Anatolijs Kreipāns: Ja rīt būtu Vankūvera...
Līdz 21. ziemas olimpiskajām spēlēm Vankūverā ir atlicis mazāk par trim gadiem (spēles sāksies 2010. gada 12. februārī). Līdz tam laikam visās Kanādas un Latvijas upēs aiztecēs daudz ūdens, līdz tam laikam katrā no sporta veidiem parādīsies jaunas zvaigznes un nodzisīs kāda no esošajām.
Šajā ziemas sezonā divi Pasaules kausa posmi vēl atlikuši biatlonistiem, punktu sezonai vēl nav pielikuši distanču un kalnu slēpotāji, pasaules čempionāts priekšā ir hokejistiem, bet pārējo sporta veidu pārstāvji jau izdara secinājumus par paveikto. Tas attiecas arī uz Latvijas sportistiem, kaut gan, piemēram, diezin vai kaut kas var mainīties šīs sezonas atlikušajā daļā un atlikušajos trijos gados attiecībā uz abu veidu slēpotājiem.
Mārtiņš Rubenis. Jāņa Miņina četrinieks (arī divnieks?). Arī brāļi Tomass un Martins Dukuri? Pašreiz jebkurš favorīts jebkurā sporta veidā ir pretendents uz titulu un medaļām tikai teorētiski, taču arī starp „teorētiskajiem favorītiem” ir vairāk vai mazāk reāli favorīti. Nu, gandrīz vai kā Džordža Orvela politiskajā alegorijā „Dzīvnieku ferma” – par vienlīdzīgākajiem starp vienlīdzīgajiem... Sportā nosacītu vienlīdzību noteikt vieglāk. Mārtiņš Rubenis savu piederību kamaniņbraucēju elitei ir apliecinājis, gan kļūdams par pirmo neatkarīgas Latvijas medaļnieku ziemas olimpiskajās spēlēs Turīnā, gan pēcolimpiskajā sezonā. Iespējams, ka līdz Vankūverai starp favorītiem parādīsies kāds jauns vārds (pēc šīs sezonas kā par vienu no potenciālajiem medaļniekiem var runāt, piemēram, par šveicieti Štefanu Hēneru), taču medaļu pretendentu loks nepaliks mazāks un tajā būs Rubenis. Ja sacensības Vankūverā sāktos rīt, tad tieši Mārtiņš būtu mūsu lielākā cerība uz medaļu.
Jāņa Miņina četrinieks šosezon Pasaules kausa kopvērtējumā palika ceturtais un izcīnīja medaļas četros no astoņiem PK posmiem. Vai nav pietiekami spēcīgs arguments cerībām uz medaļu Vankūverā? Ja pirms nākamās olimpiskās sezonas mūsu pirmais četrinieks būs turpat, kur tas ir pēcolimpiskajā ziemā, tad varēsim cerēt un gaidīt... Iespējams, ka līdz tam laikam izdosies arī divnieku konkurencē pietuvoties ja ne goda pjedestālam, tad vismaz pirmajam sešiniekam. Pārmaiņas, kas bobsleja saimniecībā notikušas aizvadītās sezonas laikā, vedina uz optimistiskām domām. Neko tamlīdzīgu diemžēl nevar teikt par radniecīgo kamaniņu sportu, tāpēc pagaidīsim gan ar brāļu Andra un Jura Šicu izredzēm divnieku, gan vēl dažu mūsu kamaniņbraucēju izredzēm vieninieku konkurencē. Nevar jau paredzēt, kurš vispār līdz Vankūverai aizbrauks...
Teicami sezonas otro pusi aizvadīja skeletoniski brāļi Martins un Tomass Dukuri. Tomass ieguva bronzas godalgu Eiropas čempionātā (Martins – ceturtais), abi šosezon bija desmitniekā PK posmos, tā ka nav neiespējama arī viņu (vai vismaz viena brāļa) iejaukšanās medaļu sadalē Vankūverā. Skeletons pie mums ir jauns sporta veids, nevajadzētu cerēt, ka tagad katru gadu Dukuri lēks uz augšu tik pat platiem soļiem, kā tas notika šoziem, taču uz to, ka viņi varētu nostiprināties šā sporta veida elitē – ir pamats cerēt. Un tad jau viss būs iespējams.
