Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:11, Did:0, useCase: 3

Latvija Eiropas čempionātu noslēdz ar 17. vietu jauktajā pāru stafetē

Tomass Neuss Lucs
Tomass Neuss Lucs

Latvija Eiropas čempionātu noslēdz ar 17. vietu jauktajā pāru stafetē
Annija Sabule. Foto: LBF Facebook lapa

Vācijas ziemas kūrortā Arberā ar jaukto pāru stafeti noslēdzās šī gada Eiropas čempionāts (EČ) biatlonā. Pārliecinošu uzvaru izcīnīja Krievijas komanda, savukārt Latvija pēc piektās no astoņām šaušanām tika apsteigta par apli, sacensības pabeidzot 17. vietā.

# 2021. gada EČ pāru stafetē Annija Sabule duetā ar Robertu Slotiņu uzrādīja 24. rezultātu.

# Latvijas komandu šodien pārstāvēja ar 69. vietu sprintā augstāko rezultātu starp latviešiem sasniegušais Rūdis Balodis un šī čempionāta labākā Latvijas biatloniste Sabule.

# Sabule ar Balodi kopā jau startējuši vairākās pāru stafetēs IBU kausa posmos, vienā no tām šosezon ierindojoties 18. vietā.

# Šodien Latvijai bija piešķirts 20. numurs no kopumā 21 komandas. Balodis savu pirmo etapu veica ļoti veiksmīgi. Rūdis pirmajā ugunslīnijā šāva nevainojami, ieņemot devīto vietu. Otrajā šaušanā viņš izmantoja divas rezerves patronas, taču konkurentu nesekmīgā snieguma dēļ pakāpās uz augsto sesto vietu, līderei Zviedrijai piekāpjoties vien 32 sekundes.

# Tālāk stafeti pārņēma dāmas, Latvijai tātad Sabule. Viņa nespēja turpināt Baloža iesākto, jau savā pirmajā šaušanā nopelnot divus soda apļus un atkrītot uz 15. vietu. Stāvus šaušanā Annijai pietika ar divām rezerves patronām, stafeti tālāk nododot desmit vietas zemāk nekā saņemot, proti, 16. vietā. Pirmajā vietā izvirzījušajai Krievijai Latvija zaudēja nu jau divas minūtes un 35 sekundes.

# Cik labi iesāka, tik slikti pabeidza – Balodis pēc kārtas piektajā šaušanā nopelnīja trīs (!) soda apļus, Latvijai tiekot noņemtai no trases. Tātad Latvija spēja aizvadīt tikai nedaudz vairāk par pusi no stafetes un ierindoties 17. vietā, apsteidzot četras valstis. Tās bija – Moldova, Lietuva, Austrija un Austrālija.

# Sniegainajos un vējainajos laikapstākļos neviena valsts neiztika bez soda apļiem, savukārt finišēt spēja tikai astoņas komandas.

# Pārliecinošu uzvaru ar nedaudz vairāk par minūtes pārsvaru svinēja Krievijas duets ar Antonu Babikovu un Jevgēņiju Burtasovu sastāvā. Finišējot otrajā vietā, pirmo medaļu čempionātā izcīnīja Francija, savukārt pie bronzas tika Vācija.

# Čempionāta noslēgumā medaļu kopvērtējumā ar piecām zelta medaļām triumfēja Norvēģija. Kopumā pie godalgām tika sešas valstis.

Eiropas čempionāts, jauktā pāru stafete

V.ValstsLaiksKļūdas (s.a.+r.p.)
1.Krievija39:10.51+7
2.Francija+1:01.44+10
3.Vācija+1:34.13+14
4.Itālija+1:48.83+12
5.Norvēģija+2:10.97+17
6.Zviedrija+2:31.93+14
7.Ukraina+3:53.68+14
8.Baltkrievija+4:33.03+13
17.Latvijapar apli5+10

Piedalījās 21, finišēja 8 komandas