Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:136, Did:0, useCase: 3

Aigars Nerips: "TTT koncentrēšanās spēles sākumā pārsteidza pretinieces"

Māris Noviks
Māris Noviks @MarisNoviks

Aigars Nerips: "TTT koncentrēšanās spēles sākumā pārsteidza pretinieces"
Aigars Nerips un Baiba Eglīte
Foto: Renārs Koris

"Kad spēle ritēja līdzīgi, iniciatīvu uzņēmās līderes. Pretiniekiem tādas bija trīs – Kortnija Vanderslūta, D`Andra Mosa un Jeļena Milovanoviča. Mums viņu bija tikpat daudz," izcīnot uzvaru pār spēcīgo Turcijas komandu "Orduspor", teica basketbola kluba "TTT Rīga" galvenais treneris Aigars Nerips.

Oktajs Jamakolu, "Orduspor" galvenais treneris

"Apsveicu TTT ar uzvaru! Jums ir ļoti labi atbalstītāji. Mums bija slikta diena un, tā spēlējot, nebijām pelnījuši uzvarēt. Ieradāmies Rīgā, lai uzvarētu, taču neizpildījām savus uzdevumus un esam sarūgtināti.

Turcijas Superlīgas spēles mūsu klubam ir svarīgākas, taču vēlamies uzvarēt arī Eirokausu spēlēs. Ticu, ka abas komandas – “Orduspor” un “TTT Rīga” – turpinājumā nebūs vienas un spēs kvalificēties nākamajai kārtai.

Mūsu kapteine Gulsa Akaja izbraukuma spēlē pret Stambulas “Bešiktaš” savainoja ceļgalu un Latvijā neieradās. Viņai Turcijā tiek veiktas medicīniskās pārbaudes. Ceru, ka nākamajās spēlēs viņa varēs mums palīdzēt."

Aigars Nerips, "TTT Rīga" galvenais treneris

Kādi bija uzvaras iemesli?
Pirmajā ceturtdaļā izmantojām “Orduspor” nekoncentrēšanos pēc pārliecinošās uzvaras pār “Bešiktaš”. Tā arī ir komanda ar lieliem uzvārdiem un spēlētājas sākumā atslābinājās. Mums ne vienmēr tas izdodas, taču spēlējām, kā bijām runājuši.

Vēlāk, kad spēle ritēja līdzīgi, iniciatīvu uzņēmās līderes. Pretiniekiem tādas bija trīs – Kortnija Vanderslūta, D`Andra Mosa un Jeļena Milovanoviča. Mums tāpat.

Kā veicās ar minētā trio nosegšanu? Uzvara saka, ka izdevās.
Milovanoviču labi nosedzām pirmajā puslaikā, kad viņa iemeta tikai divus punktus. Teiktu, ka tas nav tikai aizsardzības nopelns, ja pretspēlētāja iemet tikai 1 no 5 metieniem. Katra komanda ir izdomājusi noteiktu sistēmu – vai nu pieļauj, ka groza apakša būs nosegta, vai pieļauj mazāku brīvību perimetrā un izdomā vairāk iet caurgājienos.

Dažādas taktiskās nianses neļāva Milovanovičai realizēt savas ieceres. Beigās viņa nespēlēja pēc komandas izspēlēm, izņemot vienu darbību postā – viņa spēlēja viens pret vienu! Tādas situācijās neatnāksi palīgā. Viņa spēlēja kā trešais-ceturtais numurs, bija garāka par pretspēlētājām un pārmeta pāri vairākus metienus. Tie bija grūti, lielmeistares cienīgi metieni. Mums atradās tikpat labas spēlētājas.

Kristenai Menai ir pieredze un pārliecība par saviem spēkiem. Spēlētājām tas ir jārāda laukumā. Dažas minūtes pirms pamatlaika beigām viņa palūdza minūtes pārtraukumu, lai atvilktu elpu. Gan viņai, gan mums tas nāca par labu. Spēles beigās daudz uzņēmās gan Ieva Krastiņa, gan Kristena. Visas rezervistes, kuras nāca laukumā uz dažām minūtēm, sekmīgi iesaistījās un izdarīja savu darbu. Kā teicu pirms spēles, visu izšķīra komandas darbs.

Pirmajā puslaikā TTT izmantoja trīs garās spēlētājas. Otrā puslaika sākumā Zenta Meļņika saņēma ceturto piezīmi un rotācija sašaurinājās. Kā tas ietekmēja spēli?
Tas ietekmēja agresivitāti zem groza. Tādās situācijās mazajām spēlētājām vairāk jāiet palīgā. Ja otrajā ceturtdaļā bija tikai divas vai trīs komandas piezīmes, tālāk to skaits pieauga. Mūsu rotācija atbilda “Orduspor” pretspēlētājām. Zinu, ka nākamajās spēlēs būs Rūtai un Dignai parocīgākas pretspēlētājas, tādējādi viņas vairāk tiks laukumā.

TTT pie pirmajiem soda metieniem tika 23. minūtē.
Sākumā tikām pie daudziem brīviem metieniem no distances. Nebija tik daudz vajadzību saasināt spēli, turpinājām mest. Otrajā puslaikā bija brīži, kad jautāju, kāpēc neejam garām. Gadījās epizodes, kurās vajadzēja agresīvāk nospēlēt gan aizsardzībā, gan uzbrukumā. Toties noslēgumā spēlētājas darīja, ko prasīju – gāja līdz galam. Ieva un Sidnija pa reizei neiemeta, taču rīkojās pareizi un izprovocēja piezīmes.

Spēļu ritms kļūst spraigāks. Vai būs izmaiņas treniņdarbā?
Sestdien būs rīta treniņš un spēle pret Liepāju, kurai tāpat jāgatavojas – nevaram atslābt galvās. Svētdien brīvdiena, tālāk ierastais nedēļas režīms.