Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:274, Did:0, useCase: 3

Klēbo ir atpakaļ: uzvara ar lauztu pirkstu īpatnējā Ores trasē

Reinis Grundspeņķis
Reinis Grundspeņķis

Klēbo ir atpakaļ: uzvara ar lauztu pirkstu īpatnējā Ores trasē
Juhaness Hesflots Klēbo pēc uzvaras Orē. Foto: EPA/Scanpix.

Otrdien, 18. februārī, ar sprintu netipiskajā Ores trasē Zviedrijā turpinājās Skandināvijas "Ski Tour" sacensības distanču slēpošanā, kur uzvaru pēc neveiksmīgā tūres sākuma izcīnīja Norvēģijas sportists Juhaness Hesflots Klēbo. Tikmēr viņa tautiete Terēse Jūhauga svinēja savu pirmo uzvaru karjerā sprinta sacensībās.

Pirms trešā "Ski Tour" posma no sacensībām slimību dēļ izstājušies Krievijas pārstāvji Natālija Ņeprjajeva un Sergejs Ustjugovs, bet jau pirms svētdienas iedzīšanas par izstāšanos paziņoja arī Zviedrijas sportists Kalle Halfvarsons, kuram 15 km distancē neizdevās tikt augstāk par 45. pozīciju. Jāpiemin, ka šajās sacensībās ir ļoti netipiska sprinta trase, kura izpelnījusies arī kritiku. Lielākais trases pārsteigums un arī izaicinājums bija milzīgais kalns, kas aizņem teju pusi no visas distances. Sporta medicīnas eksperte Jorunna Sungo-Borgena teica, ka šāds trases reljefs ir izdevīgāks vieglākajām slēpotājām (kāda ir pašreizējā līdere Terēse Jūhauga), līdz ar to negodīgs pret pārējām. Sacensību direktors Pjērs Minjerī šo kritiku gan neizprot un noliedz. Tikmēr pati Jūhauga intervijā teikusi, ka "šī trase noteikti nav sprinta, lai gan kvalificējas sprinta ieskaitē." Viņai piekritis arī Francijas sprinteris Lūkass Šanavā.

Citu kritiku sacensību organizatoriem izteikusi arī Somijas vīriešu izlase, kuri nav apmierināti ar saviem dzīvošanas apstākļiem. Īvo Niskanens savā "Instagram" kontā dalījās ar video, kurā redzams, ka komanda ir izmitināta kazarmās kopā ar karavīriiem. Niskanens somu medijam YLE pastāstījis, ka telpās ir ļoti slikta smaka, turklāt 30 cilvēkiem ir pieejamas tikai divas tualetes. Neapmierinātību izteikušas arī citas komandas no Polijas, Lielbritānijas un Čehijas, kuri savukārt stāsta, ka slēpju sagatavošana ir jāveic pagrabā bez logiem un pienācīgas ventilācijas. Šajā jautājumā gan Minjerī atzīst organizatoru vainu un saka, ka ir grūti atrast sportistu izmitināšanas vietas, jo Zviedrijā šobrīd ir slēpošanas sezona, un liela daļa viesnīcu jau ir aizņemtas.

Kvalifikācijas sacensībās uzvaras svinēja attiecīgi izcilā formā esošā Terēse Jūhauga, kura tuvāko sekotāju Heidi Vengu apsteidza par 4,53 sekundēm (šī bija pirmā uzvara sprinta kvalifikācijā viņas karjerā!), un joprojām ar salauztu pirkstu startējošais Juhaness Hesflots Klēbo, kurš apliecināja, ka šosezon vēl var cīnīties par uzvarām pēc neveiksmīgā "Ski Tour" sacensību sākuma (intervijā pirms šīm sacensībām Klēbo pat bija izteicies, ka varētu likt punktu šai sezonai, lai domātu par nākamo). Kā pārsteigumus vērts pieminēt šveicieša Dario Kolonjas un soma Īvo Niskanena neiekļūšanu labāko trīsdesmitniekā, bet krievs Aleksandrs Boļšunovs ierindojās vien 23. vietā (+8,59 sekundes aiz Klēbo). Sievietēm bez vietas pamatsacensībās palika norvēģiete Anna Svensena, zviedrietes Evelīna Setlina, Linna Sēmskara un Emma Rīboma, kā arī Slovēnijas sprinta speciāliste Katja Višnara.

