Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:12, Did:0, useCase: 3

Latvijas bobslejisti un skeletonisti gatavi jaunajai sezonai

Jānis Celmiņš

Latvijas bobslejisti un skeletonisti gatavi jaunajai sezonai
Jānis Kols un Zintis Ekmanis
Foto: Vladislavs Proškins/f64

22.oktobrī oficiālā BMW pārstāvja Latvijā Inchcape BM Auto salonā Rīgā notika Latvijas Bobsleja un Skeletona federācijas (LBSF) pirmssezonas preses konference, kurā mediju pārstāvji tika informēti par mūsu sportistu gatavošanos jaunajai ziemas sezonai.

Preses konferencē piedalījās visi Latvijas labākie bobslejisti, skeletonisti un viņu treneri: Oskars Melbārdis, Oskars Ķibermanis, Uģis Žaļims ar saviem stūmējiem, tāpat skeletonisti Martins un Tomass Dukuri, izlases galvenie treneri Sandis Prūsis un Dainis Dukurs. Preses konferencē piedalījās arī federācijas vadība, LBSF prezidentu Jāni Kolu ieskaitot. Latvijas olimpiskā komiteju pārstāvēja Žoržs Tikmers, tāpat bija ieradušies LBSF atbalstītāju BMW, Lattelecom un Asics pārstāvji.

Tikšanās laikā masu mediju pārstāvji tika iepazīstināti ar mūsu sportistu plāniem gaidāmajā sezonā, stratēģiju un taktiku, tāpat tika informēti par sadarbības uzsākšanu ar jaunajiem LBSF atbalstītājiem.

Kā atzīmēja Jānis Kols, bobslejam rit jau 36.sezona, šajā sakarā tiek rakstīta arī grāmata par bobsleja vēsturi.

Kols piebilda: "Pēc izcīnīto godalgoto vietu skaita, Latvijas bobslejisti un skeletonisti ir pirmajā vietā pasaulē starp ziemas sporta veidiem un federācijām. Kā jaunumu varam paziņot, ka LBSF piešķirtas tiesības rīkot Eiropas kausa sacensības bobslejā un skeletonā jau šogad no 14. – 20. decembrim. Pēc veiksmīgu šo sacensību sarīkošanas jau 2016.gada novembrī vai decembrī pirmo reizi tiks sarīkotas Pasaules kausa sacensības bobslejā un skeletonā. Šajā sakarā ir veikta sekmīga Siguldas trases homologācija un tā ir atzīta par drošu un atbilstošu starptautisku sacensību rīkošanai bobslejā un skeletonā. Kā arī vasarā ir labi pastrādāts un federācija piesaistījusi jaunus atbalstītājus - BMW, Lattelecom un Asics."

BMW pārstāvis Petter Nordesjö, BMW Group Ziemeļeiropas pārdošanas un mārketinga vadītājs, savā uzrunā pauda patiesu prieku un lepnumu par BMW un LBSF sadarbību. "Rūnu raksts, kas rotā bobsleja kamanas, tāpat kā BMW, nes vēstījumu: spēks, veiksme, vairums un drošība. BMW ir uzvarētāju auto, tieši tāpēc esam priecīgi, ka šīs vērtības sakrīt ar Latvijas bobsleja un skeletona komandas mērķiem – mērķi uzvarēt." Uzrunas nobeigumā Nordesjö kungs, kā azartisks cilvēks, izteica vēlmi izmēģināt nobraucienu ar īstu bobu.

Oficiālā BMW pārstāvja Inchcape BM Auto vārdā valdes loceklis Ivars Norvelis piebilda: "Mums kā vietējam BMW pārstāvim šis projekts bija pilns entuziasma, darbinieku iesaistes un vēlmes palīdzēt. Visi bija entuziasma pilni, jo bobslejistu un skeletonistu panākumu iepriekšējās sezonās bija visus iedvesmojuši. Līderība dažādās jomās – tas ir kopīgs gan BMW, gan LBSF."

Lattelecom galveno tehnoloģiju direktors Uldis Tatarčuks: "Mūsu biznesā neviens labāk par inženieriem nezina, cik svarīgas ir milisekundes un datu pārraides ātrums, tātad, te ir zināma līdzība. Reizēm arī mums nākas mesties ar galvu pa priekšu trasē vai biznesā un pieņemt drosmīgus lēmumus. Viens no tādiem lēmumiem ir tas, ka mēs šogad esam ne tikai telekomunikāciju, bet arī TV kanālu operators. Mēs vēl vairāk sekosim šim sporta veidam un noteikti parādīsim sportistus savā kanālā – katru otrdienu kanālā 360TV savās sporta studijās. Būs lielāka publicitātē – gan mūsu 2000 darbinieki, būs jūsu sporta veidu fani, gan arī visa Latvija."

