Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:134, Did:0, useCase: 0

Dāvja Bertāna bijušais kolēģis būs Austrālijas karognesējs Tokijā

Māris Noviks
Māris Noviks @MarisNoviks

Dāvja Bertāna bijušais kolēģis būs Austrālijas karognesējs Tokijā
Patijs Milzs. Foto: Basketball Australia

Austrālijas vīriešu basketbola valstsvienības kapteinis Patijs Milzs nesīs valsts karogu Tokijas spēļu atklāšanas ceremonijā 23. jūlijā.

Dāvja Bertāna bijušais komandas biedrs no “San Antonio Spurs” būs pirmais Austrālijas pamatiedzīvotājs (aborigēns), kurš nesīs valsts karogu atklāšanas ceremonijā. Agrāk karogu nesa basketbolisti Endrjū Geizs (Sidneja 2000) un Lorēna Džeksone (Londona 2012).

“Lepnam Kokatas, Nagiralgalas un Dauarenas-Merjamas vīram tas ir neticams notikums,” teica Milzs. “Ļoti aizrautīgs brīdis. Ko patiesībā nozīmē būt karognesējam? Mana atbilde: līdera lomas uzņemšanās un valsts pārstāvēšana. Tas ir iedvesmojoši. Tas ir simboliski.”

“Domāju, kāda būtu mana godīgā atbilde – ko tas nozīmē jebkuram citam? Ko tas nozīmē komandai? Ko tas nozīmē ikvienam Austrālijas iedzīvotājam? Tūkstošiem tautiešu, kuri dzīvo ārzemēs? Ko tas nozīmē nākamajai paaudzei? Cilvēkiem, kuri dzīvoja pirms mums?”

“Karogu nesīšu to cilvēku vārdā, kurus pārstāvu. Esot pirmajam aborigēnu karognesējam no Toresa šauruma salām, mana saite ar mūsu valsti – zemi, debesīm, jūru, mūsu kultūru, mūsu vēsturi un pašreizējo brīdi – sniedzas tālā pagātnē.

Austrālijas delegācijas vadītājs Īens Čestermens pauda, ka “Patijs iedvesmo visus Austrālijas pamatiedzīvotājus. Valsts un kultūra ir tuva viņa sirdij kā lepnam Kokatas (Dienvidu Austrālijas) vīram un Nagiralgalas un Dauarabas-Merjamas (Toresa šauruma) vīram.”

Patijs Milzs olimpiskajās spēlēs piedalīsies ceturto reizi (Pekina 2008, Londona 2012, Rio 2016). Pirms pieciem gadiem Brazīlijā viņš spēlēja latviešu izcelsmes trenera Andreja Lēmaņa vadībā, bronzas spēlē atzīstot Spānijas pārākumu ar 88:89.

Serbijas delegācijas karognēsēja būs divkārtējā Eiropas čempione basketbolā Soņa Vasiča. Uzbrucēja, kura pēc Tokijas spēlēm beigs karjeru valstsvienībā, bija Anetes Šteinbergas komandas biedre “USK Praha” komandā.

Izmantotie resursi:
https://australia.basketball/blog/2...
Patijs Milzs: Dāvis Bertāns ir foršs čalis

     [+] [-]

, 2021-07-08 15:58, pirms 3 mēnešiem
Tikmēr Kuruca bijušais trenneris Atkinsons pievienojās Warriors. Domāju, ka tā ir Kuruca vienīgā iespēja spēlēt NBA. Stils arī atbilstošs.

     [+] [-]

, 2021-07-09 03:23, pirms 3 mēnešiem
Milzs nevis Mailzs?!