Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:274, Did:0, useCase: 0

Daudzi pie pirmajām uzvarām tikušie šosezon PK posmos kalnu slēpošanā vīriešiem

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Daudzi pie pirmajām uzvarām tikušie šosezon PK posmos kalnu slēpošanā vīriešiem
Martins Katers var no visas sirds līksmot, jo nevar zināt, vai kādreiz kas līdzīgs atkārtosies. Foto: AP.

Gandrīz katrā sezonā kalnu slēpošanā ir kāds, kas pirmo reizi karjerā spēj izcīnīt uzvaru. Taču šosezon vīriešu konkurencē tādu bija gana daudz, turklāt gan ātruma, gan tehniskajās disciplīnās.

Reizēm kalnu slēpotāji, kas nav bijuši sešiniekā vai desmitniekā, pēkšņi tiek pie uzvaras, savukārt reizēm daži, kas ir bijuši trijniekā ar dažām otrajām vai trešajām vietām, tiek beidzot pie pirmās vietas. No vienas puses, šādas negaidītas un, no otras puses, arī paredzamas uzvaras bija šajā sezonā. Lielu daļu no šiem kalnu slēpotājiem vīriešu konkurencē pieminējām rakstos par spilgtākajiem momentiem, taču šoreiz vēlreiz atskatīsimies uz tiem, kuriem izdevies tikt pie pirmās uzvaras. Interesants ir fakts, ka šo kalnu slēpotāju vidū ir diezgan plaša valstu pārstāvniecība, neesot tikai vienai vai divām valstīm, kuru sportistiem izdevies tāds panākums.

Norvēģis Lūkass Brotens iepriekšējā sezonā bija bijis tuvumā trijniekam, slalomā iegūstot 4. un 6.vietu, bet milzu slalomā ieņemot 6. un 8.vietu. Līdz ar to viņa uzvaru milzu slalomā sezonas atklāšanas startā Zeldenā (Austrija) par lielu pārsteigumu nevar dēvēt, taču arī par gaidītu pirmo vietu to īsti nenosauksi. Toties Martina Katera uzvaru nobraucienā Valdizērā nekā citādi kā par pilnībā negaidītu milzu pārsteigumu nosaukt nevar, jo pirms tam slovēnis tikai vienreiz bija ticis desmitniekā nobraucienā. Tas, ka Valdizērā Kateram sanāca bija ļoti veiksmīga un nejauša sakritība, parāda arī iegūtās vietas nākamajos startos nobraucienā šajā sezonā – 25., 26., 45., 31., 38., nevienu reizi netiekot pat divdesmitniekā. Interesanti, ka organizatori jau bija uzrīkojuši apbalvošanu, kad pirmie trīsdesmit bija nobraukuši, neticot, ka kāds ar vēlāk startējušiem spēs ielauzties trijniekā, bet ar 41.numuru startējušais Katers to spēja, turklāt ne tikai iespraucoties trijniekā, bet esot ātrākajam.

Pavisam citāds stāsts ir ar iepriekšējā dienā turpat Valdizērā supergigantā uzvarējušo Mauro Kavizielu. Atšķirībā no Katera Kaviezels pirms tam vairākas reizes bija ieguvis otrās un trešās vietās, trijniekā tiekot desmit reizes, un arī pēc pirmās uzvaras Valdizērā nedēļu vēlāk supergigantā Valgardenā šveicietis nopelnīja godalgotu vietu, esot otram ātrākajam. Savukārt Raiens Kohrans Sīgle retu reizi pirms šīs sezonas bija ticis desmitniekā, tāpēc arī viņa uzvaru varētu skaitīt par pārsteigumu. Amerikānis vispirms bija otrais Valgardenas nobraucienā, bet decembra beigās ieguva savu otro godalgu un pirmo uzvaru Bormio supergigantā.

Arī slaloma disciplīnā parādījās jauni uzvarētāji, turklāt trīs. Vispirms Zagrebas slalomā nepārspēts palika Linuss Štrāsers, kurš pirms tam pāris reizes bija ticis sešiniekā slalomā. Vācietim bija dažas godalgotas vietas, tajā skaitā arī viena pirmā, taču tās iegūtas pilsētas sacensībās, kas vairāk ir kā šova elements, bet klasiskā pasaules kausa posmā līdz tam augstāk par piekto vietu nebija ticis. Ja ātrumdisciplīnās divi jauni uzvarētāji radās Vladizērā decembra vidū, tad slalomā mēnesi vēlāk Flahavā. Pirmajā dienā labākais bija Manuels Fellers, bet otrajā dienā pirmo uzvaru svinēja Sebastians Foss-Sulevogs. Gan austrietis, gan norvēģis jau iepriekš bija ielikuši labus pamatus uzvaras izcīnīšanai.