% un vairāk? Šie ienākumi palīdzētu iegūt labāku izglītību un uzlabotu veselības aprūpi pretstatā uzpūstām treneru algām un nevajadzīgi grezniem treniņcentriem. NCAA ir iespēja kļūt par partneri procesā, nodrošinot sportistu vienlīdzību – vai turpināt atrasties ierakumos pret reformām.

Mums nav jāgaida, lai padarītu studentu sportu labāku. Mums ir iespēja pārmaiņām jau tagad. Kad studentu sports atgriezīsies, tam jāizskatās citādi. Sportistiem pienākas daudz labāka attieksme, jo viņi ir to nopelnījuši.”

Sportacentrs.com fakti

1) NCAA sistēmā atrodas apmēram 400 000 studējošo sportistu.
2) Amerikāņu futbols un basketbols ir pelnošo sporta veidu vidū, kamēr pārējie sporta veidi dzīvo no subsīdijām.
3) Amerikāņu futbols un basketbols nes peļņu 5 no 32 pirmās divīzijas līgām, bet mazākajās līgās izdevumi ir lielāki par ienākumiem.
4) ASV 1972. gadā pieņēma Devīto pantu (Title IX), kurš teorijā paredz vienādu valsts līdzekļu sadali abiem dzimumiem.
5) “Power 5” līgās spēlē 64 amerikāņu futbola komandas (apmēram 3000 sportistu) un 65 no 350 pirmās divīzijas basketbola komandām (apmēram 1000 sportistu).

"Power 5" futbola komandas

Atlantic Coast Conference (14): Clemson, Louisville, Wake Forest, Florida State, Boston College, Syracuse, NC State; Virginia, Virginia Tech, Miami, Pittsburgh, North Carolina, Duke, Georgia Tech.

Big 12 (10): Oklahoma, Baylor, Texas, Oklahoma State, Kansas State, Iowa State, West Virginia, TCU, Texas Tech, Kansas.

Big Ten (14): Ohio State, Penn State, Michigan, Indiana, Michigan State, Maryland, Rutgers; Wisconsin, Minnesota, Iowa, Illinois, Purdue, Nebraska, Northwestern.

Pacific-12 (12): Oregon, Oregon State, California, Washington, Washington State, Stanford; Utah, USC, UCLA, Arizona State, Colorado, Arizona.

Southeastern Conference (14): Georgia, Florida, Tennessee, Kentucky, Missouri, South Carolina, Vanderbilt; LSU, Alabama, Auburn, Texas A&M, Mississippi State, Ole Miss, Arkansas.

Izmantotie resursi:
https://www.espn.com/nba/story/_/id...
https://news.usc.edu/138228/leading...
Cik izmaksā studentu elites komanda?
KKK un Devītais pants

1 2 36 komentāri

 +14 [+] [-]

, 2020-06-26 21:19, pirms gada
A melnie treneri/menedžeri iekš NCAA par pliku maizi strādā vai?

 +15 [+] [-]

, 2020-06-26 21:23, pirms gada
Šitas man patīk - muld par kaut kādu rasismu, bet tajā pašā laikā paši melnie iedala visus baltajos un melnajos... Dubultie standarti
Un ja runājam par vienlīdzību - tad varbūt beidzot jāizskauž šī melno spēlētāju pārpilnība iekš NBA, tā lai vienlīdzīgi ar baltajiem ir!!!

  +8 [+] [-]

, 2020-06-26 21:32, pirms gada
rezgalis007 rakstīja: Šitas man patīk - muld par kaut kādu rasismu, bet tajā pašā laikā paši melnie iedala visus baltajos un melnajos... Dubultie standarti
Un ja runājam par vienlīdzību - tad varbūt beidzot jāizskauž šī melno spēlētāju pārpilnība iekš NBA, tā lai vienlīdzīgi ar baltajiem ir!!!
Vispār viņus neņemt komandās. Lai tiem nav jāčīkst, un nav jājūtas pazemotiem.

  +6 [+] [-]

, 2020-06-26 22:16, pirms gada
Tad jau man jaatsakas no League Pass. Jo kaa tad es baltais skatishos kaa melnie spelee. Lai melnie maksaa.

  +9 [+] [-]

, 2020-06-26 22:19, pirms gada
kas tur ar baltajiem studentiem, tie neskaitās?

