Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:323, Did:0, useCase: 0

Sporta nozare no premjera Kučinska tomēr sagaida solījuma turēšanu

Sporta nozare no premjera Kučinska tomēr sagaida solījuma turēšanu
Foto: Romāns Kokšarovs/f64

Sporta nozares pārstāvji un akcijas “Es atbalstu sportu!” organizatori un dalībnieki ir izbrīnīti par izskanējušajām ziņām, ka esošā valdība neapmierinās sporta organizāciju lūgumu kompensēt tām ziedojumu kritumu. Tas ir klaji pretrunā ar to, ko premjers Māris Kučinskis teicis un solījis gan paša izveidotajā darba grupā sporta finansējumu jautājumu risināšanai, gan Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) Ģenerālajā asamblejā šā gada 28. septembrī. Tāpat sporta nozares pārstāvji sagaida arī Izglītības un zinātnes ministra Kārļa Šadurska un finanšu ministres Danas Reiznieces-Ozolas godprātīgu un pārliecinošu rīcību esošās situācijas risināšanā un doto solījumu īstenošanā.

Sporta nozare ir nepatīkami pārsteigta, ka pilnībā noraidīts Saeimas izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Sporta apakškomisijas deputātu vienbalsīgs lūgums par nepieciešamību risināt sporta nozares finansēšanas un valsts sporta pārvaldības jautājumus.

“Turklāt mēs – sporta jomas pārstāvji – būtu ļoti vīlušies, ja izrādītos, ka premjera Māra Kučinska dotie solījumi Latvijas sportistiem un sporta organizācijām gan par ziedojumu krituma radīto zaudējumu kompensēšanu, gan sporta nozares pārvaldības modeļa maiņu priekšvēlēšanu periodā būtu izrādījušies klaji meli un nepatiesība. Ticam, ka samilzušās problēmas sporta nozarē iespējams risināt operatīvi un konstruktīvi. Tāpēc aicinām premjeru demonstrēt valstsvīra cienīgu rīcību – neatkāpties no saviem vārdiem un apliecināt tos ar darbiem!,” cerot uz veiksmīgu situācijas risinājumu, norāda akcijas “Es atbalstu sportu!” organizatori un dalībnieki.

Jau ziņots, ka LOK Ģenerālās asamblejas paplašinātās ārkārtas sesijā, kas norisinājās 28. septembrī, Ministru prezidents Māris Kučinskis savā uzrunā paziņoja, ka valstij ir jākompensē šogad radušās aktuālās sporta nozares vajadzības. “Kaut arī mūsu valdības mandāts ir vēl nenoteiktu laiku, bet, pirmkārt, darba grupa strādās līdz oktobra beigām un būs piedāvājumi gan attiecībā uz soļiem pārvaldībā, gan attiecībā uz piedāvājumiem visiem kopīgi lemt par finansējuma plūsmām. Tas, kas šogad būs nepieciešams, varu pilnīgi droši teikt, ka Šadurska kungs jau apkopo. Mūsu valdība šī gada iztrūkumu segs,” pauda Kučinskis.

“Ir aktualizēta virkne jautājumu saistībā ar nodokļu sistēmas izmaiņām un ir nepieciešams turpināt darbu, domājot par sporta nozares attīstību. Nevieni uzlabojumi un sistēma nedarbosies, ja nebūs savstarpējās sapratnes un sadarbības starp iesaistītajām organizācijām un valdību. Augsti sporta panākumi ir Latvijas mārketings un vizītkarte. Ir notikusi manis veidotās darba grupas pirmā sēde. Konstatēts, ka valsts pusē ir nepieciešama labāka koordinācija, iespējams, varētu vērtēt atsevišķas struktūras izveidi premjerministra pakļautībā vai Izglītības un zinātnes ministrijā,” norādīja premjers M. Kučinskis.

     [+] [-]

, 2018-10-19 14:55, pirms 3 gadiem
Kas pārstāv tā saucamo "sporta nozari"?

Kučinskim, pirms nonākšanas politiskajā mēslainē, taču atlikušas tikai pāris nedēļas, tā ka viņam ir pilnīgi vienalga kaut kādi neadekvāti solījumi.