Viedoklis: Kurš ir lielākais skandāls Latvijas basketbolā?
Pēc pēdējo dienu skaļajiem notikumiem, Sportacentrs.com piedāvā atcerēties Latvijas basketbola skandālus un aicina lietotājus aptaujā paust savu viedokli – kurš tad no skandāliem ir pats lielākais.
Kopumā tiks izvēlei tiks piedāvāti seši atbilžu varianti un, lai vieglāk būtu izdarīt izvēli, atgādināts, kas tad katrā no gadījumiem īsti bija un notika.
Skandāli Latvijas basketbolā 1991.-2009.
1992: Miglinieks un Vētra izvēlas NVS - 1991. gadā Latvija bija atjaunojusi neatkarību un arī nacionālo izlasi, bija iespēja sapulcināt ļoti labu sastāvu un pacīnīties par nokļūšanu uz Barselonas olimpiskajām spēlēm. Taču Igors Miglinieks un Gundars Vētra izvēlējās pārstāvēt Neatkarīgo Valstu savienību (NVS) jeb būtībā bijušo PSRS izlasi, kurai Barselonā prognozēja medaļas. Vētra un Miglinieks tautā iemantoja nodevēja statusu, turklāt palika arī bez medaļas - 4. vietā.
2001: Latvijas – Francijas U-16 izlašu "cirks" - Eiropas U-16 basketbola čempionāts 2001. gadā notika Rīgā un Latvijas izlase (galvenais treneris Raivo Otersons, sastāvā bija tādi spēlētāji kā Biedriņš, Bērziņš, Jeromanovs, Jurevičus u.c.), lai arī labi iesāka turnīru, noslēdza to ne tajā labākajā stilā. Pēdējā otrā posma spēlē latvieši sacentās ar Franciju un abas komandas laukumā acīmredzami darīja visu, lai... zaudētu. Iemesls gaužām vienkāršs – ne latvieši, ne franči negribēja ceturtdaļfinālā tikties ar Lietuvu. Galu galā spēlē uzvarēja Latvija, taču zaudējumus ceturtdaļfinālā piedzīvoja abas "cirka" dalībnieces – latviešus apspēlēja Lietuva (50:55), kuras rindās 29 punktus guva Lins Kleiza, bet Francija piedzīvoja sakāvi pret spāņiem.
2004: Biedriņš pamet "Skonto": Andris Biedriņš, kurš kopš 2002. gada pārstāvēja "Skonto" komandu, pēc U-18 izlašu kvalifikācijas turnīra, kura laikā viņam aprit 18 gadu, nevis atgriezās Latvijā, bet devās uz ASV, lai veiksmīgāk sagatavotos Nacionālās Basketbola asociācijas draftam. "Skonto" par to sacēla lielu brēku, taču advokāti norādīja - Biedriņa līgumā ar "Skonto" bijusi iekļauta juridiski nepamatota prasība basketbolistam pēc 18 gadu vecuma sasniegšanas sešu mēnešu laikā parakstīt līgumu, par kuru bija vienojies klubs un spēlētāja vecāki. 2004. gada vasarā Biedriņu ar 11. numuru NBA draftā izvēlējās Goldensteitas "Warriors".
2005: Basketbolistes atsakās no Otersona: Pēc 2005. gada Eiropas čempionāta basketbolā, kuru mūsu izlase izcīnīja sesto vietu, Latvijas Basketbola savienībai tika nosūtīta vairāku dāmu basketbola izlases spēlētāju parakstīta vēstule, kurā izteikta neapmierinātība ar galveno treneri Raivo Otersonu. LBS līgumu ar viņu nepagarināja, nākamajā gadā par galveno treneri kļuva Ainārs Čukste.
2006: Kambalas divu gadu diskvalifikācija: Daudzi jūsmoja par Kaspara Kambalas sniegumu "Fenerbahce/Ulker" rindās, līdz 2007. gada janvārī Latviju sasniedza nepatīkama vēsts – pēc 2006. gada 12. decembrī aizvadītās Eirolīgas spēles no Kambalas ņemtās dopinga analīzes sportista ķermenī uzrādījušas aizliegt vielu. Sportists taisnojās par muguras sāpēm un ārsta dotajiem medikanemtiem, taču vēlāk izrādījās – runa ir par kokaīnu. 2007. aprīlī Kasparam tika piešķirta pusotra gada diskvalifikācija, kas augustā pagarināta līdz diviem gadiem.