  -2 [+] [-]

, 2020-06-26 22:29, pirms gada
Labi, labi visi te sacepušies, ka pateica melnais/baltais. Bet problēma jau ir tajā, ka ASV Universitātes/treneri ar studentu sportu pelna miljonus, kamēr pašiem studeniem ir milzum daudz ierobežojumu, kas pat aizliedz pelnīt ar savu imidža pārdošu. Vienkārši viegli bīdīt savu "agenda" tagad ar rasistiskiem piesitieniem. Bet Grīns lai lien atpakaļ savā alā un turpina spert pa p autiem citiem spēlētājiem, citu neko viņš nemāk.

 +11 [+] [-]

, 2020-06-26 22:42, pirms gada
Tagad viss tiek novelts uz baltajiem. Neatkarīgi no nozares. Redz melnie apspiestie, svētie, bet baltie nelieši! Iedomājies tak, ieguvuši kvalifikācijas, pierādījuši, ka ir labi treneri un trenēs tagad melnos studentus!
Saprotu, ka studentu sporta sistēma ir jāmaina, ja tur atalgojums ir nepienācīgs. Bet kāpēc atkal jājauc iekšā rasisms? Tāpēc, ka tagad visu uz to varēs norakstīt? Sviests. Pasaule jūk prātā.

 +10 [+] [-]

, 2020-06-26 22:57, pirms gada
Melnie jau vispār ahujeļi. Sēdiet biksēs un priecājaties, ka nav jāstrādā uz lauka. Viss viņiem slikti.

  +8 [+] [-]

, 2020-06-26 23:09, pirms gada
Banss rakstīja: kas tur ar baltajiem studentiem, tie neskaitās?
Kā rāda NCAA apkopotie dati, NCAA pirmajā divīzijā, visos sporta veidos kopā, melnādainie atlēti veido ap 21% no visiem. Baltie - 55-60% (kopš 2012. gada ir tendence šim īpatsvaram samazināties).

Vairāk par NCAA demogrāfiju: NCAA Demographics Database | NCAA.org - The...

 +11 [+] [-]

, 2020-06-26 23:15, pirms gada
Juris Miņins rakstīja: Kā rāda NCAA apkopotie dati, NCAA pirmajā divīzijā, visos sporta veidos kopā, melnādainie atlēti veido ap 21% no visiem. Baltie - 55-60% (kopš 2012. gada ir tendence šim īpatsvaram samazināties).

Vairāk par NCAA demogrāfiju: http://www.ncaa.org/about/resources/research/ncaa-demographics-database
Parādītu šos datus Grīnveidīgajam un tevi nosauktu par rasistu, kas manipulē ar datiem.

  +1 [+] [-]

, 2020-06-26 23:28, pirms gada
Juris Miņins rakstīja: Kā rāda NCAA apkopotie dati, NCAA pirmajā divīzijā, visos sporta veidos kopā, melnādainie atlēti veido ap 21% no visiem. Baltie - 55-60% (kopš 2012. gada ir tendence šim īpatsvaram samazināties).

Vairāk par NCAA demogrāfiju: http://www.ncaa.org/about/resources/research/ncaa-demographics-database
Par basketbolu un am. futbolu atsevišķi tādas informācijas nav? Tomēr tie 2 ir tie lielākie un pelnošākie.

Edit: Pats uzmetu aci.

2005–2006 season, black males comprised 46.9 percent of NCAA Football Bowl Subdivision (FBS) and 58.9 percent of NCAA Division I basketball. 2005–2006 NCAA Division I Men's Basketball Tournament in which games started, and minutes played for black athletes were over double that of their white counterparts, with 68.7 percent of scoring in the tournament coming from black players.

  +9 [+] [-]

, 2020-06-26 23:34, pirms gada
varenais_eksperts rakstīja: Labi, labi visi te sacepušies, ka pateica melnais/baltais. Bet problēma jau ir tajā, ka ASV Universitātes/treneri ar studentu sportu pelna miljonus, kamēr pašiem studeniem ir milzum daudz ierobežojumu, kas pat aizliedz pelnīt ar savu imidža pārdošu. Vienkārši viegli bīdīt savu "agenda" tagad ar rasistiskiem piesitieniem. Bet Grīns lai lien atpakaļ savā alā un turpina spert pa p autiem citiem spēlētājiem, citu neko viņš nemāk.
Tu tikai piemirsi faktu, ka viņi visi par velti dabū augstāko izglītību. Viņu intelektu tas pārāk gan neietekmē, bet tomēr...

