Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:274, Did:0, useCase: 3

Eidukai 11. vieta Skandināvijas kausa posma Madonā sprintā

Ints Megnis
Ints Megnis

Eidukai 11. vieta Skandināvijas kausa posma Madonā sprintā
Patrīcija Eiduka. Foto: Latvijas Slēpošanas savienība

Talantīgā Latvijas distanču slēpotāja Patrīcija Eiduka piektdien Madonā guva 11. vietu Skandināvijas kausa posma sprinta sacensībās brīvajā stilā.

Priekšsacīkstēs ļoti pārliecinošu uzvaru guva zviedriete Juhanna Hagstrēma, kura vēl tikai pagājušajā mēnesī izcīnīja ceturto vietu Pasaules kausa posmā šajā distancē. Tikmēr Eiduka uzvarētājai piekāpās par 8,68 sekundēm, ieņemot astoto vietu starp 55 dalībniecēm. Tas Eidukai deva 103,95 FIS punktus.

Vēl no latvietēm 45. vietā bija Inga Paškovska, kura atpalika jau 26 sekundes, 49. pozīcijā palika nupat arī pasaules čempionātā spēkus izmēģinājusī Kitija Auziņa, bet attiecīgi 52. un 55. vietu ieņēma Samanta Krampe un Paula Bergfelde.

Pēc tam izslēgšanas sacensībās Hagstrēma netika finālā un samierinājās ar devīto vietu, bet goda pjedestālu aizņēma trīs citas viņas tautietes, labākajai esot Mua Lundgrēnai, kura janvārī kļuva par pasaules U23 čempioni sprintā. Finālā netika arī Eiduka, kura samierinājās ar 11. vietu.

Vīriem neviens mājinieks neizkļuva no kvalifikācijas. Tajā ātrākais bija norvēģisJjērans Tefre, bet labākais latvietis bija 51. vietu guvušais Raimo Vīgants, kurš 1,7 kilometru distancē atpalika par 15,97 sekundēm. Visi pārējie mājinieki 120 dalībnieku vidū palika otrajā simtā. Arī finālā pēc tam uzvaru svinēja tieši Tefre, šeit visu goda pjedestālu aizņemot norvēģiem.

Skandināvijas kausa posma turpinājumā sestdien "Smeceres sila" bāzē tiks veiktas piecu (dāmām) un desmit (vīriem) kilometru distances klasiskajā stilā, bet svētdien notiks desmit un 15 kilometru brīvā stila iedzīšanas distances.