Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:11, Did:0, useCase: 0

49 gadu vecumā miris titulētais norvēģu biatlonists Hanevolds

Rolands Eliņš

49 gadu vecumā miris titulētais norvēģu biatlonists Hanevolds
Halvars Hanevolds. Foto: AFP/Scanpix

Šodien mūžībā aizgājis Halvars Hanevolds, trīskārtējais olimpiskais čempions biatlonā. Viņa mūžs aprāvās 49 gadu vecumā savās mājās Norvēģijā. Par nāves iemeslu pagaidām netiek ziņots.

Halvards Hanevolds biatlona elitē startēja no 1992. gada un aizvadīja ilgu un panākumiem bagātu karjeru. Pasaules kausa posmos uz goda pjedestāla viņš kāpa 97 reizes, 40 reizes no tām individuālajās distancēs.

Hanevolds ir trīskārtējs olimpiskais čempions – ar Norvēģijas izlasi viņš triumfēja stafetē Soltleiksitijas un Vankūveras spēlēs, kā arī ieguva zeltu klasiskajā distancē Nagano spēlēs. Hanevoldam vēl ir arī divas OS sudraba un viena bronzas medaļa.

Ar lieliem panākumiem Hanevolds startēja arī pasaules čempionātos, kur 15 gadu garumā izcīnīja 16 medaļas, piecreiz tiekot kronēts par pasaules čempionu.

Savai biatlonista karjerai Hanevolds punktu lika 2010. gadā, 40 gadu vecumā.

Šodien Hanevolda dzīvība izdzisa, vēsta norvēģu mediji. Viņš nomira savās mājās dzimtajā pilsētā Askerā, Norvēģijā. Par viņa nāvi sēro sieva un divi bērni.

Hanevolda ģimenei līdzjutību izteikuši vairāki biatlona sabiedrības pārstāvji, ieskaitot Norvēģijas izlases bijušo biatlonistu Emilu Hegli Svensenu: “Halvars bija lielisks sportists un lielisks cilvēks. Viņš nebaidījās iet savu ceļu un daudz strādāja, lai piepildītu savus sapņus. Atceros viņa līdzi aizraujošos smieklus un pozitīvo noskaņojumu. Tur, kur bija Halvars, vienmēr bija laba atmosfēra. Jūtu līdzi viņa ģimenei.”

Izmantotie resursi:
https://www.nettavisen.no/sport/hal...