  -2 [+] [-]

, 2020-06-26 23:52, pirms gada
@vorkuta izskatās ka tavējo ar nē.
Visi šie studentu atlēti runā par to pašu ko Latvieši kad šie bļauj ka nodokļus maksā, bet pabalsti nekādi, ceļi slikti un viss slikti
Slēpts komentārs: nezinuneko

  -4 [+] [-]

, 2020-06-26 23:54, pirms gada
piters_kvils_5491377 rakstīja: Parādītu šos datus Grīnveidīgajam un tevi nosauktu par rasistu, kas manipulē ar datiem.
Jā,jo peldēšana,volejbols,lakross vai kā to sauc,utt., ir taskas pelna NCAA naudu.

  +3 [+] [-]

, 2020-06-27 00:12, pirms gada
piters_kvils_5491377 rakstīja: Parādītu šos datus Grīnveidīgajam un tevi nosauktu par rasistu, kas manipulē ar datiem.
Nosaukt var visādi un tas paliktu uz nosaucēju sirdsapziņas, ne manas, jo es tikai parādu oficiālos NCAA datus vispār bez sava vērtējošā komentāra (lai gan arī tas nepatiktu ne sportistiem kopumā, ne šādiem aktīvistiem atsevišķi).

  +4 [+] [-]

, 2020-06-27 00:22, pirms gada
Tas viss ir galīgi garām. OK, varu saprast, ka studenti saņem pārāk maz no kopējā nopelnītā, bet tā ir sistēmas vaina. Ja tā ir slikta, var mainīt, bet... Kāds sakars tam visam ar rasismu?! Tā jau teju jebkurus datus var apstrādāt un spekulēt, izdomājot visādus murgus!

  +7 [+] [-]

, 2020-06-27 00:57, pirms gada
Kas traucē melnajiem braukt spēlēt uz eiropu, ja jau viņi jūtas tik apspisti ASV universitātes sistēmā. Eiropā uz reiz varēs sākt pelnīt naudu. Plus, viņi aizmirst, ka Universitāte labākajiem atlētiem ASV ir par velti.

  +6 [+] [-]

, 2020-06-27 01:53, pirms gada
Vemt gribās no šī visa. Aprobežotie prātiņi cīnās 400 gadu vecu kauju

  +6 [+] [-]

, 2020-06-27 06:32, pirms gada
Risinājums laikam ir tikai jauna segregācija. Sadalām visu atkal naltajiem un melnajiem un lai paši tiek galā. Pāris gadu laikā jebkuru augstskolu pārvērtīs par geto.

  -2 [+] [-]

, 2020-06-27 08:21, pirms gada
Visi te ar putām uz lūpām iedegas, kad izdzird vārdu rasisms un rāda datus, kur ieskaitot visādus nīkuļu sportus baltie ir vairāk par melnajiem, bet nesaprot, ka pa lielam rakstam ir pilnīgi taisnība. Amerikā ir divi superpelnoši studentu sporti - amerikāņu futbols un basketbols (pelnošāki par vairumu profesionālo sportu), kurus pārsvarā pārstāv melnādainie, pietam, ja ņemtu normālās lomas komandā, gan jau pārsvars būtu vēl lielāks, kuri nesaņem pilnīgi neko un nedrīkst saņemt nekādus citus ienākumus. Argumentēt, ka viņi saņem stipendiju ir tāpat, kā pateikt, lai ej strādā par brīvu, bet tev nodrošinās pusdienas. Vairāku šo spēlētāju tēli vien jau ir vērti vairākos desmitos miljonu. Bet saņemt viņi neko nevar, uz viņu tēliem pelna universitātes. Tas, kādas ādaskrāsas direktori tur ir, ir otšķirīgi un to gan jau viņi piemeta kopējās aktualitātes iespaidā, bet kopējā situācija ir, ka melnie (ar baltajiem ieroču pienesējiem) mauc bez maksas un pelna direktoriem 5. mājas un stipendijas mākslas vingrotājiem.

