Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:274, Did:0, useCase: 0

Mazo kristāla globusu milzu slalomā sievietēm pirmo reizi nopelnījusi Basino

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Mazo kristāla globusu milzu slalomā sievietēm pirmo reizi nopelnījusi Basino
Cerams nākamajā sezonā M.Basino varēs parādīt to pašu sniegumu, ko šīs sezonas pirmajā pusē. Foto: Ansa

Pasaules kausā kalnu slēpošanā mazo kristāla globusu milzu slalomā sievietēm pirmo reizi izcīnīja itāliete Marta Basino, kura titulu bija nodrošinājusi jau iepriekš, aiz sevis atstājot 2019.gada uzvarētāju Mikaēlu Šifrinu un 2017.gada uzvarētāju Tessu Vorleju.

Marta Basino līdz šim sezonas kopvērtējumā nevienā no disciplīnām nebija tikusi trijniekā, un pērn milzu slalomā iegūtā 4.vieta bija viņas labākais sasniegums. Ar izcīnīto pirmo vietu sezonas pirmajā startā Zeldenā itāliete nopelnīja otro uzvaru karjerā. Turpinājumā Basino vienreiz nefinišēja un izcīnīja trīs uzvaras, piesakoties ne tikai uz savu pirmo Top3, bet arī uzvaru. Pēc sezonas sestajā sezonas milzu slalomā janvāra beigās Itālijā iegūtās trešās vietas Marta vēl ne 100%, bet faktiski jau nodrošināja kopvērtējuma titulu, tāpēc pēdējos divos startos palikšana bez godalgotas vietas viņas līderpozīcijas būtiski neietekmēja. Līdz ar to Itālijai tika uzvara otro gadu pēc kārtas, jo pērn labākā bija Federika Brinjone, kurai šosezon piektā vieta.

Cīņa par otro vietu gan bija ļoti līdzvērtīga. Ar pēdējos divos startos iegūtajām godalgotajām vietām no piektās uz otro vietu pakāpās Mikaēla Šifrina, kura sezonas laikā izcīnīja vienu uzvaru. Arī trešās vietas ieguvējai Tessai Vorlejai sezonas laikā izdevās tikt pie viena augstākā panākuma, beigās tikai par diviem punktiem apsteidzot šveicieti Mišelu Gisinu, kurai vismaz godalgotā vieta sanāca absolūtajā kopvērtējumā. Iepriekšējo divu sezonu otrās vietas ieguvējai Petrai Vlhovai beigās tikai sestā vieta, bet vismaz savās mājās Jasnā viņa vienu uzvaru izcīnīja.

Pasaules kausa kopvērtējums milzu slalomā sievietēm, 8/8 sacensībām

V.SportisteValstsPunkti
1.Marta BasinoItālija546
2.Mikaēla ŠifrinaASV420
3.Tessa VorlejaFrancija391
4.Mišele GisinaŠveice389
5.Federika BrinjoneItālija372
6.Petra VlhovaSlovākija342