2009: LBS diskvalificē basketbolistus: Pēc Eiropas vīriešu basketbola čempionāta, kurā Latvijas basketbola izlase izstājās jau pēc apakšgrupu turnīra, LBS izvērtē valstsvienības sniegumu, spēlētāju attieksmi un disciplīnu treniņos un ārpus tiem un nolemj diskvalificēt piecus basketbolistus – Kristapu Valteru (uz trim gadiem), Armandu Šķēli (uz diviem gadiem), Kasparu Kambalu, Kasparu Bērziņu un Andri Biedriņu (visus – uz vienu gadu nosacīti).
+29 [+] [-]
+18 [+] [-]
+3 [+] [-]
+15 [+] [-]
2009. gada LBS lēmums ir vismuļķīgākais, kādu LBS ir pieņēmusi savā vēsturē.
+5 [+] [-]
[+] [-]
+3 [+] [-]
Lai tauta zin savus varoņus, jo tās atmiņa mēdz būt ļoti īsa un viedoklis divkosīgs.
+10 [+] [-]
Kaut gan, jāsaka, ka mums nemaz tik daudz to skandālu nav bijuši, ja topā pat iekļautas kadetu dīvainās izdarības
[+] [-]
+5 [+] [-]
Pilnīgas muļķibas ja tagad Latvijas basketbols bez 2 talantīgiem, bet tusētājiem un mikroklimata jaucejiem, pēkšņi pazudīs no Eiropas. Pašiem smiekli nenāk???????
+4 [+] [-]
+11 [+] [-]
Bet nu Otersons 3os skandālos iesaistīts! pārliecinoši ''skandalozākais''!
+1 [+] [-]
[+] [-]
Arī par Vētru un Miglinieku var domāt, ka šiem cilvēkiem lai ko viņi teiktu, acīmredzot savas ambīcijas un nauda iespējams ir svarīgāka nekā valstiskais gods.
par "tusētāju paaudzi" arī pēc kādiem 10-15 gadiem šie varu derēt vienmēr lielīsies, ka bijuši baigie stāri Latvijā, bet mēs zināsim, ka pierādīt viņiem tas neizdevās, un tā arī palika "pirmie čaļi klubā" ne laukumā
+8 [+] [-]
+5 [+] [-]
2009. - VISLIELĀKAIS.
+10 [+] [-]
+1 [+] [-]
+1 [+] [-]
-1 [+] [-]
+9 [+] [-]
-1 [+] [-]
"TVNET sazinājās arī ar vienu no LBS valdes locekļiem, Gunti Šēnhofu, kurš atklāja, ka neesot piedalījies spēlētāju pārkāpumu izvērtēšanā un sodu piespriešanā, jo Latvijas izlasi pārstāv viņa krustdēls, Kristaps Valters. Runājot par Kaspara Bērziņa sodu un vienu gadu nosacīti Šēnhofs norādīja, ka "tas tika mīkstināts, jo spēlētājs tika atskaitīts no izlases pirms čempionāta.""
It kā sīkums, bet kāpēc visu laiku ir jāmelo?
+2 [+] [-]
[+] [-]
+3 [+] [-]
+2 [+] [-]
Cik esmu dzirdējis ar Miglinieko nesadzīvo daudzi basketbolisti,ne tikai šajā gadā,bet arī iepriekš.Zivs pūst no galvas,varbūt vajag LBS valdei vajag izvērtēt katra trenera devumu un attiecības ar spēlētājiem atsevišķi?Tikai lbs darboņi ir par mīkstu,lai to darītu un nedod dievs noņemtu kādu no amata,varbūt šitas bija bikiņ ne pa tēmu,bet nu tomēr.
+14 [+] [-]
+7 [+] [-]
01'smieklīgs
04'pozitivs skandāliņš - kā nekā latvietis NBA
05'nekas tāds īpašs
06' bēdīgs
09' atbaidošs. 2009 gads Latvijas basketbolā ir zīmīgs.. jo tas gandrīz ir miris