Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:323, Did:0, useCase: 0

Noskaidrota 2022.gada pasaules junioru čempionāta distanču slēpošanā rīkotājvalsts

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Noskaidrota 2022.gada pasaules junioru čempionāta distanču slēpošanā rīkotājvalsts
Foto: Lygna Skisenter

Nupat tapis zināms, ka par nākamā gada pasaules junioru un U23 grupas čempionāta distanču slēpošanā rīkotāju ir izvēlēta Norvēģijas pilsētiņa Ligna.

# Šādu informāciju savā tīmekļa vietnē norāda Norvēģijas Slēpošanas federācija, atsaucoties uz Starptautiskās Slēpošanas federācijas (FIS) padomes sēdē pieņemto lēmumu.

# Kopumā bija tikai divas kandidātes, jo bez Lignas bija pieteikusies arī Itālijas kalnu kūrortpilsēta Toblaha.

# Abas kandidātes ir ļoti labas rīkotājas ar lielu pieredzi, jo gan Lignā, gan arī Toblahā ir notikušas augsta līmeņa sacensības distanču slēpošanā.
.
# Lignā 2015. un 2017.gadā norisinājās Norvēģijas čempionāts, kā arī vairākas reizes tur ir rīkots Norvēģijas kausa posms

# Savukārt Toblahā regulāri notiek pasaules kausa posmi, it īpaši prestižā “Tour de ski” posmi.

.# Norvēģu puses vienošanās ar nacionālu raidsabiedrību NRK par čempionāta pārraidi bija izšķirošā čempionāta rīkošanas tiesību iegūšanā.

# Pagājušā reize, kad Norvēģija uzņēma pasaules junioru čempionātu slēpošanā, bija tālajā 2004.gadā Strinā, kur Valts Eiduks kļuva par pirmo Latvijas slēpotāju, kuram izdevās iekļūt labāko trīsdesmitniekā.

# Jau ziņojām, ka sākotnēji tiesības rīkot pasaules junioru/U23 čempionātu ieguva Zakopane, bet radušos būvniecības problēmu dēļ slēpošanas trases teritorijā Polijas slēpošanas centrs bija spiests atteikties no distanču slēpošanas, saglabājot tramplīnlēkšanu un ziemeļu divcīņu.

Izmantotie resursi:
langrenn.com