Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:7, Did:0, useCase: 0

Nākamajā sezonā Baltijas līgā volejbolā startēs par vienu komandu mazāk

Almants Poikāns
Almants Poikāns

Nākamajā sezonā Baltijas līgā volejbolā startēs par vienu komandu mazāk
Jēkabpils Lūši. Foto: volejbols.lv

Nākamās sezonas Baltijas līgas turnīrā vīriešu volejbolā būs izmaiņas komandu sarakstā, jo no dalības atteikusies ambiciozā Igaunijas vienība “Saaremaa”. Plānots, ka no Igaunijas un Latvijas turnīrā startēs pa četriem klubiem, bet no Lietuvas – viens, noskaidroja portāls Sportacentrs.com.

Pagājusī “Credi24” meistarlīga noslēdzās aprīlī, kad par čempioni tika kronēta Tallinas “Selver”, kas finālā uzvarēja tieši “Saaremaa”, bet bronzu ieguva “Jēkabpils Lūši”. No nākamās sezonas klasiskā volejbola sacensību rīkošana nodota Entuziastu volejbola līgas rokās, kas atbildēs arī par Baltijas maču organizēšanu. Šobrīd klasiskajā volejbolā akcents ir uz gaidāmo Eiropas čempionātu, bet meistarlīgas sākums paredzēts oktobra pirmajā nedēļā.

No Latvijas turnīra startēs “Jēkabpils Lūši”, "RTU/Robežsardze-Jūrmala", “Biolars/Jelgava” un “Daugavpils Universitāte/Ezerzeme”, kamēr no Igaunijas – Tartu “BigBank”, “Selver”, “Parnu” un “TalTech”. Tikmēr Lietuvas godu aizstāvēs Klaipēdas “Amber”, ko turklāt vadīs latvietis Austris Štāls. Tādējādi Baltijas līgā startēs deviņas komandas.

Sāremā klubs tika dibināts vien 2017. gadā un jau pirmajā sezonā kļuva gan par Baltijas, gan par Igaunijas čempionu.

“Jelgavai ir mainījušies sastāva veidošanas principi. Viņiem ir sadarbība ar Murjāņu sporta ģimnāziju, tāpēc komandā ir daudz jauniešu izlašu spēlētāju. Šajā komandā ir vislielākās pārmaiņas. Tur vairs nav pieredzējušu spēlētāju un liels uzsvars ir uz gados jauniem volejbolistiem,” atklāj Latvijas Volejbola federācijas ģenerālsekretārs Kaspars Timermanis. “Citām mūsu komandām vadošie spēlētāji ir parakstījuši līgumus ārzemēs, īpaši Jēkabpilī – tur iztrūkums būs visbūtiskākais.”

Timermanis atzīmē, ka sacensību rīkošanas pienākumu nodošana Entuziastu līgas rokās ir kā pilotprojekts, lai saprastu, kā tas varētu izskatīties. LVF ņēmusi piemēru no Latvijas Virslīgas futbolā, kur arī atsevišķa struktūra uzņēmusies sacensību rīkošanu un darbu ar sponsoriem.

“Entuziastu līga ir sevi labi apliecinājusi. Viņi ir labākie zāles volejbola sacensību organizatori. Uzticēsim un skatīsimies, kā viņiem veicas. Kontrolēsim, lai viss tiktu paveikts labi. No mūsu puses tas ir pilotprojekts – lai mums pietiek vairāk laika domāt par izlasēm, sporta skolām un volejbola kopējo attīstību, nevis nodarboties ar sacensību rīkošanu. Resurss volejbolā ir ierobežots, bet pamēģināsim – paskatīsimies, kā tas strādā,” saka Timermanis.

     [+] [-]

, 2021-08-30 19:08, pirms 3 mēnešiem
atceros, ka bija volejbolā laiki, kad jebkuru lietu komentēja tikai LVF prezidents (Sausnītis uzvārdā). Tagad LVFam ir padomes, valdes un kārtīgs 'stafs', bet visu komentē tikai viens cilvēks (tagad jau Timermanis uzvārdā).
Ak jā un par tiem pilotprojektiem - varēja tak pieminēt, ka Baltijas līgas pilotprojekta projektu vadītāja no Entuziastu līgas puses būs neviena cita kā no LVF ar salīdzinošu kaunu atlaistā/aizgājusī darbiniece, kas atbildēja par... Baltijas līgas organizēšanu no LV puses un kuras dēļ bija jāmeklē "pilotprojekts" ārpus LVF.
Viss, aplis noslēdzies.