Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:134, Did:0, useCase: 0

Lietuvas Basketbola federācijas ģenerālsekretārs apcietināts uz 20 dienām

Gatis Druvietis
Gatis Druvietis

Lietuvas Basketbola federācijas ģenerālsekretārs apcietināts uz 20 dienām
Lietuvas Basketbola federācijas (LBF) prezidents Arvīds Sabonis
Foto: AP / Scanpix

Šodien tiesa nolēma uz 20 dienām paturēt apcietinājumā Lietuvas Basketbola federācijas ģenerālsekretāru (LBF) Mindaugu Balčūnu saistībā ar nelikumīgām darbībām 2011. gada Eiropas basketbola čempionāta laikā.

Paņevežas prokuratūra LBF ģenerālsekretāram Mindaugam Balčūnam izvirzījusi apsūdzības amata stāvokļa ļaunprātīgā izmantošanā, dokumentu viltošanā, krāpšanā, neadekvāti izlietojot budžeta līdzekļus. Šodien prokuratūra nosūtīja tiesai lūgumu atļaut Balčūnu apcietināt uz diviem mēnešiem. Minēto lūgumu tiesa apmierināja daļēji, pieņemot lēmumu par viņa apcietināšanu uz 20 dienām.

Paņeveža bija viena no pilsētām, kur 2011. gadā notika Eiropas čempionāts basketbolā. Gatavojoties šim nozīmīgajam turnīram, tika piešķirti pašvaldības budžeta līdzekļi Eiropas čempionāta organizēšanai, turnīra reklamēšanai un viesnīcas pakalpojumu pirkšanai. Minētajiem mērķiem tika piešķirti vairāk kā 2 miljoni litu (aptuveni 400 000 lati). Vēlāk izrādījās, ka daļa no piešķirtajiem līdzekļiem tika izlietota privātas viesnīcas "Romantic" rekonstrukcijai, turklāt daudzi izlietojumu apliecinošie dokumenti bija viltoti vai sastādīti uz fiktīvu datu pamata.

"Apsūdzības pret Balčūnu mūs šokēja," preses relīzē norāda LBF prezidents Arvīds Sabonis. "Mēs izpildījām ar Paņevežas pašvaldību noslēgtajā līgumā noteiktos pienākumus, tāpēc prokuratūras paziņojums par līguma neadekvātu izpildi mūs ļoti pārsteidza un šokēja."

Šajā lietā aizdomās tiek turētas trīs personas - minētais Balčūns, pilsētas mērs Vitālijs Satkevičs, kā arī minētās viesnīcas īpašniece. Tomēr arestēja tikai LBF ģenerālsekretāru, un tieši saistībā par viņu vispirms izlēma par apcietinājumu kā drošības līdzekļa piemērošanu.

izmantotie resursi:
ltrytas.lt

     [+] [-]

, 2013-01-09 20:34, pirms 8 gadiem
neviena komentāra, kas tad nu?
brīnos, ka netiek mekklētas līdzības mūsu zemē...

     [+] [-]

, 2013-01-09 20:39, pirms 8 gadiem
Prese rakstīja: neviena komentāra, kas tad nu?
brīnos, ka netiek mekklētas līdzības mūsu zemē...
ko tur meklēt līdzību ja jau tāpat visiem tas ir zināms, kā redzams ne tikai Latvijā ir tādi cilvēki, bet gan visur, bargākus sodus vajag