Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2868, Did:0, useCase: 3

NBA Junioru līga: skanīgais nosaukums palīdz nokļūt uzmanības centrā

NBA Junioru līga: skanīgais nosaukums palīdz nokļūt uzmanības centrā
NBA Junioru līgas komandu kapteiņi un treneri pēc drafta ceremonijas.
Foto: basket.lv

Sestdien, 11. februārī, OlyBet Latvijas Basketbola līgas Zvaigžņu spēles ievadā Ventspils Olimpiskajā centrā notiks NB Junioru līgas pirmā turnīra izšķirošās spēles. Par galveno balvu – kausu un čempionu gredzeniem (gluži kā lielajā NBA!) cīnīsies “Minnesota Timberwolves” un “Detroit Pistons” jeb Rīgas Āgenskalna sākumskolas un Salaspils 1. vidusskolas 10-12 gadus vecie basketbolisti, kuri 11 spēļu garo ceļu līdz izšķirošajai cīņai veikuši NBA klubu formas tērpos. 

Āgenskalna sākumskolas komandas treneris Oskars Zurkovs:

“Mūsu skolas bērni trenējas jau vairākus gadus. Ar puišiem kā BJBS “Rīga/DSN” treneris strādāju pats, meitenēm basketbola pamatus ielikusi 3.BJSS treneri Ingūna un Edgars Markūni. Pirms katra spēļu posma bijusi iespēja sastāvā izraudzīties labākos un daudzi gribētāji palika malā.

Puikām spēlēšana vienā komandā ar meitenēm bija jauna pieredze. Kāda spēle pagāja, līdz saprata un pieņēma, ka bumbu var piespēlēt arī viņām. Drīz tika novērtētas priekšrocības – meitenes šajā vecumā ir izaugušas garākas, var labi palīdzēt aizsardzībā. Pirms otrā sabraukuma puikas paši nāca interesēties, kuras tad būšot komandā. Bija arī komandas, kurās meitenes bija līderes.

Bērni šo lietu uztvēra ļoti nopietni. Sākumā pat darbības laukumā mainījās – uzvilcis NBA kreklu, katrs gribēja izcelties un parādīt, ko prot. Vajadzēja piestrādāt, lai viņi atcerētos par komandas spēles disciplīnu.

Var tikai pabrīnīties, cik daudz puikas zina par NBA – gan spēlētāju numurus, gan statistiku, gan privātās dzīves sīkumus. Treneru starpā spriedām, kā radīt puikām tikpat lielu interesi arī par notikumiem Latvijas basketbolā? Tāpēc labi, ka Ventspilī pēc mūsu finālspēlēm būs iespēja klātienē noskatīties arī Latvijas Zvaigžņu spēli. Lai redz, ka bumbu grozā no augšas skaisti var ietriekt arī mūsējie.”

Salaspils komandas treneris Valdis Razumovskis:

“Mūsu komandu veido bērni, kuri mācās Salaspils 1.vidusskolā, bet trenējas Igora Miglinieka skolā. Vajadzīgā vecuma meiteņu grupas gan mums nav, tāpēc iesaistījām jaunkundzes, kuras nodarbojas ar handbolu un vieglatlētiku.

Kad uzzināju par šo turnīru, nebija šaubu, ka jāpiedalās, jo šajā vecuma nav daudz spēļu. Protams, puikas ir sportiskāki un vairāk dzīvo līdz NBA notikumiem. Spēlēšana kopa ar meitenēm deva pilnīgi jaunu pieredzi.

Miglinieka skolas darbība pēdējos gados iekustinājusi basketbola dzīvi Salaspilī, un mūsu veiksmīgais starts NBA Junioru līgā, kā arī VEF Latvijas Jaunatnes basketbola līgā, bija vēl viens solis uz priekšu. Ažiotāža palielinās, aizvien vairāk bērnu grib trenēties.”

Rugāju novada vidusskolas komandas vadītājs Lauris Krēmers:

“Gan pasākuma skanīguma, gan sava labā snieguma dēļ nokļuvām novada uzmanības centrā. Kad grupas komandas sabrauca Rugājos, zāle bija pilna. Par mums interesējās mediju pārstāvji, ļoti atbalstīja skolas vadība. Puikām uzreiz parādījās cita motivācija trenēties.

Jaunatnes līgā mūsu rezultāti nav spīdoši, jo trūkst viena vecuma talantīgu bērnu diviem pilniem piecniekiem, kas paredzēti nolikumā. Esam spiesti laukumā laist astoņus deviņus gadus vecus puikas. NBA Junioru līgā noteikumi nebija tik stingri, paši labākie varēja spēlēt pat trīs ceturtdaļas un tas uzreiz izpaudās rezultātos. (Rugāju komanda, spēlējot ar Toronto “Raptors” vārdu, Latgales grupā izcīnīja otro vietu, tiesa, izslēgšanas turnīra pirmajā kārtā zaudēja Rīgas Teikas vidusskolas komandai.) Panākumi iedvesmo – treniņos parādījies lielāks azarts lielāka pašatdeve

Meiteņu grupas mūsu sporta skola nav, tāpēc komandā iekļāvām sportiskākās meitenes bez speciālās sagatavotības. Bet tagad jau daudzas prasa, kad varēs sākt trenēties basketbolā. Varbūt sporta skolā vērsim vaļā arī meiteņu grupu.” Ja būs iespēja spēlēt arī nākamgad – noteikti piedalīsimies.”