  +2 [+] [-]

, 2020-06-27 09:33, pirms gada
Lukas rakstīja: Kas traucē melnajiem braukt spēlēt uz eiropu, ja jau viņi jūtas tik apspisti ASV universitātes sistēmā. Eiropā uz reiz varēs sākt pelnīt naudu. Plus, viņi aizmirst, ka Universitāte labākajiem atlētiem ASV ir par velti.
Sistēma uz tieši tā pastāv,ja esi sportists un tiec savas augstskolas komandā,tad mācības tev tiek apmaksātas arī daudzi latvieši mācās ASV par velti.Ja tik tālu aiziet tas murgs,tad brīvmācības vajag atcelt un augstskolās ņemt tikai tos ,kuri spēj samaksāt un kuriem zināšanas to atļauj,un tad būtu interesanti redzēt,cik liels atbirums tur būtu.

  +5 [+] [-]

, 2020-06-27 09:33, pirms gada
funkyz rakstīja: Argumentēt, ka viņi saņem stipendiju ir tāpat, kā pateikt, lai ej strādā par brīvu, bet tev nodrošinās pusdienas.
Manuprāt, ļoti tendenciozs apgalvojums, ja ņem vērā, ka viens gads tajās NCAA skolās var maksāt ap ~80 tk. Labas pusdienas, ziniet.

Viss pārējais - protams, ka NCAA sistēma nav ideāla, taču ir jāsaprot, ka ne jau sportists tajā ir galvenais, bet skola. Skola ir tā, kas no ārpus sava štata nevienam nezināmiem frešmeniem izveido pirmā lieluma zvaigznes.

Milzīgi stadioni, izcilas treniņu iespējas, labākie treneri un speciālisti, tas viss prasa ieguldījumus un tās naudas, kas paliek skolām, nav nemaz tik lielas (nu, aptuveni tādas kā Grīna komandas biedra Karija viena gada alga). Tas viss lielākoties tiek ieguldīts atpakaļ sistēmā.

Ja kādam liekas, ka tas nav godīgi (lai arī NCAA jau ir spēruši soli sportistu virzienā, ļaujot viņiem izmantot savu tēlu), tad profesionālais sports vienmēr ir iespēja un nav jau tā, ka tas būtu kaut kas nereāls - tagad darfta TOPprospekts Bols pa Austrāliju ņemas, bija arī Dženingss, kurš (nespējot tikt skolā akadēmisko prasību dēļ) pirms drafta gadu nospēlēja Itālijā un arī NHL viens no pēdējo laiku labākajiem golu metējiem Metjūzs paspēlēja Šveicē. Lūdzu!

Tikai kaut kā nav tās raušanās uz pro sportu, kur, redz, ir absolūta brīvība un var PELNĪT.
Varbūt tāpēc, ka ārpus NCAA sistēmas tiem vakardienas vidusskolnieciņiem nemaz nav tās vērtības, viņus katru otro vakaru pa TV nerāda un tāpēc viņi, kā pēkšņi izrādās, nav nemaz tādi superpopulāri bumbotāji?

Un, ja jau par pelnīšanu, kāpēc tad neattīstīt šo domu tālāk, nu, ka PRO līgās arī ir "dedovščina", t.i., ir noteikumi, kas aizliedz komandām ar rūkijiem slēgt lielos līgumus un ar RFA sistēmu padara viņus par bez maz vai dzimtcilvēkiem?

  +4 [+] [-]

, 2020-06-27 09:34, pirms gada
Viņš jau runā tā it kā tiktu izmantoti tikai melnie studenti, bet baltie varētu saņemt naudu. Tur ir vienlīdzība vienādās pozīcijās - gan baltie, gan melnie nevar saņemt atalgojumu. Tas, ka vadība pelna uz viņu rēķina ir cits jautājums. Vai to uzreiz var nosaukt par rasismu? Gan jau vadošajās pozīcijās ir vismaz viens melnais.

Ar šo marasmu drīz vienkārši panāks to, ka cilvēku izvēlēsies nevis pēc viņa spējām, bet tāpēc, ka mums redz vajag 50% melno. Tāpat kā jau bija Kanādas parlamentā - 50% sieviešu, jo redz jābūt vienlīdzībai nevis labākajam kandidātam.

  +5 [+] [-]

, 2020-06-27 09:53, pirms gada
Šeit pilnībā redzams kurš to naidu kurina, paši brūnie brāļi vienmēr neapmierināti un skraida ar šaujamajiem pa Bronksu, tur ir redzams kas notiktu ja viņiem dod pārāk lielu visatļautību!