Ceturtdaļfinālos sacensības noslēdza gan Ingvilda Flugstada Ēstberga, gan dvīņu māsas Vengas, gan Krista Parmakoski, gan arī PK sprinta kopvērtējuma līdere Anamarija Lampiča. Ātrāko rezultātu sasniedza šveiciete Nadīne Fēndriha (2:27,90). Vīriešiem vienā ceturtdaļfinālā piedalījās principiālie konkurenti Klēbo un Boļšunovs, no kuriem ātrāks bija norvēģis, kamēr Boļšunovs pusfinālā iekļuva tikai kā "lucky loser". "Ski Tour" pirmā posma uzvarētājs Šūrs Rēte izstājās ceturtdaļfinālā, bet ātrāko rezultātu uzrādīja Deniss Spicovs no Krievijas (2:04,14).

Pusfinālos rezultāti trases īpatnību dēļ kļuva sliktāki. Sievietēm par galveno pārsteigumu kļuva Maikenas Kaspersenas Fallas netikšana finālā, savukārt vīriešiem neveiksmīgs atgadījums Simenam Hegstadam Krīgeram, kurš piedzīvoja kritienu un aiz kura aizķērās arī Aleksandrs Boļšunovs, tādējādi tiekot aizkavēts un nespējot kvalificēties finālam. Visi pārējie favorīti, kuru lokam šajā trasē pieskaitāma arī Terēse Jūhauga, finālu sasniedza.

Sieviešu finālā no starta kā līderes devās abas zviedrietes - Sundlinga un Svāna. Taču, sasniedzot kāpumu kalnā, savu izturību apliecināja norvēģietes, kurām atkal izdevās aizņemt visu goda pjedestālu, tuklāt titulētā Terēse Jūhauga 31 gada vecumā izcīnīja savu pirmo uzvaru sprinta sacensībās karjerā. Vīriešu konkurencē Klēbo distanci iesāka ne pārāk veiksmīgi un pirms lielā kāpuma bija trešajā vietā aiz itālieša Pellegrīno un francūža Reno Žē. Taču arī viņš apliecināja savas izcilās dotības uz kalna, iegūstot vēl pārliecinošāku pārsvaru kā Jūhauga, un izcīnīja pirmo uzvaru kopš 26. janvāra. Francūzim Žē izdevās pirmo reizi karjerā tikt labāko trijniekā PK individuālajās sacensībās.

Vīriešu sprints (brīvais stils), PK 24. posms Orē ("Ski Tour" 3. posms)

V.SportistsValstsRezultāts
1.Juhaness Hesflots KlēboNorvēģija2:02.63
2.Federiko PellegrīnoItālija+2.39
3.Reno ŽēFrancija+3.70
4.Pols GolbergsNorvēģija+14.46
5.Lūkass ŠanavāFrancija+26.39
6.Ēriks ValnessNorvēģija+1:05.62

Sieviešu sprints (brīvais stils), PK 24. posms Orē ("Ski Tour" 3. posms)

V.SportisteValstsRezultāts
1.Terēse JūhaugaNorvēģija2:27.56
2.Heidi VengaNorvēģija+1.73
3.Astrīda Ūrenholta JākobsenaNorvēģija+2.47
4.Jonna SundlingaZviedrija+5.01
5.Nadīne FēndrihaŠveice+6.22
6.Linna SvānaZviedrija+6.98

"Ski Tour" kopvērtējumā sievietēm pārliecinošā līderpozīcijā pēc trim posmiem ir Terēse Jūhauga (50:31), kurai seko viņas tautietes Heidi Venga (+1:07), Ingvilda Flugstada Ēstberga (+1:56) un Astrīda Ūrenholta Jākobsena (+1:59), kamēr piecinieku noslēdz Eba Andersone (+2:00). Vīriešiem līdera godu joprojām saglabā Pols Golbergs (1:06:37), bet 23 sekundes aiz viņa ir Aleksandrs Boļšunovs. Klēbo uzvara ļāva viņam pacelties no 25. vietas uz 16., līderim zaudējot 1:58 minūtes.

Turpinājumā "Ski Tour" sacensības pārcelsies uz Norvēģiju, un 4. posms norisināsies vējainajā Merokerā, kur tiks aizvadīta 38 km brīvā stila distance ar kopējo startu.

  -1 [+] [-]

, 2020-02-18 23:45, pirms 5 gadiem
Pāls Golbergs (Pål Golberg)

     [+] [-]

, 2020-02-19 07:23, pirms 5 gadiem
Tas nebija sprints, tā bija parodija par sprintu. Tiešām, vai organizētājiem vēl speciāli jāpalīdz Johaugai uzvarēt, viņa tāpat bez konkurences paņem visas distances.