Bertāna 8 punkti palīdz "Spurs" izglābties pret "Kings" un gūt 50. uzvaru
Nespēlējot komandas līderiem Kavai Lenardam un Lamarkusam Oldridžam, Sanantonio "Spurs" atspēlējās no 28 punktu deficīta, ar 114:104 sakaujot Sakramento "Kings". Dāvis Bertāns palīdzēja savai komandai ar 8 gūtiem punktiem.
Laukumā pavadot 19:23 minūtes, Dāvis Bertāns guva astoņus punktus (1p. 1/1, 2p. 2/3, 3p. 1/4), izcīnīja četras atlēkušās bumbas zem groziem, pa reizei izdarīja rezultatīvu piespēli, bloķēja metienu un pārtvēra pretinieku bumbu. Rūjienieša rēķinā divas personīgās piezīmes un +/- koeficients +2.
Pēc divām uzvarām pēc kārtas pagarinājumos un saspringtās uzvaras pār Hjūstonu, Gregs Popovičs spēlē pret "Kings" deva atpūtu saviem komandas līderiem Kavai Lenardam un Lamarkusam Oldridžam.
Spēles pirmo pusotru minūti rezultatīvi iesāka Sakramento basketbolisti, izvirzoties vadībā ar 7:0. Līdz pirmās ceturtļas vidum Tairiks Evanss terorizēja "Spurs" aizsardzību, sešu spēlētu minūšu laikā gūstot 13 punktus un palielinot "Kings" vadību līdz 24:8. Pēc piešu nesekmīgā sākuma jau pirmās ceturtdaļas vidū spēlē iesaistījās Dāvis Bertāns. Popoviča izvēle sūtīt laukumā latviešu pirmgadnieku attaisnojās, Berānam jau ar pirmo metienu raidot grozā trīs punktus. Trīs minūtes pirms ceturtdaļas noslēguma Manu Džinobil saņēma tehnisko piezīmi, "Kings" panākot 31:15. Ceturtdaļas izskaņā "Spurs" nesekmējās ar punktu gūšanu, kamēr "Kings" realizēja gandrīz visas savas iespējas, tādējādi "Spurs" nonāca iedzinējos ar 22 punktu deficītu - 15:37.
Otrās ceturdaļas ievadā no tālās distances mājinieku grozu apšaudīja Badijs Hīlds, nepilnu trīs minūšu laikā palielinot Sakramento vadību līdz 25 punktiem (46:21). Viesu izrāvienu apturēja Bertāns, izcīnot atlēkušo bumbu uzbrukumā un raidot grozā divus punktus ar sodu. Otrā ceturkšņa vidusdaļā Džonotans Simonss ar tālmetienu sadeldēja starpību līdz 20 punktiem, bet "Kings" ātri palielināja starpību, Hīldam grozā raidot tālmetienu uz ceturkšņa viduspunktā sasniedzot 54:29. Spēles turpinājumā piecus punktus īsā laikā guva Džinobili, tomēr tas neļāva būtiski samazināt starpību, jo rezultatīvi uzbrukumi padevās arī viesiem. Svarīgu izrāvienu "Spurs" basketbolistiem izdevās veikt pirmā puslaika izskaņā, gūstot 11 punktus pēc kārtas. Pārtraukumā "Spurs" devās atrodoties iedzinējos ar 48:63.
Otrā puslaika pirmajā pusē "Spurs" pietuvojās līdz desmit punktu starpībai. Līdz trešā ceturkšņa vidum rezultāta starpība svārstījās desmit līdz 13 punktu robežās. Ceturkšņa otrajā pusē Bertāns raidīja grozā pustālo metienu, panākot 66:67. "Spurs" aktīvi spēlēja aizsardzībā un strauji sāka deldēt starpību, trešā ceturkšņa pēdējā minūtē Pau Gazolam pirmo reizi izlīdzinot rezultātu. Pēdējos divus uzbrukumus gan izdevās realizēt "Kings", pirms izšķirošās spēles daļas atrodoties vadībā ar 86:82.
