Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:274, Did:0, useCase: 0

Diginsa nodrošina ASV pirmo uzvaru kopvērtējumā sieviešu konkurencē

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Diginsa nodrošina ASV pirmo uzvaru kopvērtējumā sieviešu konkurencē
Jautrā un meistarīgā Džesika Diginsa. Foto:NBC/ Katie Buckleitner

Vakar Šveicē noslēdzās pasaules kausa sezona distanču slēpošanā, Džesikai Diginsai kļūstot par pirmo ASV distanču slēpotāju sieviešu konkurencē, kurai izdevies izcīnīt uzvaru sezonas kopvērtējumā. To pašu vīriešu konkurencē gandrīz pirms četrdesmit gadiem paveica amerikānis Bils Kohs.

Sezonas sākums ASV komandas līderei nebija pats labākais, jo pēc pirmajiem trim posmiem un sešiem startiem Džesika Diginsa decembra beigās kopvērtējumā ieņēma 8.vietu, taču ar lielisku startu un uzvaru „Tour de ski” seriālā 29 gadus vecā amerikāniete izvirzījās vadībā. Taču jautājums par kopvērtējuma titula iegūšanu bija atklāts, jo otrajā, trešajā un ceturtajā vietā esošās konkurentes atpalika par 130-150 punktiem. Turpinājumā ļoti labi starti Ziemeļvalstu posmos pirms pasaules čempionāta un iekrātais vairāk nekā 300 punktu pārsvars Diginsai jau priekšlaicīgi nodrošināja uzvaru kopvērtējumā. Sezonas beigās viņa spraigā cīņā ieguva arī distances kopvērtējuma titulu. Džesika Diginsa ļoti tuvu uzvarai bija arī 2017./2018.gada sezonā, kad pēdējos posmos viņa strauji tuvojās Heidi Vengai, bet tomēr beigās tikai par 40 punktiem piekāpās vāji sezonas noslēgumu aizvadījušajai norvēģietei.

Atkārtojot savas tautietes Natālijas Ņeprajevas veikumu 2018.2019.gada sezonā, pirmo reizi trijniekā iekļuva un otro vietu ieguva krieviete Jūlija Stupaka, kuras rezultāti novembra beigās neliecināja, ka viņa varētu iekļūt desmitniekā, kur nu vēl trijniekā. Taču teicami aizvadītais „Tour de ski” un vēl atsevišķi lieliski starti ļāva 26 gadus vecajai krievietei iegūt otro vietu. Tāpat kā Stupaka arī trešo vietu ieguvusī Eba Andersone pirmo reizi iekļuva trijniekā. Eba nedaudz zaudēja Jūlijai, un abu starpā izšķirošie divi faktori bija sprints, kur 23 gadus vecā zviedriete piedalās tikai tūres ietvaros, un Zviedrijas komandas prombūtne decembra posmos, kur Stupaka nopelnīja gandrīz 150 punktus.

Rozija Brenana, kura vēl pēc „Tour de ski” priekšpēdējā posma atradās vadībā, bija tuvu tam, lai nodrošinātu ASV divas godalgas kopvērtējumā, taču izcili Davosas posmu decembrī aizvadījusī amerikāniete sezonas beigu pusē nespēja pietuvoties iepriekšējiem rezultātiem un sezonu noslēdza 4.vietā. Lai arī 32 gadus vecā Brenana beigās palika ārpus trijnieka, tomēr šī ir viņas vislabākā sezona, pirmo reizi iekļūstot desmitniekā. Pagājušā sezonā viņa ieņēma 17.vietu, bet pirms tam nebija pat trīsdesmitniekā.

Taču apbrīnojamu un grūti aptveramu progresu nodemonstrējusi tikko pēc bērna dzimšanas sacensību apritē atgriezusies Tatjana Sorina, kura sezonu noslēdza 5.vietā. Pirms bērna dzimšanas Krievijas slēpotāja pasaules kausa kopvērtējumā, ticiet vai nē, ierindojās 85. un 79.vietā. Sorina iepriekš sprintos iekļuva trīsdesmitniekā, bet distancēs ierindojās no 38. līdz 55.vietai, neesot tuvu trīsdesmitniekam, taču šīs sezonas pašā sākumā ne tikai sasniedza sešinieku, bet iekļuva arī trijniekā.

Otro sezonu pēc kārtas sieviešu konkurencē kopvērtējumā, pateicoties Patrīcijas Eidukas veikumam, mēs varējām redzēt arī Latvijas vārdu. Slēpotāja no Kokneses novada kopvērtējumā ieguva 37.vietu, bet distancē bija 33.vietā.

Pasaules kausa kopvērtējums sievietēm, 26/26 sacensībām

V.SportisteValstsPunkti
1.Džesika DiginsaASV1347
2.Jūlija StupakaKrievija1079
3.Eba AndersoneZviedrija1011
4.Rozija BrenanaASV919
5.Tatjana SorinaKrievija851
6.Natālija ŅeprajevaKrievija733
7.Linna SvānaZviedrija688
8.Anamarija LampičaSlovēnija643
9.Terēze JuhaugaNorvēģija611
10.Nadīne FendrihaŠveice597
37.Patrīcija EidukaLatvija144

Pasaules kausa kopvērtējums distancē sievietēm, 16/16 sacensībām

V.SportisteValstsPunkti
1.Džesika DiginsaASV653
2.Eba AndersoneZviedrija640
3.Jūlija StupakaKrievija619
4.Rozija BrenanaASV484
5.Terēze JuhaugaNorvēģija410
6.Katrīna HennigaVācija406
33.Patrīcija EidukaLatvija96

Pasaules kausa kopvērtējums sprintā sievietēm, 7/7 sacensībām

V.SportisteValstsPunkti
1.Anamarija LampičaSlovēnija402
2.Nadīne FendrihaŠveice296
3.Linna SvānaZviedrija275
4.Džesika DiginsaASV262
5.Maja DālkvistaZviedrija244
6.Natālija ŅeprajevaKrievija214
49.Patrīcija EidukaLatvija20