Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2868, Did:0, useCase: 3

NBA Junioru līga: sestdien noskaidrosies pirmie uzvarētāji

NBA Junioru līga: sestdien noskaidrosies pirmie uzvarētāji
Foto: Gints Jankovskis ("Pēda Latvijā")

Sestdien, 11. februārī, OlyBet Latvijas Basketbola līgas Zvaigžņu spēles ievadā Ventspils Olimpiskajā centrā notiks NBA Junioru līgas pirmā turnīra izšķirošās spēles. Plkst.10 par trešo vietu cīnīsies “Oklahoma City Thunder” (Rīgas 49. vidusskola) – “Chicago Bulls” (Rīgas Teikas vidusskola), bet plkst.11 sāksies finālspēle starp “Minnesota Timberwolves” (Rīgas Āgenskalna sākumskolas ) un “Detroit Pistons” (Salaspils 1. vidusskolas) komandām.

NBA Junioru līgas pirmajā turnīrā Latvijā startēja 30 vispārizglītojošo skolu komandas no visiem Latvijas reģioniem, kuru sastāvā spēlēja meitenes (2004.gadā dzimušas un jaunākas) un puiši (2005.dzimšanas gads un jaunāki). Komandas spēlēja izlozēto NBA komandu kreklos.

Uzvarētāji saņems kausu un čempionu gredzenus.

Pamatturnīrā 30 komandas bija sadalītas divas konferencēs (Rietumi un Austrumi) un sešās grupas (divas Rīgā, pa vienai Kurzemē, Latgalē, Vidzemē un Zemgalē). Katras grupas ietvaros komandas aizvadīja divu apļu turnīru, spēlējot četros sabraukumos. 16 labākās vienības piedalījās izslēgšanas turnīrā.

Āgenskalna sākumskolas komandas treneris Oskars Zurkovs:

“Mūsu skolas bērni trenējas jau vairākus gadus. Ar puišiem kā BJBS “Rīga/DSN” treneris strādāju pats, meitenēm basketbola pamatus ielikusi 3.BJSS treneri Ingūna un Edgars Markūni. Pirms katra spēļu posma bijusi iespēja sastāvā izraudzīties labākos un daudzi gribētāji palika malā. Var tikai pabrīnīties, cik daudz puikas zina par NBA – gan spēlētāju numurus, gan statistiku, gan privātās dzīves sīkumus. Treneru starpā spriedām, kā radīt puikām tikpat lielu interesi arī par notikumiem Latvijas basketbolā? Tāpēc labi, ka Ventspilī pēc mūsu finālspēlēm būs iespēja klātienē noskatīties arī Latvijas Zvaigžņu spēli. Lai redz, ka bumbu grozā no augšas skaisti var ietriekt arī mūsējie.”

Salaspils komandas treneris Valdis Razumovskis:

“Mūsu komandu veido bērni, kuri mācās Salaspils 1.vidusskolā, bet trenējas Igora Miglinieka skolā. Vajadzīgā vecuma meiteņu grupas gan mums nav, tāpēc iesaistījām jaunkundzes, kuras nodarbojas ar handbolu un vieglatlētiku. Miglinieka skolas darbība pēdējos gados iekustinājusi basketbola dzīvi Salaspilī, un mūsu veiksmīgais starts NBA Junioru līgā, kā arī VEF Latvijas Jaunatnes basketbola līgā, bija vēl viens solis uz priekšu. Ažiotāža palielinās, aizvien vairāk bērnu grib trenēties.”

NBA Junioru līgas turnīru Latvijā rīkoja Latvijas Basketbola savienība, sadarbojoties ar NBA Junioru līgu. Turnīra norisi atbastīja HP un banka Citadele.

Spēļu kalendāru, rezultātus un papildinformāciju par NBA Junioru līgu meklējiet līgas mājaslapā: LBA – Jr.nba league

NBA Junioru līgas turnīri notiek daudzas valstīs trijos kontinentos, veicinot basketbola popularitāti un bērnu pievēršanos sportiskam dzīvesveidam.