Piecpadsmit gadus veca meitene no Somijas ietriec bumbu grozā no augšas
Svētdien, 19. februārī, Ņūorleānā noslēdzās trešā gadskārtējā NBA atbalstītā "Basketball without borders" globālā nometne. Somijas pārstāve Avaka Kuiera (194cm/19.08.2001) pēdejā dienā ietrieca bumbu grozā no augšas.
“Basketball without borders” nometnes pasaules talantīgākajiem jaunajiem basketbolistiem tiek rīkotas kopš 2001. gada, bet globālās nometnes sadarbībā ar NBA – no 2015. gada. Šoreiz uz nometni tika uzaicināti 67 zēni un meitenes no 32 valstīm un teritorijām.
Nometnes dalībnieki trīs dienas trenējās un mācījās “New Orleans Pelicans” treniņu bāzē, bet brīvajā laikā atpūtās un apmeklēja NBA zvaigžņu spēles nedēļas nogales pasākumus, tai skaitā “Rising stars challenge”.
Svētdienas rītā par pārsteigumu parūpējās 15 gadus vecā Avaka Kuiera (Awak Kuier, The Flying Finn). Somijas kluba “Peli Karhut Kotka” (12-10, #5) pārstāve ieskrējās un trieca bumbu grozā ar abām rokām, saņemot pārējo nometnes dalībnieču aplausus un uzmundrinājumus.
Centra spēlētāja šosezon piedalījusies piecās virslīgas spēlēs, vidēji 15,8 minūtēs gūstot 4,2 punktus, izcīnot 4,0 atlēkušās bumbas un bloķējot 3,2 metienus. Meitene spēlē ar 28. numuru.
Kuiera janvārī Somijas U16 izlases sastāvā (bilance 2-1) piedalījās Baltijas jūras kausa izcīņā Tallinā. Jaunā basketboliste trīs spēlēs pret Latviju, Igauniju un Zviedriju vidēji guva 11,0 punktus (ceturtais rādītājs), savāca 11,33 atlēkušās bumbas (pirmā vieta) un bloķēja 2,33 metienus.
Somija ar Kuieru sastāvā zaudēja Kaspara Mājenieka trenētajai Latvijas izlasei ar 60:70. Kuiera guva 10 punktus, izcīnīja 14 bumbas un bloķēja divus metienus. Laura Meldere izcēlās ar 22 punktiem, 13 atlēkušajām bumbām un trīs bloķētiem metieniem.
Kueiras pirmais danks video fiksēts 2016. gada 8. septembrī – tobrīd meitene bija 15 gadus un 20 dienas veca. Viņas sekmīgo mēģinājumu nofilmēja bijusī Somijas valstsvienības spēlētāja Tīna Stena (Tiina Sten).
Latviju nometnē pārstāvēja Aleksa Gulbe
Video: Avakas Kuieras danks 2017. gada 19. februārī Ņūorleānā
This morning at BWB Global Camp, Awak Kuier, a 15 year old female camper from Finland threw down an awesome dunk! pic.twitter.com/cwmOPtswl2
— NBA (@NBA) February 19, 2017
Throw down from the Flying Finn, Kuier Awak. Great way to wrap up another awesome @nba Basketball Without Borders global camp. #girlcanfly pic.twitter.com/0sSJtSj3yH
— Tyler Wallace (@twaw74) February 20, 2017
Finnish girls having fun at #nba BWB Global Camp: Awak Kuier threw down a dunk and Lotta-Maj Lahtinen selected as the MVP of the camp 💪🇫🇮 pic.twitter.com/5TygCp8qCD
— Basket.fi (@basketfinland) February 20, 2017
Awak Kuier pääsee NBA:n All Star -tapahtumaan https://t.co/99CjLkahYu
— Kymen Sanomat (@KymenSanomat) November 17, 2016
Izmantotie resursi:VIDEO | Äsja 15-aastaseks saanud Soome...Ladies and gentlemen, first ever Finnish girl dunking! And she just turned 15.. #susiperhe #susiladies #sudenpennut pic.twitter.com/HtaRicMWK0
— Tiina Sten (@tiinasten) September 8, 2016
[+] [-]
[+] [-]
+6 [+] [-]
-2 [+] [-]
+7 [+] [-]
-4 [+] [-]
+5 [+] [-]
-3 [+] [-]
+12 [+] [-]
Aminatu uztveru ka latvieti, neka savadak.
