Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:1, Did:0, useCase: 0

"Riga" otro posmu pēc kārtas zaudē Vienotās Eiropas līgas pusfinālā

Kristaps Pildiņš
Kristaps Pildiņš

"Riga" otro posmu pēc kārtas zaudē Vienotās Eiropas līgas pusfinālā
Edgars Krūmiņš. Foto: United League Europe

Dalību Vienotās Eiropas līgas trešajā posmā noslēguši "Riga" 3x3 basketbolisti. Pārvarējuši ceturtdaļfinālu ar uzvaru pār Krievijas komandu "Inanomo", latvieši pusfinālā piekāpās Serbijas komandai "Novi Sad".

"Riga" basketbolisti, Agnis Čavars, Nauris Miezis, Kārlis Pauls Lasmanis un Edgars Krūmiņš, vakar izcīnīja divas pārliecinošas uzvaras pār "Tri Zvezdochki" un "AS Monaco", iekļūstot ceturtdaļfinālā. Tajā pretī stājās Krievijas komanda "Inanomo", kas izkļuva no grupas pateicoties uzvarai pār "TEAM NL" un nīderlandiešu pārliecinošās uzvaras pār "BC Samara". "Riga" un "Inanomo" ceturtdaļfinālā tikās arī otrajā posmā, kad latvieši bija pārāki ar 20:16.

Komandas spēli sāka rezultatīvi, apmainoties ar vairākiem precīziem tālmetieniem. Divus no tiem realizēja Krūmiņš, kurš nepilnās divās ar pusi minūtēs guva sešus no komandas deviņiem punktiem. Pēc trim nospēlētām minūtēm "Inanomo" panāca izlīdzinājumu, bet uzreiz tālmetienu realizēja Miezis (12:10). "Inanomo" vajadzēja minūti, lai atjaunotu līdzsvaru uz tablo. Komandas biežāk sāka koncentrēties uz spēli groza apakšā, bet tas nedeva rezultātu. Divas ar pusi minūtes līdz spēles laika beigām Maskavas komanda pirmo reizi izvirzījās vadībā (16:15).

Krūmiņš realizēja divus svarīgus soda metienus, atjaunojot minimālu vadību, bet Čavars atzīmējās ar diviem bloķētiem metieniem. Pēdējā minūte sākās pie neizšķirta rezultāta 18:18. "Inanomo" neizmantoja trīs iespējas uzbrukumā, kamēr latvieši pieļāva divas kļūdas. Lasmanim izdevās realizēt caurgājienu, bet pēdējās sekundēs "Inanomo" izrāva neizšķirtu, kas lika spēlēt pagarinājumu (19:19). Tajā "Riga" basketbolistiem vajadzēja tikai vienu uzbrukumu, Miezim ar tālmetienu ievedot Latvijas komandu pusfinālā - 21:19.

Pusfinālā "Riga" stājās pretī Serbijas komanda "Novi Sad", kas iepriekšējā posmā tika līdz finālam, kurā zaudēja "TEAM NL". Abas komandas pēdējo reizi tikās Pasaules tūres turnīrā Dohā, kur "Novi Sad" uzvarēja pusfinālā ar 21:16. Šo spēli komandas sāka līdzīgi, pēc divām minūtēm ar 3:2 vadībā esot latviešiem. Nākamajā pus minūtē "Novi Sad" pamanījās veikt četru punkntu izrāvienu, kā arī piespieda pretiniekus biežāk pārkāpt noteikumus. Kamēr latvieši nespēja trāpīt, tikmēr Dušans Buluts realizēja vēl divus tālmetienus (10:4). Īstajā brīdī atbildi sniedza Krūmiņš, bet vēl bija gana daudz ko atspēlēt.

Spēles otro pusi ar triecienu grozā no augšas ievadīja Lasmanis, kurš pēc tam realizēja arī soda metienu. Pa lieliskai iespējai groza apakšā izniekoja Krūmiņš un Čavars, kamēr pretinieki trāpīja kārtējo tālmetienu (13:8). Pēc Krūmiņa precīzā tālmetiena "Riga" sadeldēja deficītu līdz trim punktiem, kad jāspēlē vēl bija divas minūtes (11:14). Laiks strauji ritēja uz priekšu, bet atspēlēšanās nesekmējās. Krūmiņš realizēja vienu no diviem soda metieniem, bet pēdējā minūtē izšķirošā brīdī pārturēja bumbu un pieļāva kļūdu. Pēc pretinieku nerealizētajiem soda metieniem Krūmiņam vēl pēdējās sekundēs radās iespēja izraut neizšķirtu, bet metiens nebija precīzs, latviešiem otro posmu pēc kārtas zaudējot pusfinālā - 13:15.

"Riga" šo turnīru noslēdza 3. vietā, bet līgas kopvērtējumā finišēja pirmajā vietā, par ko saņēma garantētu vietu Pasaules tūres posmā.