FIBA brīdina Krievijas federāciju un pieņem izmaiņas basketbola noteikumos
Starptautiskās basketbola federācijas (FIBA) Centrālās padomes sēdē tika pieņemti vairāki svarīgi lēmumi, kā, piemēram, U19 finālturnīru rīkošanas tiesību piešķiršana, video atkārtojumu biežāka izmantošana un noteikums, kas ļaus spēlētājiem FIBA turnīros spēlēt ar numuriem intervālā no 00 līdz 99.
FIBA Centrālās padomes sēdē galvenais pieņemtais lēmums, protams, bija četru „wild card” sadalīšana Pasaules kausa finālturnīram, par kuru jau ziņojām. FIBA paziņojusi arī citus pieņemtos lēmumus, kuru vidū ir arī nākamā gada pasaules čempionātu U19 izlasēm rīkošanas tiesību piešķiršana Grieķija (vīriešiem) un Krievijai (sievietēm).
Centrālā padome arī apsprieda jautājumu par Krievijas basketbola federācija darbību, proti, tiesas lēmums anulēt 2013. gadā notikušās prezidenta vēlēšanas, kurš radījis lielas neskaidrības, turklāt jāatceras arī bijušā izlases trenera grieķa Fotisa Kacikara skandalozā aiziešana no amata. Pieņemts lēmums Krievijas pusei dot laiku līdz jūnija beigām savas problēmas atrisināt, vai arī varētu sekot tās diskvalifikācija no FIBA turnīriem.
Tādu pašu sodu iepriekš bija saņēmusi arī Senegālas federācija, taču FIBA nolēma diskvalifikāciju atcelt, un Senegālas izlase tika ielozēta Pasaules kausa B grupā. Tāpat arī tika atceltas Gvatemalas, Panamas un Jemenas diskvalifikācijas.
Centrālā padome arī, „vēloties sekot mūsdienu basketbola spēles nepārtrauktajām izmaiņām”, veikusi vairākas izmaiņas basketbola noteikumos. To vidū ir iespēja ļaut FIBA turnīros spēlētājiem izvēlēties numuru intervālā no 00 līdz 99. Kā zināms, iepriekš izlases pieteica spēlētājus ar numuriem no 4 līdz 15, tādējādi ierobežojot izvēles iespējas. Tāpat arī FIBA apstiprinājusi plašāku video atkārtojumu izmantošanu. Šie jauninājumi stāsies spēkā šī gada pirmajā oktobrī.
Centrālā padome savā oficiālā paziņojumā arī izrādīja cieņu ilggadējajam NBA komisāram Deividam Stērnam un pauda cerību, ka sadarbība ar jauno komisāru Adamu Silveru izdosies tikpat auglīga.
Izmantotie resursi:
PR N°7 - Key decisions made at FIBA Central...
+4 [+] [-]
Nepameklēju, bet vai tad nebija tā ka varēja spēlēt ar nr no 4 līdz 15?
[+] [-]
+2 [+] [-]
+2 [+] [-]
[+] [-]
+2 [+] [-]