  +3 [+] [-]

, 2020-06-27 10:28, pirms gada
Kurš gan vēl cits,ja ne Grīns ko tādu varēja attīstīt . Piespēlēto tekstu gan viņam ilgi bija jāmācās,tas skaidrs.
Klausies manos vārdos,neskaties uz maniem darbiem!

     [+] [-]

, 2020-06-27 11:42, pirms gada
Dzimmiy rakstīja: Šeit pilnībā redzams kurš to naidu kurina, paši brūnie brāļi vienmēr neapmierināti un skraida ar šaujamajiem pa Bronksu, tur ir redzams kas notiktu ja viņiem dod pārāk lielu visatļautību!
Ja tu esi melnais un Amerikā dzīvo geto, nabadzīgā ģimenē, tad tev ir 3 iespējas: kļūt par sportistu, reperi vai noziedznieku. Nu tā vismaz bija agrāk, varbūt tagad kaut kas ir mainījies uz labo pusi.

  +7 [+] [-]

, 2020-06-27 12:47, pirms gada
nezinuneko rakstīja: Te lielākajai daļai ir problēmas ar intelektu. Tu nepiemirsi faktu,jo tu to nezināji. Tikai sportisti no visiem,kas saņem t.s. budžeta vietas augskolā,nedrīkst strādāt un pelnīt naudu. Pelnošākie sporta veidi ir am. futbols un basketbols. Un tur dominē melnādainie. Kas pelna NCAA miljardus,bet paši bieži vien ir badā,ja vien pa kluso nepārkāpj noteikumus.
tos nigerus kāds ar varu dzen, vai paši izvēlējās? baltie atdeva dzīvības lai atceltu verdzību, tagad viņi var vīlēt uz mozambiku un rāpties palmā, neviens viņus vairs netur, augstkolā var neiet, baskets nav obligāts.

  +2 [+] [-]

, 2020-06-27 17:25, pirms gada
Drīz baltajiem cilvēkiem būs jāsāk justies vainīgiem, ka viņiem šāda ādas krāsa.Kāds stulbuma vilnis veļas pa pasauli.

  +2 [+] [-]

, 2020-06-27 18:37, pirms gada
Banss rakstīja: kas tur ar baltajiem studentiem, tie neskaitās?
Protams nē !!! Pat teikt Visām dzīvībām ir nozīme ir Rasistiski

     [+] [-]

, 2020-06-27 20:12, pirms gada
knaible rakstīja: Drīz baltajiem cilvēkiem būs jāsāk justies vainīgiem, ka viņiem šāda ādas krāsa.Kāds stulbuma vilnis veļas pa pasauli.
viņiem jau tā ir jājūtās

  +2 [+] [-]

, 2020-06-28 05:10, pirms gada
otins rakstīja: Ja tu esi melnais un Amerikā dzīvo geto, nabadzīgā ģimenē, tad tev ir 3 iespējas: kļūt par sportistu, reperi vai noziedznieku. Nu tā vismaz bija agrāk, varbūt tagad kaut kas ir mainījies uz labo pusi.
Kādēļ dzīvojošie aziāti ASV neizceļās ar lielu noziedzību un kvartāli kuros viņi dzīvo nav piemesloti?
Šeit tomēr ir liela nozīme mentalitātei. Nevis videi un apstākļiem.

  +1 [+] [-]

, 2020-06-28 08:59, pirms gada
Lukas rakstīja: Kas traucē melnajiem braukt spēlēt uz eiropu, ja jau viņi jūtas tik apspisti ASV universitātes sistēmā. Eiropā uz reiz varēs sākt pelnīt naudu. Plus, viņi aizmirst, ka Universitāte labākajiem atlētiem ASV ir par velti.
kapec uz Eiropu , lai brauc uz Afriku, tur rasisma nav ...un bus atgriezusies savu senču dzimtene un tad visiem bus labi.......

  +2 [+] [-]

, 2020-06-28 09:05, pirms gada
Jā, tikai tie treneri palīdz viņiem trenēties(tip tumšais treneris labāk sapratīs savas ādas pārstāvi?).
Mani vairāk uztraic ka cilvēki pelna 10milj gadā un liekas ka tas ir maz. Nedomāju ka Grīns pie savas lielās algas 50% ir atdevis labdarībā(savas ādas krāsas treneru kursiem, piem)

     [+] [-]

, 2020-06-28 15:27, pirms gada
shut the f... up
1 2 36 komentāri