Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:134, Did:0, useCase: 0

Dario G ietur pauzi, Beļģija konkurencē ar Latviju tēmē uz četrām uzvarām

Māris Noviks
Māris Noviks @MarisNoviks

Dario G ietur pauzi, Beļģija konkurencē ar Latviju tēmē uz četrām uzvarām
Dario Gjergja: desmitkārtējs Beļģijas čempions ar "Oostende". Foto: FIBA

"Beļģijas "lauvām" pirmā kvalificēšanās Pasaules kausam var būt smags uzdevums, taču varam būt cerību pilni un sapņot par vietu nākamajā pasaules čempionātā," otrdien, 31. augustā, pēc izlozes teica vīriešu basketbola valstsvienības ģenerālmenedžeris Žaks Stass (Jacques Stas).

Beļģijas basketbolam 2021. gads izvērties sekmīgs – sieviešu valstsvienība debitēja Olimpiskajās spēlēs, savukārt vīriešu izlase piekto reizi pēc kārtas kvalificējās Eiropas finālturnīram. Vasarā uz Japānu devās gan “kaķi”, gan “lauvas” – vīri no 30. jūnija līdz 13. jūlijam aizvadīja treniņnometni Okinavas salā, sacenšoties pret Somiju (74:64), Japānu (73:70) un Ungāriju (101:80).

Valstsvienības galvenais treneris Dario Gjergja izvirzījis jaunu mērķi – cīnīties par ceļazīmi uz Pasaules kausu, kas 2023. gada 25. augustā-10. septembrī notiks...Okinavā, Indonēzijas galvaspilsētā Džakartā un Filipīnās. Zadaras basketbola tradīcijas pārstāvošais horvātu treneris Beļģijā iekarojis spēcīgas pozīcijas. Viņa līgums ar Čempionu līgas komandu “Oostende” ir spēkā līdz 2025. gadam, savukārt valstsvienības stūre uzticēta līdz 2024. gadam.

Šobrīd “Oostende” aktīvi gatavojas jaunajai sezonai, tāpēc pirmo komentāru pēc izlozes sniedza izlases ģenerālmenedžeris Žaks Stass. “Šī ir stipra, atraktīva grupa, taču uzskatu, ka mums ir izredzes (tikt tālāk). Sems Van Rosoms un Išmaels Bako nākamajā sezonā nespēlēs Eirolīgā, tātad būs pieejami. Grupas favorītei Serbijai nevarēs palīdzēt NBA un Eirolīgas spēlētāji.

“Mums jābūt ambicioziem un jātēmē uz četrām uzvarām,” Stass atklāja pirmo mērķi. “Tāds rezultāts nesīs divus ieguvumus – kvalificēsimies nākamajai kārtai un paņemsim līdzi daudz punktu. Ja neskaita vēlmi gūt panākumus Pasaules kausa kvalifikācijā, ļoti vēlamies sasniegt labu rezultātu “EuroBasket 2022”. Tas būs mūsu piektais finālturnīrs pēc kārtas.”

Viens no “lauvu” līderiem Sems Van Rossoms nepiedalījās nevienā “EuroBasket 2022” kvalifikācijas spēlē, taču būs ierindā Pasaules kausa atlasē. “Latvija un Serbija pieder sīksto puišu lokam, tāpēc mums noteikti jāizcīna divas uzvaras pār Slovākiju. “Logu sistēmā” pretiniekiem nevarēs palīdzēt NBA un Eirolīgas spēlētāji, jo šie turnīri kvalifikācijas laikā netiks apturēti. Serbija un, iespējams, Latvija nebūs labākajā sastāvā.”

Pasaules kausa iepriekšējā ciklā Beļģija piedzīvoja piecus zaudējumus pēc kārtas, netiekot galā ar Franciju, Krieviju un Bosniju. Tas notika pirms “Dario G” ierašanās, tādēļ Van Rosoms centās būt optimists. “Ņemot vērā, ka visi rezultāti tiks ņemti līdzi, mums jācenšas pretiniekus pārsteigt. Ja būsim pilnā sastāvā un veseli, tas var izdoties. Nokļūšana kvalifikācijas otrajā kārtā jau ir ambiciozs uzdevums.”

Izspēles kārtība

Pirmajā kārtā 32 izlases tiks sadalītas astoņās grupās pa četrām komandām katrā (A, B, C, D, E, F, G, H). Paredzēts izspēlēt divus apļus, sacenšoties mājās un izbraukumā, trīs labākajām komandām iegūstot tiesības turpināt cīņu nākamajā kārtā. Tam atvēlēti trīs logi:

(1) 2021. gada 22.-30. novembris,
(2) 2022. gada 21. februāris – 1. marts,
(3) 2022. gada 27. jūnijs – 5. jūlijs.

Svarīga būs katra spēle – visi pirmās kārtas rezultāti tiks ņemti līdzi uz nākamo kārtu.

Otrajā kārtā 24 komandas pēdējos trīs logos cīnīsies par 12 ceļazīmēm uz Pasaules kausu. Tiks izveidotas četras apakšgrupas ar sešām izlasēm katrā, apvienojot pirmās kārtas labākos trijniekus (A+B, C+D, E+F, G+H). Katras grupas (I, J, K, L) trīs spēcīgākās vienības kvalificēsies finālturnīram. Datumi:

(4) 2022. gada 22.-30. augusts,
(5) 2022. gada 7.-15. novembris,
(6) 2023. gada 20.-28. februāris.

Pasaules kausā spēlēs 32 komandas – 12 no Eiropas, septiņas no Amerikām, piecas vai sešas no Āzijas, piecas no Āfrikas, kā arī vismaz divas no trim rīkotājām (Japāna un Filipīnas kvalificējās automātiski, savukārt Indonēzijas statuss vēl nav izlemts).

Izmantotie resursi:
https://www.basketballbelgium.be/fr...

     [+] [-]

, 2021-09-01 07:40, pirms 2 mēnešiem
4 uzvaras var savākt, bet tad abas reizes jāuzvar serbus un sloväkus.
Pret Latviju uzvaras nebūs