Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:12, Did:0, useCase: 3

Sandis Prūsis aicina stiprus puišus uz jauno bobslejistu atlasi

Gatis Druvietis
Gatis Druvietis

Sandis Prūsis aicina stiprus puišus uz jauno bobslejistu atlasi
Sandis Prūsis - valsts labākais treneris (2014)
Foto: Z.Zālmanis, Latvijas Olimpiskā komiteja

Latvijas bobsleja izlases galvenais treneris Sandis Prūsis intervijā "Radio Tev" atzīst, ka meklē stiprus puišus, lai bobslejam būtu turpinājums. Bobslejā un skeletonā Latvija ir starp pasaules sporta lielvalstīm. Mūsu sportisti pašlaik ir pasaules elitē, bet, lai tā būtu arī nākotnē, atkal tiek rīkota jauna atlase un meklēti jauni talanti gan bobslejā, gan skeletonā. Testi notiks 11.aprīlī pulksten 12:00 Rīgā, Daugavas stadiona vieglatlētikas manēžā.

"Kāpēc mēs meklējam? Mēs gribam atrast kādu stipru čali, lai būtu bobslejam turpinājums, ja kāds no esošajiem sportistiem izlemtu paiet no šī sporta malā. Jauni talanti arī paaugstina konkurenci komandas vidū un uzlabojas rezultāti. Tāpēc meklējam spēcīgus čaļus, kuri grib trenēties, nevis tādus, kuri jau pēc pirmajām reizēm uztraucās, kas man tagad jādara, kas man par to būs un kad man sāks maksāt naudu. Ja kāds nāks ar tādām domām, tad šādi kadri mums nav vajadzīgi,” atzīst Prūsis.

Priekšzināšanas bobslejā vai skeletonā nav tik svarīgas, jo ir bijuši gadījumi, kad tā ir bijusi pat priekšrocība - atnāk fiziski spēcīgs puisis ar dabas dotu spēku, kuram jāiemāca tikai tehniskā puse, jo fiziski viņš jau ir gatavs sportam.

Atlasē kandidātiem būs jāveic 30 metru skrējiens gaitā, būs tālumlēkšana no vietas un bobsleja trenažiera, kas ir 100 kilogramus smags, stumšana. Atlases komisija novērtēs: vai kandidāts spēj veikt 30 metru distanci vismaz 3,20 sekundēs, bet tālumā no vietas spēj aizlēkt vismaz 2,75 metrus. Atlases organizatori aicina līdzi ņemt sporta tērpus un apavus. "Pirms nākt uz testiem, vajadzētu padomāt, ka no zila gaisa nekas nebūs," norāda treneris. "Būs jātrenējas! Tikai ar domu "mani izvēlējās, tātad esmu gana labs" nekas nebūs. Pagājušajā gadā testos atlasījām desmit cilvēkus, no kuriem ir palikuši vairs divi, trīs.”

Jauno bobslejistu - skeletonistu testi notiks sestdien, 11.aprīlī pulksten 12:00 Rīgā, Augšielā 1, Daugavas stadiona vieglatlētikas manēžā. Papildus informācija pa tālruni 29215078.

Izmantotie resursi:
"Radio Tev" / www.bobslejs.lv