Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:275, Did:0, useCase: 3

Pirmo reizi Japānas duets uzvara Pasaules čempionātā daiļslodošanā

Emils Ozerinskis

Pirmo reizi Japānas duets uzvara Pasaules čempionātā daiļslodošanā
Japānas pāris Riku Miura/Riuiči Kihara. Foto: Reuters/Scanpix

LETA. Pasaules čempioniem daiļslidošanā ceturtdien Japānā pāru konkurencē par kļuva mājinieku duets Riku Miura un Riuiči Kihara, kuri pērnā gada vicečempionu titulu nomainījuši pret goda pjedestāla augstāko vietu.

Riku Miura/Riuiči Kihara bija vadībā pēc īsās programmas, kurā nopelnīja 80,72 punktus, bet izvēles programmā viņiem otrs labākais rezultāts 141,44 punkti, kas summā ar 222,16 punktiem ļāva triumfēt.

Izvēles programmā labāko rezultātu - 142,84 punkti - uzrādīja Aleksa Knīrima/Brendons Freizjers no ASV. Summā viņiem 217,48 punkti un otrā vieta, bet trešie ar 208,08 punktiem bija Sāra Konti/Nikolo Mači no Itālijas, kuri bija trešie arī abos atsevišķajos slidojumos.

Īsajā programmā uz starta izgāja 23 pāri, no kuriem 20 kvalificējās izvēles programmai. Šī ir pirmā reize, kad kādam japāņu pārim izdevies triumfēt pasaules čempionātā.

"Riku Miura pēc Pekinas olimpiskajās spēlēm iedzīvojās savainojumā, tā ka šī mums bija grūta sezona," pēc triumfa sacīja Kihara.

Tikmēr Miura norādīja, ka "bija neliela vilšanās par sniegumu izvēles programmā, tomēr jūtas ļoti, ļoti laimīga par iznākumu".

Miura un Kihara kopā sacenšas no 2019.gada un ir pagājušā gada "Grand Prix" fināla uzvarētāji. Toreiz Knīrima/Freizjers tika apsteigti tikai par 1,3 punktiem.

Tāpat japāņu duets šogad februārī izcīnīja uzvaru "Četru kontinentu" čempionātā.

Saitamā notiekošajā pasaules čempionātā Latviju sieviešu sacensībās pārstāv Sofja Stepčenko, vīriešu - šī gada Eiropas čempionāta piektās vietas ieguvējs Deniss Vasiļjevs, bet Aurēlija Ipolito ar Lūku Raselu piedalīsies sacensībās dejās uz ledus.

Čempionāts norisināsies līdz 26.martam.

Izmantotie resursi:
https://www.leta.lv/