Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:134, Did:0, useCase: 0

Cipruss: "Garbahosa spēlēja Malagā, es Seviļā – sazināsimies bez problēmām"

Rolands Eliņš

Cipruss: "Garbahosa spēlēja Malagā, es Seviļā – sazināsimies bez problēmām"
Kristaps Janičenoks, Kaspars Cipruss un Raimonds Vējonis LBS preses konferencē. Foto: LBS

“Basketbols ir mana sirdslieta no bērna kājas. Stājoties amatā, vispirms jāiepazīst kopējais lauks. Kopā ar biedriem un komisijām jāvienojas par tālejošiem mērķiem – jāizveido prezidenta rīcības plāns,” piektdien, 12. jūnijā, preses konferencē teica LBS ģenerālsekretārs Kaspars Cipruss.

Rēzeknē dzimušais Cipruss uzskata, ka 2020. gads Latvijas basketbolā iesācies pozitīvi. “Priecē, ka prezidentam no janvāra izdevies apvienot trīs dažādas frontes – konkurenti no dažādiem novadiem ar dažādām ideoloģijām kopīgi strādā LBS komisijās.”

Cipruss 2017.-2019. gadā veica Latvijas Jaunatnes basketbola līgas direktora pienākumus, savukārt tagad gatavojas strādāt plašākā laukā. “LJBL ir tikai viena no LBS šūnām. Basketbols ir komandas spēle, tāpēc individuālos mērķus pakārtošu kopējam darbam.”

Latvijas basketbola līgu (LBL) direktors Kristaps Janičenoks piekrita kolēģim un pajokoja par pirmo uzdevumu jaunajā amatā. “Jāiemācās darba laikā nesaukt ģenerālsekretāru par Cipu – pāriešu uz Kasparu.”

Valstsvienības snaiperis iezīmēja pirmās prioritātes. “Vēlos izveidot vīziju – prezentēt Latvijas basketbola līgu kā (pārdodamu) produktu, kura stūrakmens ir skatītājs. Dažās pilsētās pilnas tribīnes ir jau šodien, taču strādāšu, lai tā nebūtu problēma arī citur. (Gribu) pierādīt, ka bijušie profesionālie sportisti ir OK.”

Janičenoks atzina, ka uz LBS biroju dosies otro reizi dzīvē. “Jāiepazīstas ar darbiniekiem, jādzird cilvēku viedokļi. Pirmo vērtējumu varētu izteikt jau tagad, bet vispirms jāapspriežas. Zinu, ka vēlos izveidot interesantu un visiem saprotamu Latvijas kausa izspēles kārtību.”

Taujāts par iedvesmojošāko brīdi savā basketbola pieredzē, Cipruss nosauca 2001. gada uzvaru pār Lietuvu. Armanda Krauliņa trenētie vīri Stambulā pieveica Sidnejas Olimpisko spēļu bronzas medaļnieci – komandu, kura 2003. gadā kļuva par Eiropas čempioni.

LBS statūtu punkti 3.5 un 5.7.4 nosaka, ka ģenerālsekretārs ved biedru reģistru. “Mums ir svarīgs katrs cilvēks, kurš darbojas basketbola labā – tuvākajā nākotnē mūsu rindas varētu papildināt pašreizējie asociētie biedri. Jo vairāk cilvēku spēs izteikties, jo spēcīgāku basketbola sistēmu varēsim izveidot.”

Valde 12. jūnijā izskatīja vairākus jaunus pieteikumus – sagaidāms, ka LBS klāt nāks jauni asociētie biedri, kuri pēc noteiktā laika varēs kļūt par pilntiesīgiem biedriem, papildināja prezidents Raimonds Vējonis. “LBS biedriem ir labāka iespēja piedalīties lēmumu pieņemšanā un pārliecināt pārējos.”

Daudzās spēles valstsvienībā palīdzējušas Ciprusam izveidot kontaktus ar cilvēkiem, kuri pašlaik ieņem vadošus amatus basketbola lielvalstīs. Piemēram, Spānijas basketbola federācijas (FEB) prezidentu Horhi Garbahosu.

Gan latvietis, gan spānis savulaik spēlēja Eiropas spēcīgākajā līgā, pārstāvot Andalūzijas klubus, atzina FIBA “Time out” projekta pirmā izlaiduma dalībnieks. “Garbahosa spēlēja Malagā, es Seviļā – ar komunikāciju problēmu nebūs. Basketbolista gaitās izdevies iepazīt daudzus kolēģus.”

Statūtu punkts 5.7.5 nosaka, ka ģenerālsekretāram jāveicina LBS starptautiskie sakari. Vai nepieciešama ciešāka sadarbība ar FIBA? “Plašāks kopējs darbs grūti pat iedomājams, jo (bijušais LBS ģenerālsekretārs) Edgars Šneps pārstāv Latviju FIBA valdē. Sāpīgākais jautājums, kuru jārisina – labāko Eiropā spēlējošo basketbolistu līdzdalība Pasaules kausa sabraukumos.”

LBS ģenerālsekretārs pavēstīja, ka Izglītības ministrijas iecere paredz sporta pedagogu atalgojuma paaugstināšanu par 40 eiro, sākot no 2020. gada septembra. “Sporta skolām būs jaunas izvēles iespējas – programma, kura paredz iespēju pēc devītās klases pāriet no 5x5 uz 3x3 basketbolu. Tā var būt laba alternatīva mazajām sporta skolām, kuru labākos audzēkņus pārvilina lielās skolas.”

Izmantotie resursi:
Kaspara Ciprusa programma LBS prezidenta vēlēšanās
Raimonda Vējoņa programma
Jēkabsones-Žogotas programma

  +1 [+] [-]

, 2020-06-12 23:06, pirms 11 mēnešiem
joprojām nesaprotu - Janičenoks diriģēs LAT-EST līgu vai tikai LV 2. un 3.līgas amatierus?

     [+] [-]

, 2020-07-15 15:56, pirms 10 mēnešiem
"ģenerālsekretārs ved biedru reģistru" vedīs personīgajā transportā vai pa nodokļu maksātāju naudu? Vismaz no rusicismiem vajadzētu spēt izvairīties, rakstot rakstu...