Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:274, Did:0, useCase: 3

Olimpieši Bikše un Eiduka uzvar Latvijas čempionāta sacensībās Madonā

Andris Liepa
Andris Liepa

Olimpieši Bikše un Eiduka uzvar Latvijas čempionāta sacensībās Madonā
Patrīcija Eiduka

Phjončhanas olimpisko spēļu dalībnieki Indulis Bikše un Patrīcija Eiduka svētdien Madonā droši uzvarēja Latvijas čempionāta trešā posma sacensībās.

Vīri svētdien veica 20 kilometru distanci klasiskajā stilā ar intervāla startu, Bikšem finišējot pēc 53 minūtēm un 29,7 sekundēm, kas deva 79,88 FIS kategorijas punktus. Viņam par minūti un 14 sekundēm piekāpās jaunais Raimo Vīgants (98,68 punkti), kamēr jau vairāk nekā trīs minūtes zaudēja Juris Damškalns (127,82 punkti).

Tiesa, kopējā ieskaitē uzvaru svinēja lietuvietis Mants Strolija, kurš bija 39,3 sekundes ātrāks par Bikši, tomēr viņš uz Latvijas čempionāta medaļām nepretendēja.

Zīmīgi, ka Arvis Liepiņš, kurš vēl pirms pāris sezonām bija Latvijas vadošais slēpotājs, zaudēja sešas minūtes un nacionālajā ieskaitē ierindojās vien devītajā vietā, bet apsteidza Rolandu Pužuli, kur vēl pirms diviem gadiem piedalījās pasaules čempionātā biatlonā.

Savukārt 15 kilometru sacensībās dāmām Eiduka finišēja pēc 44 minūtēm un 7,4 sekundēm, saņemot 117,56 FIS punktus. Viņai četras minūtes un 24 sekundes zaudēja Kitija Auziņa, kamēr gandrīz septiņas minūtes atpalika Paula Bergfelde.

Šajās sacensībās atkal nepiedalījās cita olimpisko spēļu dalībniece Inga Paškovska.

Tikmēr sestdien notika komandu sprinta sacensības brīvajā stilā. Vīriem uzvaru guva Madonas BJSS pirmā komanda, kurā bija Pužulis un Vīgants, aiz sevis atstājot divas Talsu Pakalnu sporta kluba komandas. Arī dāmām triumfēja Madonas BJSS vienība, kurā slēpoja Auziņa un jaunā biatloniste Ieva Pūce. Tai sekoja sporta skolas "Arkādija" vienība un CPSS otrā komanda.