Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:274, Did:0, useCase: 3

Titulētais tramplīnlēcējs Tande cieš šaušalīgā kritienā un nogādāts slimnīcā

Rolands Eliņš

Titulētais tramplīnlēcējs Tande cieš šaušalīgā kritienā un nogādāts slimnīcā
Foto: AP/Scanpix

Šodien Plānicā, Slovēnijā, norisinās Pasaules kausa posms tramplīnlēkšanā, un tramplīna izmēģinājuma lēciens slikti beidzās Norvēģijas sportistam Danielam Andrē Tandem, kurš piezemējās uz sāniem un lielā ātrumā noripoja lejā pa kalnu. Par viņa veselības stāvokli konkrētas ziņas mediķi pagaidām nav snieguši, taču viņš ar helikopteru nogādāts slimnīcā, un no turienes tiek ziņots, ka viņa stāvoklis ir stabils.

27 gadus vecais tramplīnlēcējs Daniels Andrē Tande ir divkārtējs Pasaules kausa bronzas medaļnieks un olimpiskais čempions. Zelta medaļu viņš ieguva 2018. gada olimpiskajās spēlēs komandu sacensībās, un Tandes rēķinā arī ir sudraba medaļa 2017. gada pasaules čempionātā un septiņas uzvaras Pasaules kausa posmos.

Pirms PK sacensību sākuma tika veikti izmēģinājuma lēcieni, un Tande sava lēciena sākumā zaudēja balansu, nosvērās uz vieniem sāniem un nespēja piezemēties uz slēpēm, tā vietā smagi atsitoties pret zemi ar ķermeni. Viņš piezemējās kalna augšpusē, atrodoties milzīgā ātrumā, attiecīgi arī pēc atsišanās pret zemi neapstājās, bet turpināja kritienu uz kalna nogāzi vairāku desmit metru attālumā.

Viņš uzreiz nonāca mediķu gādībā un ar nestuvēm tika nogādāts helikopterā, kas viņu nogādās slimnīcā. Tiek vēstīts, ka pēc kritiena Tande nav bijis pie samaņas, taču precīzākas ziņas mediķi vai sacensību organizatori pagaidām nav snieguši. Pēc Tandes nogādāšanas slimnīcā gan tiek ziņots, ka viņa stāvoklis esot stabils.

Papildināts 21:00 FIS paziņojumā vakarā norādīts, ka Tande pēc kritiena bezsamaņā un viņam bija nepieciešama mākslīgā elpināšana. Viņa stāvoklim stabilizējoties, viņš tika nogādāts slimnīcā, kur viņam veikti pirmie testi, kas nesuši optimistiskus rezultātus, taču FIS aicina sagaidīt jaunas ziņas par situāciju pēc 24 stundām, kad medicīniskās pārbaudes tiks atkārtotas.

Jāpiemin, ka oficiālās sacensības pēc tam turpinās ar pārējo sportistu lēcieniem. Jāpiemin, ka oficiālās sacensības pēc tam turpinās ar pārējo sportistu lēcieniem. Līdz ar šo posmu tiek noslēgta PK sezona.

Tandes neveiksmīgais lēciens (Brīdinājums: video redzams kritiena brīdis un sportista noripošana pa kalnu)

Izmantotie resursi:
https://www.vg.no/sport/hopp/i/qA7g...