Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:1, Did:0, useCase: 0

"Jelgava" 3x3 basketbolisti "Moscow Open" noslēdz ar vienu uzvaru

Kristaps Pildiņš
Kristaps Pildiņš

"Jelgava" 3x3 basketbolisti "Moscow Open" noslēdz ar vienu uzvaru
Armands Ginters. Foto: FIBA

Krievijas galvaspilsētā Maskavā notiekošo tradicionālo 3x3 basketbola turnīru "Moscow Open", kas ir arī Pasaules tūres "Lite Quest" turnīrs, ar vienu uzvaru trijās spēlēs noslēguši "Jelgavas" basketbolisti. Latvieši spēja pieveikt Igaunijas komandu, kam sekoja divi zaudējumi, kas neļāva iekļūt ceturtdaļfinālā.

"Jelgava" uz Maskavu devās teju ierastajā sastāvā, Armandam Ginteram, Armandam Seņkānam un Mārtiņam Šteinbergam pievienojoties Dāvim Gūtmanim. Latvieši turnīru sāka ar spēli pret Igaunijas komandu "Team Estonia", kuras sastāvā ir Tallinas "Kalev/TLU" līderis Karls-Johans Lips, Spānijas 2. spēcīgākajā līgā spēlējošais Jāns Puidets, Rumānijas līgā spēlējošais Raits-Rīvo Lāne, kā arī Tallinas "Kalev/Cramo" centrs Rauno Nurgers. Tādējādi vienīgā latviešu priekšrocība spēlē bija tā, ka basketbolisti koncentrējušies un trenējušies tieši 3x3 basketbolā.

Spēli ar precīzu tālmetienu sāka Šteinbergs, bet brīdi vēlāk Gūtmanis pārkāpa noteikumus pret Lipu, kurš ar soda metieniem panāca izlīdzinājumu. Turpinājumā Gūtmanis un Ginters pārmaiņus izvirzīja "Jelgavu" minimālā vadībā, bet igauņi rezultātu regulāri izlīdzināja. Tad Gūtmanis un Seņkāns deva "Jelgavai" četru punktu pārsvaru (8:4). Igauņi spēles pirmajā pusē īsti nespēja pielāgoties 3x3 basketbolam, ko latvieši izmantoja pēc pilnas programmas. Lāne trāpīja tālmetienu, bet latvieši atbildēja ar vairākiem sekmīgiem uzbrukumiem, iegūstot arī sešu punktu pārsvaru (14:8). Puidets un Gūtmanis apmainījās ar precīziem metieniem no distances, bet tad latvieši panāca 19:11. Bija jāpaiet vairāk nekā divām minūtēm, lai Ginters liktu punktu spēlei - 21:13.

Grupu turnīru "Jelgava" turpināja ar spēli pret Krievijas komandu "Inanomo", kas sevi pierādīja Eiropas Vienotajā līgā. Spēles pirmajās minūtēs komandas neizcēlās ar rezultatīvu spēli, bet latvieši ātri savāca četras piezīmes. "Inanomo" basketbolisti neatpalika, pēc trim spēlētām minūtēm esot vadībā ar 3:2, bet piezīmju ziņā "Jelgavai" bija sešas, kamēr pretiniekiem piecas. Ginters nerealizēja divus soda metienus, neizmantojot iespēju panākt izlīdzinājumu. "Inanomo" basketbolisti ar caurgājieniem panāca 6:3, bet Šteinbergs atbildēja ar diviem neprecīziem soda metieniem. Nākamajās divās minūtēs "Inanomo" izšķīra spēles likteni, iekrājot septiņu punktu pārsvaru. Latvieši pieļāva pārāk daudz kļūdu, kas noveda pie likumsakarīga zaudējuma ar 11:20.

Zaudējums šajā spēlē principā nozīmēja neiekļūšanu ceturtdaļfinālā, jo grupu turnīru vajadzēja noslēgt ar spēli pret Lietuvas izlases bāzes komandu "Šakiai". Jāatceras, ka lietuviešiem ar latviešiem bija savi rēķini kārtojami pagājušajā nedēļā notikušā Tokijas olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīra kontekstā, kurā Latvijas izlase izslēdza lietuviešus ceturtdaļfinālā, laupot iespēju tikt uz olimpiskajām spēlēm.

Pirmajās divās spēlēs "Šakiai" izcīnīja uzvaru, bet šo maču sāka neizteiksmīgi. Tā pēc divām spēlētām minūtēm rezultāts bija 1:1. Nākamajās divās minūtēs lietuvieši visu salika pa plauktiņiem, iekrājot deviņu punktu pārsvaru (11:2). Lietuvieši turpināja trāpīt tālmetienus, nedodot latviešiem nekādus variantus. "Jelgava" nespēja realizēt metienus, kas neizbēgami noveda pie vēl vienas sagrāves un turnīra noslēguma - 4:22.