Vairākas reizes Sanantonio izlīdzināja spēles rezultātu, tomēr vadību pārņemt neizdevās līdz ceturtdaļas vidum, kad beidzot Petija Milza trejacis pirmo reizi spēlē vadību deva teksasiešiem - 95:93. Bertāns šajā laikā aktīvi cīnījās aizsardzībā, kā arī uzbrukumā palīdzēja veidot epizodes komandas biedriem, veidojot aizsegus metieniem. Trīs minūtes pirms mača noslēguma Milzs raidīja grozā vēl vienu trejaci, bet Deivids Lī ar metienu no groza apakšas sasniedza 101:95. Sakramento cerības uz veiksmīgu iznākumu spēles izskaņā noraka Denijs Grīns, kurš dažu minūšu laikā pretinieku grozā salidināja trīs tālmetienus, ļaujot Sanantonio svinēt uzvaru ar 114:104. Dāvim Bertānam ar 8 punktiem šī bija rezultatīvākā spēle "Spurs" sastāvā kopš 8. februāra, kad Filadelfijā latvietis guva 9 punktus.
Ar šo panākumu "Spurs" izcīnīja sezonas 50. uzvaru, sasniedzot šo skaitu 18. gadu pēc kārtas.
"Spurs" - "Kngs" 114:104 (15:37, 33:26, 34:23, 32:18)
Spurs: Džinobili 19, Lī 18 (10 atl. bum.), Milzs 17 (10 rez. pies.), Grīns 14, Simonss 14, Andersons 9, Bertāns 8, Gazols 7, Marejs 4, Pārkers 2, Dedmons 2, Entonijs, Forbss
Kings: Evanss 26, Labisjerē 15, Kofus 12, Hīlds 11, Aflalo 8, Templs 8, Lovsons 8, Kaulijs-Steins 6, Tolivers 5, Kolisons 5
Statistika
Komanda | Met. % | Tālm. % | Soda m. | Atl.b. | Rez.p. | Kļūdas |
---|---|---|---|---|---|---|
Spurs | 42/84 (50%) | 14/29 (48%) | 16/21 (76%) | 45 | 33 | 12 |
Kings | 42/86 (49%) | 7/19 (37%) | 13/16 (81%) | 42 | 20 | 13 |
50-13. #GoSpursGo pic.twitter.com/T81QIQnjG6— San Antonio Spurs (@spurs) March 9, 2017
+5 [+] [-]
Ja reiz sāc rakstīt rezultātu formātā Spurs:Kings, tad pieturies pie šāda formāta visu rakstu, nevis maini vietām komandas ik pa brīdim, dedzinot smadzenes lasītājam.
Ja nemaldos, tad būtu jāraksta mājiniek:viesi.
-2 [+] [-]
+5 [+] [-]
Tas, ka NBA kopumā augstāk vērtē uzbrukumu (MVP - fiksētā statistika uzbrukumā) jau sen ir zināms fakts (kādēļ MVP būs Harden/Westbrook), bet teikums par to, ka Lenarda MVP statuss ir atkarīgs no samocītas uzvaras pār Kings ir aplams, jo šī uzvara drīzāk apliecina Popoviča izcilību (spēlētāju izvēle, motivēšana, rotācijas, taktika).
+3 [+] [-]
-3 [+] [-]
+3 [+] [-]
-2 [+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
Ja gribas dzirdēt konkrētus skaitļus - Spurs bez Lenarda šosezon ir 5-1, vienīgais zāģis pret Memfisu, par ko nekādi nav jākaunas. Stipri šaubos, ka citas komandas būtu pat tuvu tādai bilancei bez saviem MVP kandidātiem!
Un kur tu rāvi, ka es salīdzinu veco trio ar mūsdienu duetu?! Es atbildēju uz argumentu, ka Spurs ''līderu nav un nevar būt''. Acīmredzami, Spurs līderi ir bijuši un ir arī tagad!
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
+2 [+] [-]
Bet, protams, ja mēs ņemam tīri pēc statistikas un nozīmīguma komandas uzvarās, tad jā - Lenards nav tik "gards" kā iepriekš minētie spēlētāji. Bet, no otras puses - vai tad Lenards vainīgs, ka viņš spēlē labākajā KOMANDĀ līgā?! Respektīvi - ka viņa MVP kvalitātēm komandas kopējā mehānismā nav tik liels svars kā tajā pašā Hjūstonā vai Oklahomā, kurā, ja tīri teorētiski, ieliktu Lenardu, tas nozīmīgums būtu tik pat nospiedošs kā Hārdenam vai Vestbrukam...
