Mārtiņš Gulbis: "Mans laiks sieviešu valstsvienībā ir beidzies"
"Liekot roku uz sirds, varu teikt, ka mācījos no iepriekšējām kļūdām. Darīju visu, kas bija manos spēkos un vēl vairāk. Mans laiks valstsvienībā ir beidzies – uzņemos pilnu atbildību," svētdien, 9. februārī, telefonsarunā ar Sportacentrs.com teica Latvijas sieviešu valstsvienības galvenais treneris Mārtiņš Gulbis.
Jaunais treneris sieviešu valstsvienību trenēja divas reizes. Gulbja pirmais iznāciens notika “Women`s EuroBasket 2021” kvalifikācijas ciklā. Trenera debijā 2019. gada 14. novembrī Latvija mājās zaudēja Horvātijai ar 65:83, bet gadu vēlāk, pirmajā no diviem Rīgas “burbuļiem”, atzina Vācijas pārākumu – 67:73.
Divas dienas vēlāk, 2020. gada 14. novembrī, latvietes Rīgā revanšējās Horvātijai – 83:69. Nākamajā “burbulī” Latvija iespaidīgi apspēlēja Vāciju, 78:57, un vairāk nekā stundu gaidīja pārējo spēļu iznākumus. Grieķijas uzvara pār Bulgāriju ar minimālo nepieciešamo pārsvaru dzēsa latviešu izredzes (Grieķijai 2-2 un +12; Latvijai 2-2 un +11).
Pēc šīs neveiksmes valstsvienības stūre tika uzticēta Gundaram Vētram. Viņa vadībā komanda “Women`s EuroBasket 2023” kvalifikācijas ciklā nopelnīja bilanci 4-0, bet finālturnīrā Telavivā pirmajā spēlē uzvarēja nākamo finālisti Spāniju. Divi zaudējumi Grieķijai un Melnkalnei pavilka svītru Vētras tālakajam darbam.
Mārtiņš Gulbis sieviešu valstsvienībā atgriezās 2023. gada rudenī. Komanda tika ielozēta vienā grupā ar Franciju – komandu, kura 2024. gadā otro reizi sasniedza Olimpisko spēļu finālu. Latvietes izcīnīja uzvaras visās spēlēs pret Izraēlu un Īriju, ar bilanci 4-2 nodrošinot otro vietu E grupā, taču kvalificēties finālturnīram liedza nelabvēlīgā gūto un zaudēto punktu attiecība (-9, vajadzēja +59).
“Saku paldies Latvijas Basketbola savienībai par iespēju un radītajiem darba apstākļiem. Īpašs paldies sieviešu valstsvienības direktoram Edijam Eglītim un LBS ģenerālsekretāram Kasparam Ciprusam par noticēšanu man. Diemžēl, vēlreiz nācās pievilt,” svētdien teica Gulbis.
Latvijas sieviešu basketbola valstsvienība pēdējos trīs kvalifikācijas ciklos izcīnīja 10 uzvaras 14 spēlēs, nopelnot 71.4% panākumu. Pēdējās 12 kvalifikācijas spēlēs nopelnītas 10 uzvaras un izcīnīta otrā vieta grupā, taču dalībai Eiropas čempionātā ar to nepietiek.
“Paldies visiem treneriem, medicīniskajam personālam. Paldies visiem, bet mans laiks sieviešu valstsvienībā ir beidzies. Uzņemos pilnu atbildību par notikušo. Mērķis nav izpildīts. Man bija gods un lepnums katru dienu būt ar šīm meitenēm – pārstāvēt savu valsti.”
Eiropas čempionāta dalībnieces: Vācija, Čehija, Grieķija, Itālija (rīkotājas), Zviedrija, Turcija (kvalificējās ceturtajā kārtā), Spānija, Francija, Serbija (kvalificējās piektajā kārtā), Beļģija, Slovēnija, Melnkalne, Portugāle, Lielbritānija, Lietuva, Šveice.
+2 [+] [-]
+2 [+] [-]
+5 [+] [-]
+7 [+] [-]
+5 [+] [-]
Ne velti savā karjerā tālāk par Jūrmalu un Baronu nav ticis psihopāts…
+3 [+] [-]
+2 [+] [-]
Meitenes laukumā uzvar PAR spīti trenerim nevis pateicoties viņam.
Paldies dievam viņa ēra ir beigusies.
"Vienkārši Spēlējam Basketbolu!" nav teksts kura pateikšanai jāņem pārtraukums.
+1 [+] [-]
Ne tu esi galvenais vaininieks šīm bardakam...
+2 [+] [-]
Ja pat būtu uzvarējušas izraēlu pa 20 punktiem, tāpat vajadzētu vinnēt pa 53 šodien (kas būtībā ir tikpat "reāli".
-1 [+] [-]
-4 [+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
+1 [+] [-]
+2 [+] [-]
+2 [+] [-]
+3 [+] [-]
+1 [+] [-]
+1 [+] [-]
+2 [+] [-]
+2 [+] [-]
+2 [+] [-]
+3 [+] [-]
[+] [-]
-1 [+] [-]
Bet tas nav iespējams
[+] [-]
Ar dāmām mācēja strādāt Armands, jo kārtīgā ģimenē audzināts. Visi pārējie ir ielikteņi un sava laika atsitēji.
[+] [-]
-1 [+] [-]
+1 [+] [-]
Realitātē Latvijai pret Franciju nav resursu .
Pārejās spēles tika uzvarētas. Un to ,ka Latvija nav komanda , kura var kādu Eiropas komandu graut ar +70 saprata visi . Trenesi , speletājas un arī skatitāji ,kuriem daudz maz galva strādā
[+] [-]
Šodien ir Šteinberga, Laksa un pārējās, kuras jau ir līmeni zemāk.
Lai no mūsu grupas varētu kvalificēties EČ finālturnīram bija jāaizvada izcils nevis vienkārši labs kvalifikācijas turnīrs. Līdz ar to ne visu varēja izdarīt ar treneris un pietiekami liela daļa no rezultāta bija atkarīga no spēlētāju spējas mobilizēties un aizvadīt savas labākās spēles.
Ja FIBA saglabā kvalifikācijas sistēmu, tad jālūdz visi svētie, lai netiekam vienā grupā ar Franciju, kā arī būtu labi izvairīties no Spānijas un Beļģijas. Ar citām lielvalstīm jau milzīgus mīnusus nedabūsim.