Dumpis Lietuvas basketbolā: trenera izteikumu dēļ NBA uzlēcošā zvaigzne apšauba dalību izlasē
Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) kluba Čikāgas ''Bulls'' pirmgadnieks Mats Buzelis sarunā ar portālu ''Delfi.lt'' paudis neskaidrību par dalību Lietuvas izlasē gaidāmajā vasarā, lai arī iepriekš bija izteicies, ka ir gatavs pārstāvēt komandu.
''Es pavisam noteikti spēlēšu Lietuvas izlasē, taču nezinu, kad tas notiks. Pašlaik neesmu drošs, vai komandai pievienošos gaidāmajā vasarā – mums ir problēmas ar treneriem. Man jāaprunājas ar Jonu [Valančūnu], Domantu [Saboni] un jāskatās, ko darīs viņi,'' portālam ''Delfi.lt'' pauda Mats Buzelis.
Lai arī pašam basketbolistam nav publiska konflikta ar Lietuvas izlases treneru korpusu, viņš acīmredzami solidarizējies ar ilggadējo Lietuvas valstsvienības pamatcentru Jonu Valančūnu, kurš kādā lietuviešu basketbola raidierakstā izpelnījās kritiku no galvenā trenera Rima Kurtinaiša asistenta Toma Pačesa.
Pačess raidierakstā publiski neminēja Valančūna vārdu, taču norādīja, ka ''daži NBA spēlētāji izlasē ierodoties ar lieliem vēderiem un viņiem nepieciešams laiks atkopties pēc medībām''. Tieši pēdējā frāze Lietuvas basketbola pazinējiem nodeva to, ka Pačesa izteikumi attiecināmi uz Jonu Valančūnu, kurš brīvajā laikā ir aktīvs mednieks un zvejnieks.
''Ticu, ka mums jāciena spēlētāji, kuri tik daudzus gadus pavadījuši izlasē, atdodot visus savus spēkus un laiku. Viņi [Valančūns un Sabonis] ir labākie valstsvienības spēlētāji. Ticu, ka viņi pelnījuši cieņu, taču varu runāt tikai no savas puses. Labi pazīstu Jonu – viņš vienmēr būs gatavs spēlēt un cīnīties. Viņš būtu jāciena vēl vairāk – viņš atstāj savus bērnus un sievu, lai pārstāvētu Lietuvas izlasi, un, kad dodas laukumā, vienmēr atdod visus savus spēkus,'' Valančūnu aizstāvēt turpināja Buzelis.
Neraugoties uz Pačesa izteikumiem, Sakramento ''Kings'' centrs Valančūns iepriekš izlases ģenerālmenedžerim Linam Kleizam paudis gatavību pārstāvēt Lietuvas izlasi augusta beigās un septembra ievadā gaidāmajā ''EuroBasket 2025'' finālturnīrā. Savukārt personīgu iemeslu dēļ Lietuvas izlasei, visticamāk, nāksies iztikt bez Domanta Saboņa – vasarā gaidāma viņa trešās atvases nākšana pasaulē.
Pēc Buzeļa izteikumiem ''Delfi.lt'' ar paziņojumu klajā nākusi arī Lietuvas Basketbola federācija (LKF), citējot galveno treneri Rimu Kurtinaiti: ''Domāju, ka pēdējā laikā basketbola sabiedrībā esam pārāk daudz pievērsušies nevajadzīgām attiecību interpretācijām, politizējuši basketbolu un attālinājušies no tā esences. Es to attiecinu uz visiem – treneriem, spēlētājiem, medijiem. Ir pienācis laiks pārtraukt vainot citam citu, pārtraukt runāt muļķības un domāt tikai par vienu – Lietuvu. Ikviens, kurš ir gatavs aizstāvēt savas valsts krāsas, godu un vārdu, dot visu no sevis laukumā un treniņos, ir laipni gaidīts izlasē."
20 gadus vecais Mats Buzelis savā NBA debijas sezonā pamatturnīrā piedalījās 80 mačos, iekrājot 8.6 punktus, 3.5 atlēkušās bumbas un 1.0 rezultatīvas piespēles. Gan Buzeļa pārstāvētajai ''Bulls'', gan Valančūna un Saboņa ''Kings'' gaidāmas pārspēles par vietu izslēgšanas spēlēs. Abas komandas NBA pamatturnīru noslēdza attiecīgi Austrumu un Rietumu konferences devītajā pozīcijā.
Lietuvas basketbola valstsvienība ''EuroBasket 2025'' finālturnīra apakšgrupu spēles aizvadīs Tamperē, B grupā cīnoties pret mājinieci Somiju, Lielbritāniju, Melnkalni, Vāciju un Zviedriju.
Gatavojoties finālturnīram, lietuvieši viesosies Rīgā un 14. augustā aizvadīs pārbaudes spēli pret Latvijas izlasi.
Izmantotie resursi:
https://www.delfi.lt/krepsinis/nauj...
https://www.delfi.lt/krepsinis/nauj...
+3 [+] [-]
+2 [+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
-1 [+] [-]
[+] [-]