Deivisam unikāls sasniegums: "Grand Slam" komplekts četros lielākajos turnīros
Entonijs Deiviss svētdien, 11. oktobrī, kļuva par pirmo basketbolistu, kuram izdevies uzvarēt četros lielākajos turnīros vīriešiem – NBA, NCAA, Olimpiskajās spēlēs un Pasaules kausā.
Deiviss 2012. gadā palīdzēja “Kentucky” universitātei triumfēt NCAA čempionātā un kļuva par “Četru fināla” vērtīgāko spēlētāju. Četrus mēnešus vēlāk viņš ASV izlases sastāvā izcīnīja zelta medaļu Londonas spēlēs.
Divas vasaras vēlāk Deiviss atgriezās “zvaigžņoti-svītraino” rindās, lai palīdzētu Maika Kžiževska trenētajai komandai izcīnīt Pasaules kausu. Sekoja apvienošanās ar Lebronu Džeimsu un triumfs 2020. gada NBA čempionātā, aizstāvot Losandželosas “Lakers” krāsas.
Amerikāņu dāmām, īpaši “UConn” absolventēm, “Grand Slam” nav nekas jauns – pēdējās divās desmitgadēs vairākas spēlētājas spējušas uzvarēt NCAA un WNBA čempionātos, kā arī Olimpiskajās spēlēs.
Kungiem ir citādi. Viens no iemesliem – daudzi izcili spēlētāji uzreiz dodas uz NBA vai pamet augstskolu pēc pirmā mācību gada. Dažiem, piemēram, Karmelo Entonijam, pieticis ar vienu sezonu NCAA čempiona titula iegūšanai, taču nav izdevies pievienot NBA gredzenu.
? First-time champ with the @Lakers... Anthony Davis! #LakeShow
— NBA (@NBA) October 12, 2020
AD becomes the 8th player to win the #NBAFinals, an Olympic Gold Medal, and an NCAA Championship. pic.twitter.com/8lPw1nngZt
✨ First-time CHAMP
— NBA (@NBA) October 13, 2020
✨ 50/50/90 with 20+ PPG
✨ 25 PPG, 10.7 RPG, 3.2 APG@AntDavis23 became one of 8 players to win an Olympic Gold, NCAA Championship and NBA Finals... watch his BEST PLAYS of the #NBAFinals for the @Lakers! pic.twitter.com/KqiYSgpraQ
Daudzas amerikāņu leģendas tikušas pie trīs dažādām trofejām. Šajā pulkā ir Rodiona Kuruca komandas biedri Kevins Durents un Kairijs Ērvings – kādreizējie Pasaules kausa vērtīgākie spēlētāji, attiecīgi 2010. un 2014. gadā.
Durentam ir divas zelta medaļas Olimpiskajās spēlēs (Londona 2012, Rio 2016), viens Pasaules kauss un divi NBA tituli “Golden State Warriors” rindās (2016, 2017). Ērvings 2016. gadā ar Džeimsu un Klīvlendas “Cavaliers” uzvarēja NBA čempionātā, bet vasarā triumfēja Rio spēlēs.
“Miami Heat” zvaigzne Andrē Igudala 2010. gadā kļuva par pasaules čempionu, Londonā pievienoja olimpisko zeltu un izcīnīja trīs NBA titulus. “Arizona” absolventam neizdevās tikt pie NCAA čempionu kausa.
Alonso Mornings mācījās “Georgetown” universitātē. Viņa rēķinā ir 1994. gada Pasaules kauss, zelta medaļa 2000. gada Sidnejas spēlēs un NBA tituls ar “Heat” (2006). Šakils O`Nīls trīs gadus pārstāvēja “Louisiana State University”, kāpa uz pjedestāla augstākā pakāpiena Pasaules kausā (1994) un Atlantas spēlēs (1996), kā arī kļuva par četrkārtēju NBA čempionu.
Bils Rasels un Keisijs Džonss izcīnīja divus NCAA titulus ar “San Francisco Dons”. Abi 1956. gadā triumfēja Melburnas spēlēs un pievienoja vairākus NBA kausus “Boston Celtics” rindās, taču ne reizi nespēlēja Pasaules kausā.
Arī diviem citiem leģendāriem spēlētājiem “Grand Slam” gāja secen, jo Pasaules kauss ASV nav tik augstā vērtē kā uzvara Olimpiskajās spēlēs. Maģiskais Džonsons izcīnīja NCAA titulu “Michigan State” rindās, pēc tam gūstot panākumus Olimpiskajās spēlēs un NBA. Maikls Džordans atkārtoja līdzīgu veikumu ar “North Carolina” universitāti un Čikāgas “Bulls”.
Vēl viens izcilnieks – Deivids Robinsons jeb “Admirālis” – pārstāvēja Savienoto Valstu karaflotes akadēmiju (US Naval Academy). Turpmākajās gaitās viņš kļuva par pasaules čempionu, divkārtēju Olimpisko spēļu uzvarētāju un divkārtēju NBA čempionu.
#WCW to the 11 women who have won a #WNBA title, Olympic gold medal, FIBA World Cup gold medal and NCAA title 🏆
— WNBA (@WNBA) October 14, 2020
Sue Bird
Swin Cash
Tamika Catchings
Cynthia Cooper
Asjha Jones
Brittney Griner
Maya Moore
Breanna Stewart
Sheryl Swoopes
Diana Taurasi
Kara Wolters pic.twitter.com/G7bHYkROxT
Izmantotie resursi:
USA's Davis the first to make it a ''Grand...
[+] [-]
[+] [-]
Naac, Maari, iedzersim. Man ar shii ir suudiiga diena.
+3 [+] [-]
Pēdiņas ne tur ieliktas...
Lai nu kas un kādss bijis, bet zvaizgne Heat viņš nav, nebija un nekad nebūs
+1 [+] [-]
-1 [+] [-]
+1 [+] [-]
Ko aizstāvot?!?!?! Nesapratu.
Labi, ka no citiem avotiem uzzināju, ka Davis bija LAL sastāvā šogad, kas dod viņam gredzenu.
[+] [-]