Sāpīgs temats ir biatlons. 2002. gadā Soltleiksitijā bija mūsu lieliskās komandas „gulbja dziesma” (tagad daudzi varbūt pat neticēs, ka 1998. gadā Nagano visās trijās distancēs vismaz viens no Latvijas biatlonistiem bija pirmajā sešniekā!), pirms gada Turīnā biatlonā bija palikusi tikai viena cerība un iemirdzējās viena jauna, nekas nemainījās arī šajā sezonā – proti, no „vecās gvardes” palicis tikai Ilmārs Bricis, kurš joprojām ir viens no labākajiem pasaulē, bet Madara Līduma ik pa reizei turpina par sevi atgādināt slavenajām konkurentēm. Kas mainīsies līdz Vankūverai? Zinu, kas nemainīsies – Bricis nekļūs ātrāks un vēl spēcīgāks, viņam jānoturas šādā līmenī un tad uz kādu augstu vietu varēsim cerēt. Iepazinies pirmo reizi nedaudz tuvāk ar mūsu jaunajiem biatlonistiem (pasaules čempionātā Antholcā), varu teikt, ka nav viņi sliņķi un „sačkotāji”, lielākā daļa ir centīgi un sakarīgi puiši, bet... Rezultāti aug (ja aug) ļoti lēni. Un te nu vaina acīmredzot ir jāmeklē dziļāk, un tas jau būtu pavisam cita komentārs temats.
Hokejs – īpašs notikums
Ja ziemas olimpiskajās spēlēs piedalās tavas valsts hokeja izlase, tad tās ir pavisam citādākas spēles nekā tad, ja hokejistu nav. Tas nu ir izbaudīts gan Soltleiksitijā, gan Turīnā. Olimpiskajos hokeja turnīros tagad piedalās patiešām visi labākie pasaules hokejisti, un tie sportiskā līmeņa ziņā ir pārspējuši pasaules čempionātus, tā ka Latvijas izlases piedalīšanās vien olimpiskajās spēlēs jau ir sasniegums. Nu, neesam mēs hokeja lielvalsts, neesam un jo ātrāk to paši sapratīsim, jo pašiem būs vieglāk dzīvot. Tā ka – uz Vankūveru vispirms ir jātiek, bet tad jau daudz kas būs atkarīgs no komandas sastāva, pretiniekiem apakšgrupā, tālākā turnīra „tīkla”...
Ir vēl tādi sporta veidi kā šorttreks, distanču slēpošana, daiļslidošana, kalnu slēpošana, kērlings... Tie mums nav aktuāli. Ar nosacījumu, ja Vankūvera būtu jau rīt. Kā būs 2010. gada ziemā – to rādīs laiks.
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
Vai Kreipāna kungs nau pamanījis, ka Pasaules kausa posmā šorttrekists Silovs izcīnīja trešo vietu, vairākas reizes bija 10niekā?
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
Citāts:
Publicējis sergis89
manupraat taa reaali tikai minjins vareetu dabuut medalju riit
A Rubenis????
[+] [-]
Gan Silovs gan Krievāne tad vēl bija juniori! Un pa šo laiku abi ir izaugushi meistarībā un pieredze arī ir klāt nākusi!
Cik no mūsu biatlonistiem bija divdesmitniekā olimpiskajās spēlēs??!
[+] [-]
Jo sevišķi tas nepieciešams mūsu jaunajai zvaigznītei - Madara Līdumai. Kaut nu piepildītos tās viņas un viņas trenera cerības, kuras Madara izteica TV, par šaušanas trenera konsultācijām Krievijā!
[+] [-]
Kaa bobslejs , taa kamaninjas un skeletons tachu laizh pa vienu un to pashu trasi, sanaak ka paareejie ziemas veidi mums vispaar nav....
Biatlons ir beidzies, tas visiem skaidrs, un hokejaa buutu briinums jau ir tas ka mees vispaar tiekam uz olipiaadi kur sannemam 1-9 u.t.t
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
Brāļiem Dukuriem jāiegūst stabilitāte!Citādāk viņi tā arī paliks sprēgātāji un nevis medaļu pretendenti.
Domāju,ka šorttrekisti Silovs un Krievāne var pakutināt nervus favorītiem.Atgādināšu,ka bendijs ir kļuvis par olimpisko sportu,bet mūsu bendijistiem vēl jātiek uz Olimpiādi.
p.s. Vēl ātrāk ir Pekina-2008. Šai tēmai arī vajadzētu veltīt līdzīgu rakstu!
[+] [-]
[+] [-]