Asics pārstāvis Egnars Gudriķis: "Asics ir sporta apģērbu un apavu ražošanas uzņēmums no Japānas ar 50 gadu pieredzi. Asics ir līderis augsto tehnoloģiju un inovāciju ieviešanā apģērbā un apavos. Kas var būt labāks – mums ir līderi bobslejā, ceru, tas arī dos savu ieguldījumu sportistiem noturēt šos rezultātus un tos uzlabot.”

LOK ģenerālsekretārs Žoržs Tikmers uzteica Latvijas bobsleja un skeletona federācijas sportistus par augstajiem rezultātiem, bet arī atzīmēja tieši LBSF vadības un treneru profesionalitāti, kā arī spēju formulēt mērķi un zināt, kā šo mērķi sasniegt, kas arī izceļ šo sporta federāciju citu federāciju vidū.

LBSF ģenerālsekretārs Zintis Ekmanis pateicās par visiem jaunpienākušajiem atbalstītājiem, kā arī izteica cerību, ka šie būs ilgtermiņa projekti, kā piemēru minot jau ilggadīgos atbalstītājus Latvijas Gāzi, LVM, Arčers un Binders, kā arī priecājās par šo augsta līmeņa atbalstītāju komandu. Zintis Ekmanis informēja, ka tehniskā jomā no augsta līmeņa holandiešu kamanu ražotāja Eurotech puses tika izteikts piedāvājums sadarboties, ko LBSF ar prieku pieņēmusi un šogad tiks testētas jaunas četrinieku kamanas. Protams, tiks turpināta sadarbība arī ar Latvijas ražotāju BTC. Zintis Ekmanis uzsvēra arī LOK, LOV un valsts ieguldījumu un nozīmīgo lomu bobsleja un skeletona sporta veidu attīstībā, kā arī izteica pateicību sportistu ģimenēm par atbalstu un sapratni un vecākiem par spēju izaudzināt tādus mērķtiecīgus, nekurnošus, ar gribasspēku apveltītus dēlus.

Bobsleja izlases galvenais treneris Sandis Prūsis arī pateicās jaunajiem atbalstītājiem un to drošības sajūtu sportistiem un treneriem, ko dod šāda spēcīga atbalstītāju komandas aizmugure. Prūsis informēja par sezonas plāniem: iespējams, mēģināsim piedalīties visos Pasaules Kausa posmos ar visām trim ekipāžām, izņemot ASV posmus, kuros piedalīsies 2 ekipāžas. Mērķis un stratēģija - sasniegt iespēju startēt 2016. gada Pasaules čempionātā ar visām trim ekipāžām. "Konkurenti, protams, nesnauž, un, zinot viņu budžeta iespējas, mēs gatavojamies sīvai cīņai", piebilda Prūsis.

Skeletona izlases galvenais treneris, Siguldas trases un brāļu Dukuru tēvs Dainis Dukurs citēja filmas "Emīla nedarbi" Emīla jautājumu: "Kad es beidzot dzersim to cukurūdeni?" Ar jaunā atbalstītāja BMW auto piešķirtajiem auto sportistiem varam teikt, ka beidzot varam to cukurūdeni dzert. Kas attiecas uz gatavošanos sezonai, viss norit pēc plāna, tai skaitā gatavojas 7 jauni sportisti, no kuriem divi mēģinās kvalificēties Jaunatnes olimpiskajām spēlēm Lillehammerā, bet abu brāļu Dukuru mērķi, kā vienmēr, ir visaugstākie."

Visus pasaules kausa izcīņas posmus, tāpat arī pasaules čempionātu bobslejā un skeletonā tiešraidēs un apskatos jaunajā sezonā atkal rādīs LTV 7 un arī jaunais partneris Lattelecom savā kanālā 360TV otrdienu Sporta studijās pievērsīsies bobsleja un skeletona tēmām.

Izmantotie resursi:
Latvijas bobsleja un skeletona federācija |...

Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

     [+] [-]

, 2015-10-22 19:56, pirms 7 gadiem
"Šajā sakarā ir veikta sekmīga Siguldas trases homologācija un tā ir atzīta par drošu un atbilstošu starptautisku sacensību rīkošanai bobslejā un skeletonā" - tas jāsaprot, ka arī četriniekiem??

  -1 [+] [-]

, 2015-10-22 20:09, pirms 7 gadiem
dale rakstīja: nu par šīssezonas lielāko BOMBU-Eurotech tak vairāk varēja akcentēt/izcelt rakstā
Nekāda mega bomba jau nav ... mani šis Eurotech projekts diez ko nepārliecina, BTC daudz lēnāki toč nebija. Protams, finasiālais ieguvums gan tur būs. Ja šos ieaupītos līdzekļus novirzīs Siguldas trases infrastruktūras uzlabošanā vai taml, tad būs labi.
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja