Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:12, Did:0, useCase: 3

Ekmanis un Kotāns atsauc dalību IBSF komitejās, kurās ievēlēti Krievijas pārstāvji

Kristiāns Dilāns
Kristiāns Dilāns

Ekmanis un Kotāns atsauc dalību IBSF komitejās, kurās ievēlēti Krievijas pārstāvji
Zintis Ekmanis. Foto: F64

Starptautiskā Bobsleja un skeletona federācija (IBSF) publiskojusi komiteju sastāvus 2022. – 2026. gadam. Latvijas pārstāvji tika ievēlēti sešās komitejās, bet divi komiteju dalībnieki, Zintis Ekmanis un Kristaps Kotāns, savu dalību no Kalendāra komitejas un Parasporta komitejas nekavējoties atsauca, jo komiteju dalībnieku vidū iekļauts agresorvalsts Krievijas pārstāvjis.

Latvijas pārstāvji vēstulē IBSF prezidentam Ivo Feriani pauž sašutumu par IBSF Izpildkomitejas lēmumu atļaut Krievijas pārstāvjiem ieņemt vietas IBSF komitejās, ņemot vērā Krievijas spēku neizprovocēto un nepamatoto iebrukumu neatkarīgā valstī – Ukrainā. “Starptautiskā Olimpiskā komiteja ir reaģējusi uz šo globālo nosodījumu, un ir neizskaidrojami, ka IBSF nerīkojas tāpat,” prezidentam Feriani adresētā vēstulē raksta Kristaps Kotāns un vēl pieci no deviņiem Parasporta komitejas pārstāvjiem no Norvēģijas, Kanādas, Lielbritānijas, ASV un Polijas, kuri atsauc savu dalību komitejā, jo tajā iekļauts Sergejs Parkhomeņko no Krievijas.

“Tie, kuri apgalvo, ka Krievijas valdības rīcību nevajadzētu piesaistīt atsevišķiem olimpisko sporta organizāciju pārstāvjiem, ir pilnīgi naivi. Nav nekādas atšķirības starp starptautisko sportu un Krievijas valdības propagandas mašīnu. Pat Parasporta komitejā norīkotais Krievijas pārstāvis ir pašreizējais Krievijas armijas dalībnieks. Šī situācija mums ir pilnīgi nepieņemama, un mēs kolektīvi un individuāli esam vienojušies izstāties no Parasporta komitejas un nesadarbosimies ar Krievijas pārstāvjiem, kamēr turpināsies Krievijas iebrukums Ukrainā,” minēts vēstulē.

Vēstuli IBSF prezidentam Ivo Feriani nosūtījusi arī Latvijas Bobsleja un skeletona federācija (LBSF), uzsverot savu nostāju nestrādāt nevienā no IBSF konsultatīvajām komitejām, kurās ir iesaistīti Krievijas pārstāvji, kamēr turpināsies agresija Ukrainā. “Visa civilizētā pasaule nosoda agresora veiktās zvērības Ukrainā un aktīvi iesaistās cīņā pret šo cilvēcisko vērtību degradāciju. Tāpēc es uzskatu, ka nav iespējams atrasties vienā komitejā ar agresorvalsts Krievijas armijas kapteini. Ar šo es izstājos no dalības IBSF Kalendāra komitejā,” vēstulē norāda Zintis Ekmanis. Arī Kalendāra komitejā tika iekļauts Parkhomeņko no Krievijas.

Savukārt Sporta komitejā arī šajā olimpiskajā ciklā turpinās būt Latvijas komandas treneris Sandis Prūsis. "Mēs esam tāda kā pirmā instance, kas izskata katras valsts federācijas priekšlikumus, pārsvarā par noteikumiem. Pēc tam spriežam, strīdamies, ja vajag, kaut ko palabojam vai uzlabojam, un pēc tam šos priekšlikumus nododam tālāk Izpildkomitejai, kura apstiprina vai noraida tos," sporta komitejas uzdevumus atklāj Prūsis. Viņš gan arī neslēpj, ka iepriekšējos divus gadus pandēmijas ietekmē komitejas tikšanās notika attālināti, kas vairāk atgādināja prezentācijas formātu, bet izpalika diskusijas pie galda un arī aizkulišu diskusijas, kas "arī nav mazsvarīgas", Prūša vārdiem.

Savukārt Materiāla komitejā ievēlēts treneris un BTC bobsleja kamanu autors Jānis Skrastiņš, kuram šī komitejas darbs nav svešs, jo ieņēma to agrāk, kad strādāja ar ASV izlasi. "Darbs materiāla komitejā nedod nekādas īpašas priekšrocības vienai valstij. Maijā iepriekšējā komiteja pieņēma noteikumu izmaiņas, kas liks vāciešiem pārtaisīt savus bobus. Komitejas priekšsēdētājs ir vācietis Kristofs Langens, kurš iepriekšējās sezonas trenēja Šveices sportistus, un arī viņš ir ieinteresēts pieņemt tādus lēmumus, lai vienai valstij nebūtu dominances šajā sporta veidā. Noteikumi jau visām komandām ir vienādi, tikai jābūt vēl precīzākiem punktiem, lai novērstu dažādu veidu noteikumu interpretāciju," atzīst Skrastiņš.

Jāpiebilst, Materiālu komitejā ievēlēts arī Mārtiņš Mihņēvičs, kurš gan pārstāvēs Kanādas intereses, kā arī Mārtiņš Ķirķis, kurš ievēlēts kā IBSF pārstāvis. Trašu komitejā darbosies kādreizējais Latvijas bobsleja pilots un tagadējais sacensību tiesnesis Gatis Gūts. Bet Medicīnas komitejā ievēlēts Filips Bernadskis.

Komitejas tiek ievēlētas uz četriem gadiem, uz vienu olimpisko ciklu. Šajā laikā komiteju uzdevums ir nodrošināt dažādu priekšlikumu izskatīšanu un noteikumu labojumus, lai veicinātu vienlīdzīgu konkurenci visu dalībnieku vidū.

Izmantotie resursi:
https://www.bobslejs.lv/raksts/ekma...

  +8 [+] [-]

, 2022-09-28 16:26, pirms 4 mēnešiem
Bobslejisti barikāžu laikā bija īsti godavīri, atteikdamies no padomju labumiem, un tādi arī paliek

  +4 [+] [-]

, 2022-09-28 16:51, pirms 4 mēnešiem
Pareiza un principiāla rīcība. IBSF rīcība nav līdz galam saprotama - RUS pārstāvi komisijās iekļāva aiz neizpratnes par situāciju, naudas vai kāda cita iemesla dēļ?

  +2 [+] [-]

, 2022-09-28 18:04, pirms 4 mēnešiem
Diskusiju virzītājs Edgars rakstīja: Pareiza un principiāla rīcība. IBSF rīcība nav līdz galam saprotama - RUS pārstāvi komisijās iekļāva aiz neizpratnes par situāciju, naudas vai kāda cita iemesla dēļ?
Vai tad tāpat nav skaidrs, ka IBSF ir viena no, ja ne pat visvairāk, korumpētākajām starptautiskām sporta federācijām? Kamēr šo organizāciju vadīs Ivo Feriani&Co tikmēr nekas labāks tur nebūs. Nevienam taču negribās, lai krievi nopludina info kam un cik ir maksājuši uz rokas.
Un mūsu bāleliņi, ar Ekmani priekšgalā, tagad pēkšņi attapušies, ka sadarboties ar krieviem ir ļoti slikti, bet cilvēkiem atmiņa nav nemaz tik īsa, kā viņiem gribētos. Stāsts ir par to, ka Dukurs gribēja aizliegt Rusņas sportistiem trenēties Siguldas trasē, bet kā Ekmanis metās panākt, lai tas nenotiktu.
https://sportacentrs.com/ziemas_spo...

