Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:213, Did:0, useCase: 0

16. aprīlī izšķirošās cīņas par banku basketbola čempionu titulu

Renārs Buivids
Renārs Buivids

16. aprīlī izšķirošās cīņas par banku basketbola čempionu titulu
2010. gadā čempionu titulu izcīnīja "Swedbank"
Foto: Renārs Buivids

Latvijas Banku basketbola kausa izcīņas 18. turnīrā sestdien, 16. aprīlī Rīgas 49. vidusskolas sporta zālē notiks izšķirošās cīņas. Spēlē par pirmo vietu plkst. 12.30 tiksies regulārā čempionāta labākā komanda „Citadele” un 2010. gada čempionvienība „Swedbank”, bet plkst. 11 cīņā par trešo vietu dosies „DnB Nord banka” un „SEB banka”.

Mēneša laikā Rīgas 49. vidusskolas sporta zālē tika aizvadīts apļa turnīrs, kurā tika noteikts vietu sadalījums un finālmaču dalībnieki. Pa trijām uzvarām četrās spēlēs ieguva „Citadeles” un „Swedbank” basketbolisti, taču savstarpējā mačā ar 58:44 pārāki bija „Citadeles” pārstāvji, turnīra tabulā ieņemot pirmo vietu.

Otro gadu pēc kārtas praktiski tās pašas komandas sacentīsies par banku basketbola lielo trofeju, jo 2010. gada finālā „Swedbank” mērojās spēkiem ar „Parex banku”, par kuras pēcteci šajā turnīrā kļuvusi „Citadele”. Pagājušā gada finālā ar 55:47 pārāka bija „Swedbank”. Finālā uzvarētājiem Madars Vārna guva 17 punktus, bet sāncenšiem Anda Pogiņa rēķinā bija 19 punkti.

Interesanti, ka arī šogad tieši šie basketbolisti joprojām ir komandu līderu banku kausā. Pamatturnīrā „Swedbank” rindās rezultatīvākais ar vidēji 19,8 punktiem bija Vārna, bet otro vietu snaiperu sarakstā ieņēma Pogiņš – 17,5 punkti.

Pa diviem panākumiem izcīnīja „DnB Nord bankas” un „SEB bankas” basketbolisti, kļūstot par mazā fināla dalībniekiem. „SEB bankai” šajā turnīrā bija lieliska iespēja palikt nepārspētiem, jo abi zaudējumi tika piedzīvoti pagarinājumos.

Starp fināldienas spēlēm notiks "Ar Mani Atkal Runā Kaijas funky energy" trīspunktnieku konkurss, kurā piedalīsies pa diviem pārstāvjiem no visām komandām. Īpašus ielūgumus saņēmuši turnīra labākie trīspunktnieku izpildītāji – Madars Vārna („Swedbank”), Didzis Freivalds („SEB banka”) un Daniels Bangers („DnB Nord banka”).

Latvijas Banku basketbola kausa vēsture aizsākās 1993. gadā, kad turnīra debijas reizē startēja astoņas komandas, bet maksimālais dalībnieku skaits tika sasniegts 1998. gadā, kad cīņās devās 18 vienības.

Vienā no Latvijas basketbola tradīcijām bagātākajiem turnīriem laikā no 1993. gadā piecreiz pirmo vietu ieguvusi „SEB banka”, pa četriem čempionu tituliem izcīnījušas „Parex banka” un „Swedbank”, divus – „LainBanka”, pa vienam – „Latvijas Krājbanka” un „Falck Apsargs”.

Kura komanda kļūs par čempioni?

  • 8

  • 6