Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:274, Did:0, useCase: 3

Austrija triumfē komandu cīņā

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Austrija triumfē komandu cīņā
Tramplīnlēkšanā neuzvaramie austrieši
AFP PHOTO / MICHAL CIZEK

Par pasaules čempioniem komandām tramplīnlēkšanā no lielā tramplīna trešo reizi pēc kārtas kļuva Austrijas izlase, aiz sevis otrajā vietā atstājot Norvēģiju, bet trešo vietu izcīnīja Japāna, tādējādi pilnībā atkārtojot iepriekšējā pasaules čempionāta Sapporo godalgoto vietu sadalījumu.

Pēdējā disciplīna pasaules čempionātā Liberecā (Čehija) tramplīnlēcējiem bija komandu cīņa. Uz starta izgāja 12 komandas, kurā katrā ir 4 dalībnieki, kas izpilda 2 lēcienus. Starp citu, otros lēcienus uzvarētāju noskaidrošanai izpilda tikai 8 labākās komandas pēc pirmās lēcienu sērijas.

Fiasko pēc pirmās lēcienu sērijas piedzīvoja Vācijas izlase, kas ierindojās 10.vietā (vāji leca Hokke un Šmits) un nekvalificējās izšķirošajai otro lēcienu sērijai. Tāpat par neveiksmīgu var uzskatīt Krievijas izlases palikšanu 9.vietā. Tas ir Vācijas sliktākais starts. Jau pagājušā čempionātā iepriekšējos gados tik stiprā Vācijas izlase bija 8.vietā.

Savu pārākumu atkal demonstrēja Austrijas kvartets – Loicls, Kohs, Morgenšterns, Šlīrencauers, pārliecinoši izcīnot uzvaru. Loiclam un Morgenšternam tā jau bija trešā zelta medaļa pēc kārtas pasaules čempionātos komandām.

Atpaliekot par 34 punktiem, otrajā vietā norvēģu kvartets – Bardals, Hilde, Evensens, Jakobsens. Trešajā vietā japāņi – Tačimoto, Okabe, Ito un Kasai, no austriešiem atpaliekot 53 punktus.

Trīs tālākie lēcieni šodien padevās Loiclam (136m), Okabem (135m) un Koham (134m).

Zīmīgs panākums tas ir 38 gadīgajam Okabem, kas jau 1995.gadā Sunderbejā ieguva bronzas medaļu un 1997.gadā Trondheimā sudraba medaļu komandu sacensībās. Daudz neatpaliek arī 36 gadīgais Kasai, kuram 1999.gadā pasaules čempionātā Ramzavā sudrabs komandām.

Jāpiemin, ka 2007.gada pasaules čempionātā Sapporo Austrijas, Norvēģijas un Japānas izlases startēja gandrīz identiskos sastāvos kā šogad. Japāņi bronzas godalgas ieguva tādā pašā sastāvā, norvēģiem sudrabu Evensena vietā palīdzēja izcīnīt Ljokelsojs, bet austriešiem zelta iegūt Koha vietā palīdzēja Koflers.

Pasaules čempionāts tramplīnlēkšanā. Libereca (Čehija)

Komandas Lielais tramplīns (HS134) (12 komandas)

VietaValsts (Sportisti)Punkti
1.Austrija (V.Loicls. M.Kohs T.Morgenšterns G.Šlīrencauers)1034.3
2.Norvēģija (A.Bardals T.Hilde J.R.Evensens A.Jakobsens)1000.8
3.Japāna (S.Tačimoto T.Okabe D.Ito N.Kasai)981.2
4.Polija (K.Štohs L.Rutkovski S.Hula A.Mališs)972.1
5.Čehija (L.Hlava O.Vaculiks J.Janda R.Kudelka)963.3
6.Somija (M.Hautameki K.Keituri V.Larinto H.Olli)947.5
7.Slovēnija (M.Meznars J.Damjan R.Hrgeta R.Krajnecs)931.7
8.Francija (V.Desombs A.Mabo D.Lacaroni E.Čedāls)874.5

izmantotie resursi:
fis-ski.com

     [+] [-]

, 2009-02-28 19:27, pirms 14 gadiem
Krievijai un Vācijai prognozēto medaļu vietā pilnīgs fiasko!
Poļi malači,jo nekad komandu cīņā nebija bijuši tik augstu!