Kā jau minēju - ja MVP "čudom" iedotu Lenardam, tad tas būtu MVP ne tikai viņam, bet Popam un Spurs organizācijai kopumā.
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
Rezultātā, ja MVP piešķirtu viņam, tā balva zaudētu savas pēdējās kredibilitātes kripatas, jo ir pilnīgi skaidrs, ka citu kandidātu loma viņu komandās ir krietni svarīgāka jeb augstāka viņu vērtība reg. sez. nogrieznī. Būtībā tu ar savu pirmo teikumu manis citētajā rindkopā pilnībā apstiprini manu teikto un esi izskaidrojis MVP balvas būtību.
-2 [+] [-]
Sezona vēl nav galā, bet, atbildot tieši, ja Lenards saņemtu MVP un situācija būtu tāda, kā tagad, es pavisam noteikti teiku, ka tas būtu nepelnīti. Ne jau tāpēc, ka viņš nav ļoti svarīgs spēlētājs Spurām un nebūtu top 10 čalis līgā, bet tikai tāpēc, ka, manuprāt, ir vairāki citi elites spēlētāji, kas savām komandām ir krietni svarīgāki, nekā Lenards Spurām, RW un Hārdens, protams, kā izteikti favorīti.
Es gan nenoliedzu, ka Lenards ir pelnījis būt diskusijā kā top 10 MVP kandidāts, ja mēs tīri runājam par kkādu MVP reitinga sistēmu, kādu var atrast NBA.com.
-1 [+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
-1 [+] [-]
[+] [-]
PO galīgi neko nenosaka MVP sakarā. Ja vien pirmās kārtas spēles kko.
-1 [+] [-]
[+] [-]
MVP... ja mēs skatāmies uz šo nomināciju tā vispārīgi t.i. līgas vērtīgākais spēlētājs kopumā, tad es teiktu - Lenards vai Džeimss. Ja detalizētāk(un visdrīzāk, kā arī tas ir domāts) - vērtīgākais spēlētājs priekš savas komandas, tad jā - faktiski ir 2 kandidāti - jau irpeikš 100kārt minētie...
p.s. kas interesanti - mēs šajā MVP listē nediskutējam par Durentu. Itkā loģiski - komandā vēl ir 1. Karijs, 2. Grīns, Tomsons. Viņi visi par pavilkt komandu. Taču, ja mēs paskatāmies uz to, kā spēlēja GSW ar Durentu un kā spēlē tagad - bez viņa. Es teiktu - viņa nozīmīgums komandas sniegumā un uzvarās ir daudz lielāks, nekā mēs patiesībā domājām... Tas tā, tīri viela pārdomām.
[+] [-]
+1 [+] [-]
[+] [-]
Bet runa jau ir par katru doto sezonu un spēlētāju, kurš tajā ir bijis neatsverams savai komandai. Vsm es tā izprotu šo balvu, jo ne velti to sauc par most valuable nevis the best. Savā ziņā tie ir sinonīmi, bet šajā gadījumā uzsvars ir uz lielāko pienesumu. Kā šajā kontekstā var teikt, ka Lenards, bez kura Spurs ir 5-1, ir pelnījis būt MVP vairāk par RW vai Hārdenu, kuri savās komandās dara milzu darbu un bez viņiem tur viss aizietu pa vīlēm, es joprojām šeit neesmu dzirdējis jēdzīgu pamatojumu!
Par KD jau runa bija, bet tagad traumas dēļ par to jēgas runāt vairs nav.
[+] [-]
Aizsardzībā Hārdens, manuprāt, var nospēlēt. 2012.gada finālos Hārdens bieži sedza Lebronu un cik atceros viņam tīri o.k sanāca. Katrā ziņā nebija tā, ka Lebrons viņam kā tukšai vietai garām gāja.
+1 [+] [-]