Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:274, Did:0, useCase: 0

Arī distanču slēpošanā titulēti norvēģi netiek valsts izlasē

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Arī distanču slēpošanā titulēti norvēģi netiek valsts izlasē
Ragnhilda Hāga priecājas par uzvaru 10km distancē Olimpiskajās spēlēs Phjončhanā. Foto: Lise Åserud / NTB

Norvēģijas distanču slēpošanas izlases sastāvā nākamajai sezonai nav tikuši daži titulēti slēpotāji kā divkārtējā Olimpiskā čempione Ragnhilda Hāga, divkārtējais pasaules čempions Fins Hogens Krogs, Olimpiskais un pasaules čempions stafetēs Didriks Tensets.

Iepriekš ziņojām, ka Norvēģijas A izlasē kalnu slēpošanā nav tikuši šī gada pasaules čempioni vai pasaules kausa posmā trijniekā tikušie sportisti. Arī distanču slēpošanas izlasē lielajā konkurencē vieta nav atradusies titulētiem slēpotājiem, kurus jebkuras citas valsts izlase gaidītu ar atplestām rokām, ja nu vienīgi neskaita Krievijas vīriešu izlasi, kam pašiem šobrīd pietiek augstas klases slēpotāju.

Didriks Tensets, kurš ar Norvēģijas izlasi divas reizes ir triumfējis pasaules čempionātā stafetēs, šo sezonu nesāka diez ko cerīgi, Rukas minitūri Somijā jeb pasaules kausa pirmo posmu novembra beigās pabeidzot vien 27.vietā. Tad Tensets, kurš sevi ir apliecinājis kā labu skrējēju, decembra sākumā devās uz Eiropas čempionātu krosā, kas tad arī sabojāja norvēģa atlikušo sezonu, jo pēc krosa čempionāta Tensets piedzīvoja formas kritumu.

2011.gadā Madonā „Smeceres sila” trasē Skandināvijas kausa posmā startējušais Fins Hogens Krogs pēc Petera Nortuga formas krituma 2017.gadā pasaules čempionātā Lahti uzņēmās atbildību Norvēģijas stafetes komandā veikt pēdējo posmu un noturēja nelielo pārsvaru pār tobrīd lieliskā formā esošo krievu Sergeju Ustjugovu, nodrošinot norvēģiem kārtējo zelta medaļu stafetēs. Šo sezonu Krogs, kurš karjeras laikā 28 reizes ir ticis trijniekā pasaules kausa posmos, astoņas reizes no tām esot pirmajā vietā, neaizvadīja sekmīgi, Norvēģijas čempionātā abos startos distancēs ieņemot 8. un 16.vietu, bet Pasaules kausa posmā sprintā Ulrikehamnā paliekot pusfinālā ar 11.vietu. Arī komandu sprintā viņš palika aiz fināla desmitnieka.

Ja Teneseta un Kroga atstāšanu aiz izlases durvīm varētu saprast, paverot iespēju bronzas medaļu 15km distancē pasaules čempionātā izcīnījušajam Haraldam Amundsenam, tad nav īsti saprotama Ragnhildas Hāgas nepaņemšana izlasē. Lai arī divkārtējā Phjončhanas Olimpisko spēļu čempione sezonu pabeidza ar tālām vietām Engadīnē un pēdējos reizi pasaules kausa posmos trijniekā ir tikusi pirms trim gadiem, taču šajā sezonā ar 4.vietu pasaules kausa posmā Falunā un 7.vietu pasaules čempionātā Oberstdofrā 10km distancē brīvajā stilā aiz Terēzes Juhaugas viņa bija otrā labākā norvēģiete.

Hāga uzskata, ka viņas rezultāti ir pietiekami labi, lai tiktu izlasē, tāpēc ir pārsteigta, vīlusies un dusmīga par šādu izlases vadības lēmumu. Hāga ir neapmierināta arī ar to, ka vadība nav sniegusi argumentētu pamatojumu par viņas atstāšanu ārpusē un priekšrokas došanu sprinterēm. Olimpiskais zelts 10km distancē dod jebkurā gadījumā Hāgai startēt Pekinā un aizstāvēt savu titulu, un viņai ir sportiskais niknums pierādīt sevi.

  +1 [+] [-]

, 2021-05-04 12:22, pirms 2 nedēļām
Rakstā - Olimpiskais zelts 10km distancē dod jebkurā gadījumā Hāgai startēt Tokijā un aizstāvēt savu titulu, un viņai ir sportiskais niknums pierādīt sevi.

Kā tas ir jāsaprot? Vai tad olimpiskie čempioni garantē vietu nākamajā olimpiādē? Tokijas vietā laikam jābūt Pekinai?

     [+] [-]

, 2021-05-04 13:19, pirms 2 nedēļām
Damokla zobens rakstīja: Rakstā - Olimpiskais zelts 10km distancē dod jebkurā gadījumā Hāgai startēt Tokijā un aizstāvēt savu titulu, un viņai ir sportiskais niknums pierādīt sevi.

Kā tas ir jāsaprot? Vai tad olimpiskie čempioni garantē vietu nākamajā olimpiādē? Tokijas vietā laikam jābūt Pekinai?
Es arī neko tādu neesmu dzirdējis, ka OS čempioniem ir garantēta vieta nākošajās OS. Zinu, ka PČ tā ir.

     [+] [-]

, 2021-05-04 15:41, pirms 2 nedēļām
Desmit gadus esmu nodzīvojis Zviedrijā, bet, joprojām, nezinu, kur, pie vella, atrodas rakstā pieminētā Ulrikehamna?