Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:274, Did:0, useCase: 0

Trīs pagājušās sezonas pasaules čempioni netiek Norvēģijas A izlasē

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Trīs pagājušās sezonas pasaules čempioni netiek Norvēģijas A izlasē
Norvēģijas komanda, viņu vidū arī Rīsa Johansena, Stjernesunda un Sulhaems, svin zelta medaļas izcīnīšanu pasaules čempionātā. Foto: Torstein Bøe/NTB

Kamēr vairāku valstu pārstāvjiem Top30 būtu nozīmīgs panākums, citi ļoti priecātos par iekļūšanu desmitniekā, tikmēr Norvēģijas izlases nākamās sezonas A izlasē nav iekļauti daži pagājušā sezonā par pasaules čempioniem kļuvušie un pasaules kausa posmā trijniekā iekļuvušie kalnu slēpotāji.

Norvēģija allaž ir bijusi viena no vadošajām kalnu slēpošanas nācijām, un to pamatoti ir uzskatījuši par šī ziemas sporta veida lielvalsti, taču pagājušo sezonu kopumā par diez ko veiksmīgu šai Skandināvijas valstij uzskatīt nevar. Bija retas uzvaras (Henriks Kristofersens, Aleksanders Omuts Kilde, Lukas Brotens) un dažas godalgotas vietas pasaules kausa posmos, taču spilgtākie brīži tika piedzīvoti pasaules čempionātā ar izcīnītām trim medaļām, no kurām divas bija zelta – Sebastians Foss Sulevogs slalomā un Norvēģijas izlases komandu sacensībās, kā arī bronzu slalomā ieguva Kristofersens.

Un tieši trīs kalnu slēpotāji no zelta četrinieka, kas spraigās un līdzīgās cīņā spēja aizsniegties līdz finālam, kur pārspēja savus kaimiņus zviedrus, nav iekļauti nākamās sezonas A izlases sastāvā, kas aizvakar tika paziņots. Un tie ir Tea Luīze Stjernesunda, Kristīna Rīsa Joahnasena un Fabians Sulheims. Protams, var uzskatīt, ka komandu sacensības nav no tām prestižajām sacensībām, taču arī bez šī zelta pasaules čempionātā ir uzrādīti salīdzinoši labi rezultāti sezonas laikā pasaules kausa posmos, kur Norvēģijas dāmu izlases nevar lepoties ar daudzām godalgotām vietām, jo tāda pagājušā sezonā bija tikai viena – Kajsas Vikhofas Lī iegūtā otrā vieta supergigantā Garmišpartenkirhenē janvāra beigās.

30 gadus vecā Kristīna Rīsa Joahnasena tāpat kā A sastāvā tikuši Movinkele divas reizes iekļuva desmitniekā (8.vieta Lencerhaidē un 7.vieta Orē), kā arī četras reizes finišēja labāko divdesmitniekā. 25 gadus vecā Tea Luīze Stjernesunda desmitniekā bija vienreiz ar 6.vietu paralēlajā slalomā, bet novembrī Levi abas dienas bija Top15, divdesmitniekā iekļuva Zemmeringā, bet pasaules čempionātā slalomā ierindojās 22.vietā, par divām vietām apsteidzot veiksmīgi nostartējušo mūsu kalnu slēpotāju Dženiferu Ģērmani. Tikmēr uz tādu uzvaras izcīnījušo vīru kā Kristofersena, Kildes un Sulevoga fona Fabiana Sulheima 13. un 17.vieta milzu slalomā Adelbodenā izskatās pieticīgs rezultāts.

Galvenajā izlasē nav ticis arī 20.decembrī Alta Badijā milzu slalomā otro vietu ieguvušais Atle Lī Magrāts, kura kontā ir arī divas uzvaras Eiropas kausa posmā.

Norvēģijas A izlasē iekļuvuši: vīriešiem – Leifs Kristians Nestvolds Haugens, Četils Jansruds, Henriks Kristofersens, Aleksanders Omuts Kilde, Adrians Smisets Sejersteds, Lukass Brotens, Sebastians Johans Foss Solevogs; sievietēm – Ragnhilda Movinkele, Kristīna Lisdāla, Kajsa Vikhofa Lī.