Čehu spīdeklis Jileks dominē 10 000 metros, Bergsma 40 gados tiek pie bronzas
19 gadus vecais čehu ātrslidotājs Metodejs Jileks izcīnīja otro medaļu Milānas un Kortīnas olimpiskajās spēlēs, izcīnot uzvaru 10 000 metru distancē.
Polijas pārstāvis Vladimirs Semirunnijs, kurš startēja otrajā pārī, uzstādīja ļoti augstu latiņu sacensību favorītiem. Šī gada Eiropas čempionāta uzvarētājs 5000 metru distancē visu 10 kilometru garumā pakāpeniski attīstīja ātrumu un pirmais finišēja ātrāk par 12:40 minūtēm. Ar šo pietika, lai ieņemtu otro vietu un izcīnīt sudraba medaļu.
Jāpiebilst, ka, 2022. gadā, sākoties karam Ukrainā, Krievijā dzimis Semirunnijs mainīja sportisko pilsonību. Kopš 2025. gada ātrslidotājs pārstāv Poliju.
Sīvā cīņa izvērtās starp pasaules rekordistu Davide Gjoto un 2014. gada olimpisko čempionu, 40 gadus veco nīderlandieti Joritu Bergsma. Itālis ilgstoši bija vadībā un šķietami kontrolēja situāciju, taču pēc pirmajiem 5000 metriem viņa spēki sāka izsīkst.
Pēdējos apļos nīderlandietis apsteidza savu pārinieku un centās pārņemt līderību, taču zaudēja pusotru sekundi talantīgajam Polijas pārstāvim. Vienlaikus ar to pietika, lai izcīnītu ceturto olimpisko medaļu karjerā, šoreiz – bronzu. Savukārt, Gjoto noslēdza distanci ceturtais un zaudēja cerības uz medaļu.
Čehu ātrslidošanas zvaigzne Metodejs Jileks 19 gados savā olimpiskajā debijā kļuva par olimpisko čempionu. Jileks uzvarēja 5,65 sekundes pret Semirunniju un pārliecinoši nostiprinājās pirmajā vietā.
Pēdējie uz ledus kāpa francūzis Timotijs Lubino un norvēģis Sanders Eitrems, kurš šajās spēlēs izcīnīja zeltu 5000 metru distancē, uzstādot olimpisko rekordu. Distances vidū norvēģis bija vadībā pret čehu spīdekli, taču drīz vien zaudēja spēkus un ļāva Lubino apsteigt sevi. Abi sportisti negaidīti demonstrēja nepārliecinošu sniegumu un palika ārpus pjedestāla.
Milānas un Kortīnas olimpiskās spēles, ātrslidošana, 10 000 metri vīriešiem
| V | Sportists | Rezultāts |
|---|---|---|
| 1. | M. Jileks (CZE) | 12.33.43 |
| 2. | V. Semirunnijs (POL) | +5.65 |
| 3. | J. Bergsma (NED) | +7.05 |
| 4. | T. Lubino (FRA) | +10.77 |
| 5. | S. van de Bunts (NED) | +12.32 |
| 6. | D. Gjoto (ITA) | +13.29 |
Milānas un Kortīnas olimpiskās spēles, ātrslidošana, medaļnieki
| Datums | Disciplīna | Z | S | B |
|---|---|---|---|---|
| 07.02 | 3000 m sievietēm | Lolobridžida (ITA) | Viklunda (NOR) | Maltais (CAN) |
| 08.02 | 5000 m vīriešiem | Eitrems (NOR) | Žaileks (CZE) | Lorello (ITA) |
| 09.02 | 1000 m sievietēm | Lērdama (NED) | Koka (NED) | Takagi (JPN) |
| 11.02 | 1000 m vīriešiem | Stolcs (USA) | De Bo (NED) | Nins (CHN) |
| 12.02 | 5000 m sievietēm | Lolobridžida (ITA) | Konaina (NED) | Viklunda (NOR) |
| 13.02 | 10000 m vīriešiem | Jileks (CZE) | Semirunnijs (POL) | Bergsma (NED) |
| 14.02 | 500 m vīriešiem | |||
| 15.02 | 500 m sievietēm | |||
| 17.02 | Komandu iedzīšana sievietēm | |||
| 17.02 | Komandu iedzīšana vīriešiem | |||
| 19.02 | 1500 m vīriešiem | |||
| 20.02 | 1500 m sievietēm | |||
| 21.02 | Masu starts sievietēm | |||
| 21.02 | Masu starts vīriešiem |
Noderīgas saites:
Olimpisko spēļu jaunumi
Latvijas sportistu starti un rezultāti
Piedalies DECATHLON prognožu spēlē!
Olimpiskajām spēlēm seko Go3 platformā!