  -3 [+] [-]

, 2022-09-28 18:05, pirms 4 mēnešiem
Uģis Rode rakstīja: Bobslejisti barikāžu laikā bija īsti godavīri, atteikdamies no padomju labumiem, un tādi arī paliek
Nu,nu!
Atļaujos pasmaidīt, jo tā ne tuvu nebija pat pēc Rusņas Krimas aneksijas 2014. gadā.

  -1 [+] [-]

, 2022-09-28 18:11, pirms 4 mēnešiem
Krievus nekur neizmeta pec 2008 iebrukuma Sakartvelo ari Krimas aneksija un Ukrainas austrumu okupacija tika piedota.Un pat paslaik ,kad notiek kars pret Ukrainu vel dala sporta federacija neizmet krievus uz miskasti.Nekadus neitralos atletus,jo par karu atbildi.i vini 100% visi.

     [+] [-]

, 2022-09-28 19:02, pirms 4 mēnešiem
Namgej. Es Tev principā piekrītu. Bet vai ir kaut viens fakts saviem vārdiem?

  +1 [+] [-]

, 2022-09-28 19:11, pirms 4 mēnešiem
Ivars Zvirgzdiņš rakstīja: Nu,nu!
Atļaujos pasmaidīt, jo tā ne tuvu nebija pat pēc Rusņas Krimas aneksijas 2014. gadā.
Jā, šo es jau biju piemirsis. Laikam tajā brīdī nelikās tik sāpīgi

     [+] [-]

, 2022-09-28 20:18, pirms 4 mēnešiem
Ivars Zvirgzdiņš rakstīja: Vai tad tāpat nav skaidrs, ka IBSF ir viena no, ja ne pat visvairāk, korumpētākajām starptautiskām sporta federācijām? Kamēr šo organizāciju vadīs Ivo Feriani&Co tikmēr nekas labāks tur nebūs. Nevienam taču negribās, lai krievi nopludina info kam un cik ir maksājuši uz rokas.
Un mūsu bāleliņi, ar Ekmani priekšgalā, tagad pēkšņi attapušies, ka sadarboties ar krieviem ir ļoti slikti, bet cilvēkiem atmiņa nav nemaz tik īsa, kā viņiem gribētos. Stāsts ir par to, ka Dukurs gribēja aizliegt Rusņas sportistiem trenēties Siguldas trasē, bet kā Ekmanis metās panākt, lai tas nenotiktu.
https://sportacentrs.com/ziemas_sports/skeletons/03122020-d_dukurs_latviesi_kuriem_krievu_pakala_jo
jā, es arī laikam ierakstos "īso atmiņu" sarakstā Paldies, ka atgādini. Jebkurā gadījumā - novērtēju, ka tagad ir principiāla pozīcīja.

     [+] [-]

, 2022-09-28 20:22, pirms 4 mēnešiem
Diskusiju virzītājs Edgars rakstīja: Pareiza un principiāla rīcība. IBSF rīcība nav līdz galam saprotama - RUS pārstāvi komisijās iekļāva aiz neizpratnes par situāciju, naudas vai kāda cita iemesla dēļ?
Pilnīgi stulba rīcība, jo, ko šeit dod tāda pārliecības paušana starptautiskā organizācijā, kur, varbūt, vietā ieliks kādu krievmīli, un Latvija paliek bez diviem augsta līmeņa pārstāvjiem (lobijiem)...

     [+] [-]

, 2022-09-28 20:34, pirms 4 mēnešiem
Ulllis rakstīja: Pilnīgi stulba rīcība, jo, ko šeit dod tāda pārliecības paušana starptautiskā organizācijā, kur, varbūt, vietā ieliks kādu krievmīli, un Latvija paliek bez diviem augsta līmeņa pārstāvjiem (lobijiem)...
domāju, ka tas ir kā protests un Latvijas pārstāvji nav vienīgie, kuri pameta komisiju. Ja tas nostrādās, tad RUS pārstāvi droši vien izslēgs un mūsējie varēs darboties. Jautājums tikai - vai tas notiks?