+7 [+] [-]
+3 [+] [-]
-4 [+] [-]
Tautību, lai arī ir valstis, kas to ļauj, NEVAR MAINĪT, kamēr pilsonību - cik uziet.
Pastāstiet, lūdzu, kā, piemēram, divu ķīniešu bērns, kurš, lai arī Somijā dzimis, var būt soms?
+6 [+] [-]
+7 [+] [-]
+8 [+] [-]
-3 [+] [-]
P.S. Ja civilizētajā pasaulē galvēnā ir pilsonība, tad Latvija, tavuprāt, ir mežoņu valsts, jo latvieši-cittautieši pretnostatījums te ir grandiozi samilzis!
+3 [+] [-]
+1 [+] [-]
+4 [+] [-]
Obama taču ir amerikānis un to neviens neapšauba!
Kāds tam visam ir sakars ar ādas krāsu un vecāku izcelsmi?
+3 [+] [-]
+1 [+] [-]
"PSRS pēc Otrā pasaules kara bija vienīgā valsts pasaulē, kur tautība bija ierakstīta pasē un ārkārtīgi stingri kodificēta. Tādas ailes kā „tautība” padomju laikā nebija pat nevienas citas sociālististiskās valsts pasē – pat it kā federatīvās Dienvidslāvijas ne. PSRS katram cilvēkam bija obligāti jābūt kaut kādai tautībai, kuru noteica pēc vecāku tautības, kuru nevarēja mainīt, un kurai bija ārkārtīgi stingra administratīva regulācija. Atcerēsimies priekšrocības „nacionālajiem” kadriem augstskolās, noteiktos augstos valsts un partijas amatos, profesijās un tā tālāk. Turklāt nekādas „padomju cilvēka” tautības nebija, un tādu veidot arī nebija tuvākajā nākotnē paredzēts. Tas viss tad arī radīja priekšstatu, ka cilvēku tautība ir kaut kas bez maz vai ģenētisks, nemainīgs, turklāt vienlaikus administratīvi relevants."
Sātana advokāta piezīmes - par rusifikāciju
"Ziņas par personas tautību nav saistītas ar personas identifikāciju, kas ir pases un personas apliecības pamatfunkcija. Tāpēc ieraksts par personas tautību netiek izdarīts nevienas citas Eiropas Savienības dalībvalsts pilsoņu pasēs.
Arī līdz 1940.gadam – Latvijas brīvvalsts laikā - tautība netika ierakstīta ne Latvijas iekšzemes, ne ārzemju pasēs. Obligāti ierakstīt tautību pasē bija PSRS okupācijas varas uzspiesta prakse. Uz īsu brīdi tautība kā obligāts ieraksts pases datu lapā tika iekļauts arī Latvijas 1992.gada parauga pasēs, bet vēlākā laikā – tikai kā izvēles ieraksts citā lappusē. Diemžēl šis ieraksts nereti maldināja ārvalstu ierēdņus, un tautība tika tulkota kā otrā pilsonība, kas dažkārt mūsu iedzīvotājiem sagādāja problēmas."
lvportals.lv - Tautības ieraksts pasē
-1 [+] [-]
+2 [+] [-]
[+] [-]
vispār brīnos, ka sieviešu basī danks ir kaut kas nenormāli rets un visi slapina biksēs, kad tas notiek. gara auguma atlētes, sportistes. katrā spēlē jābūt kādam dankam.
dīvaini, ka nav....
līdzīgi kā sieviešu hoķis, kurā nav spēka paņēmienu.
basī tak nav sankcijas, ja ieliksi no augšas.
[+] [-]
+2 [+] [-]
-1 [+] [-]
-1 [+] [-]
[+] [-]