Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2868, Did:0, useCase: 3

Video: Junioru NBA: trešdien uzzināsim četras labākās komandas

Trešdien, 25. janvārī, Salaspils Sporta nama trijos laukumos notiks NBA Junioru līgas pirmā čempionāta izslēgšanas turnīra spēles, kurās piedalīsies 16 vispārizglītojošo skolu komandas. Trijās kārtās tiks noskaidrotas četras labākās komandas, kuras 11. februārī Ventspilī OlyBet Latvijas Basketbola līgas Zvaigžņu spēles laikā cīnīsies par trešo vietu un čempionu titulu.
Vērtējums:

NBA Junioru līgas pirmajā turnīrā Latvijā startēja 30 vispārizglītojošo skolu komandas no visiem Latvijas reģioniem, kuru sastāvā spēlē meitenes (2004.gadā dzimušas un jaunākas) un puiši (2005.dzimšanas gads un jaunāki). Katrā komandā jābūt vismaz 10 spēlētājiem, tai skaitā vismaz 3 meitenēm (vismaz vienai visu laiku jābūt laukumā). Komandas spēlē izlozēto NBA komandu kreklos.

Pamatturnīrā 30 komandas bija sadalītas divas konferencēs (Rietumi un Austrumi) un sešās grupas (divas Rīgā, pa vienai Kurzemē, Latgalē, Vidzemē un Zemgalē). Katras grupas ietvaros komandas aizvadīja divu apļu turnīru, spēlējot četros sabraukumos. 16 labākās vienība ieguva tiesības startēt izslēgšanas turnīrā. Bez zaudējumiem pamatturnīra distanci veica “Brooklyn Nets” (Līvānu 1.vidusskola), “Orlando Magic” (Ogres sākumskola) un “Memphis Grizzlies” (Ventspils Centra sākumskola).

Izslēgšanas turnīra laikā basketbolisti un basketbolistes sacentīsies arī trīspunktu metienu un soda metienu konkursos, kā arī veiklības stafetē, ko rīkojam ar HP un bankas Citadele atbalstu.

NBA Junioru līgas izslēgšanas turnīra dalībnieku

Rietumi  
Memphis Grizzlies Ventspils Centra sākumskola 
Los Angeles Lakers Jelgavas 4.vidusskola
Minnesota Timberwolves Āgenskalna sākumskola
Houston Rockets Rojas vidusskola
Oklahoma City Thunder Rīgas 49.vidusskola
Los Angeles Clippers Iecavas vidusskola
Phoenix Suns Jēkabpils pamatskola
Denver Nuggets O.Kalpaka Rīgas Tautas daiļamatu pamatskola
Austrumi  
Brooklyn Nets Līvānu 1.vidusskola
Indiana Pacers Berģu Mūzikas un mākslas pamatskola
Orlando Magic Ogres sākumskola
Boston Celtics Rēzeknes sākumskola
Detroit Pistons Salaspils 1.vidusskola
Washington Wizards Cēsu 1.pamatskola
Toronto Raptors Rugāju novada vidusskola
Chicago Bulls Rīgas Teikas vidusskola

NBA Junioru līgas turnīrs Latvijā tiek rīkots, sadarbojoties NBA Junioru līgai un Latvijas Basketbola savienībai, to atbalsta HP un banka Citadele.

Spēļu kalendāru, rezultātus un papildinformāciju par NBA Junioru līgu meklējiet līgas mājaslapā: http://jrnbalatvija.lv/

NBA Junioru līgas turnīri notiek daudzas valstīs trijos kontinentos, veicinot basketbola popularitāti un bērnu pievēršanos sportiskam dzīvesveidam.

NBA Junioru līgas 4.posma, kas norisinājās Misas vidusskolā, video apskats