Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:134, Did:0, useCase: 3

Artis Ate: "Latvijas mērķis ir pirmā vieta grupā"

Māris Noviks
Māris Noviks @MarisNoviks

Artis Ate: "Latvijas mērķis ir pirmā vieta grupā"
LBS prezidents Raimonds Vējonis un Artis Ate ar dēlu 2023. gada 19. februārī. Foto: Renārs Koris

"Liepājā pirmo reizi spēlēju tik pilnā zālē. No Rucavas atbrauca ģimene, draugi, brālēni un māsīcas. Pilns komplekts, viss kā pienākas!" vīriešu valstsvienības un "VEF Rīga" uzbrūkošais aizsargs Artis Ate pauda gandarījumu par uzvaru Latvijas basketbola "Užavas" kausa finālā.

Sirsnīgs dzīvē, nepiekāpīgs laukumā – VEF kapteinī apvienotas labākās īpašības. Pēc valstsvienības treniņa pirmdienas vakarā viņš “uzguļas” barjerai, kura atdala spēlētāju koridoru no žurnālistiem atvēlētā laukuma, ar ķermeņa valodu apliecinot – esmu pilnībā gatavs sarunai.

“Liepājas Olimpiskais centrs ir zāle, kurā uzaugu,” Ate atcerējās sešas “Liepājas lauvās” pavadītās sezonas (2008-2014). “(Svētdien bija) patīkama sajūta uzvarēt, bet īpašu prieku sagādāja pārpildītā zāle. Es tiešām to novērtēju. Forši, ka cilvēki atbalsta un dzīvo līdzi basketbolam. Vienalga – Liepājai vai VEF.”

Atem finālā bija otrais lielākais spēles – 30:36 minūtes – aiz Glena Kouzija. Uzbrūkošais aizsargs guva 12 punktus (divpunktu metienos 3/5, trīspunktu metienos 2/3), izcīnīja sešas bumbas zem groziem, pārķēra divas bumbas un bloķēja vienu metienu.

VEF basketbolisti trīs stundas garo ceļu līdz Liepājai mēroja spēles dienā. “Bijām pārliecināti (par uzvaru), taču... Tā ir viena spēle – nekad nevari paredzēt, kā būs. Var notikt jebkas. Kā jau redzēji, spēle bija diezgan, diezgan līdzīga. Interesanta gan mums pašiem, gan skatītājiem. Nevarēja teikt, ka viss gāja kā pa sviestu.”

Rīdzinieki turnīru sāka no pusfināla, taču visas trīs spēles pret Kurzemes komandām aizvadīja astoņu spēlētāju sastāvā. Uzbrucējs Alberts Putāns, spēka uzbrucējs Raivo Butirins un centrs Pēteris Pinnis nevarēja pārstāvēt VEF, jo bija spēlējuši Latvijas kausā Rīgas Stradiņa Universitātes rindās.

“Tā bija trešā spēle, kad spēlējām astoņu cilvēku sastāvā. Divreiz pret Ventspili un vienreiz pret Liepāju,” VEF kapteinis pastāstīja par fināla mazāk zināmo niansi. “Katram bija jāsaprot, ka nevar taisīt nevajadzīgas piezīmes. Jāpadomā, sist vai nesist. Tas bija jauns izaicinājums, kuru izturējām un izcīnījām kausu.”

Viens no fināla spilgtākajiem mirkļiem bija čempionu kausa pasniegšana. Artis to sagaidīja ar dēlu rokās. Puisēns uzvedās kā apbalvošanas ceremoniju veterāns – skaļajā troksnī ar abām rokām aizspieda ausis. Svētdien viņa tēvs kļuva par divkārtēju Latvijas kausa ieguvēju.

VEF nav bijis laika nosvinēt Latvijas kausa iegūšanu, taču kluba leģionāri Glens Kouzijs, Nasirs Brukss un Elaidža Klerenss bijuši priecīgi par panākumu. “Pirmkārt, tas ir ieraksts tavā CV. Otrkārt, visiem patīk uzvarēt. Plašākas svinības izpalika. Pasvinējām – ar mēru.”

Septiņi valstsvienības kandidāti treniņnometnē ieradās nākamajā dienā pēc kausa spēlēm. Artis Ate un Kristers Zoriks finālā pārspēja Kārļa Šiliņa, Renāra Birkāna un Ričarda Daniela Vanaga pārstāvēto Liepāju. Klāvs Čavars un “Start Lublin” trešo reizi sasniedza “Suzuki” Polijas kausa finālu, bet Mārtiņš Laksa un “CBet Jonava” cīnījās par Karaļa Mindauga kausu.

Treniņš bija tikai viens no darba punktiem valstsvienības nometnes pirmajā dienā. “Trijos bija jāierodas uz video filmēšanu. Sekoja komandas sapulce, kurā treneris iepazīstināja ar sabraukuma plānu. Mērķis ir viens – pirmā vieta grupā. Uz to arī ejam.”

     [+] [-]

, 2023-02-23 14:46, pirms 4 mēnešiem
Ari loti laba intervija. Isi un saprotami. Paldies autoram

  -1 [+] [-]

, 2023-02-23 16:03, pirms 4 mēnešiem
Paskatoties sastāvus - drīzāk teiktu, ka būs 2 zāģi, diemžēl.. līdz ar ko 1. vieta izpaliks. Bet būšu priecīgs, ja kļūdīšos..

     [+] [-]

, 2023-02-23 16:24, pirms 4 mēnešiem
Onka rakstīja: Paskatoties sastāvus - drīzāk teiktu, ka būs 2 zāģi, diemžēl.. līdz ar ko 1. vieta izpaliks. Bet būšu priecīgs, ja kļūdīšos..
neveiksminiek, Latvija var abas spēlēs zaudēt un tāpat var izcīnīt 1.vietu grupā (ja serbi vinnēs izbraukuma spēli Atēnās). Tu jau smagi kļūdies.

     [+] [-]

, 2023-02-23 16:50, pirms 4 mēnešiem
Šādās spēlēs pats svarīgākais ir nevis uzvara (derētu, jau, bet ne akūni), pats svarīgākais ir saglabāt kaujas sastāvu. Tfu, tfu, tfu!

     [+] [-]

, 2023-02-23 17:01, pirms 4 mēnešiem
Pirmā vieta var izpalikt tikai tad,ja GRE uzvar serbus un LAT ar vismaz +20.

     [+] [-]

, 2023-02-23 19:44, pirms 4 mēnešiem
Līdzvērtīga spēle VEF - Liepāja??!?!?! Bez variantiem Liepājai.