Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:7, Did:0, useCase: 3

Baltijas volejbola līgā Latviju pārstāvēs trīs vīriešu un četras sieviešu komandas

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Baltijas volejbola līgā Latviju pārstāvēs trīs vīriešu un četras sieviešu komandas
Foto: Latvijas Volejbola federācija.

Nedēļas nogalē pirmās spēles Baltijas līgas sacensībās vīriešiem un sievietēm aizvadīs Igaunijas un Lietuvas klubi. Latvijas komandas viņiem pievienosies pēc nedēļas, šo sestdien noskaidrojot Latvijas Optibet Superkausa īpašniekus.

Baltijas Vīriešu volejbola līgā (BVVL) Latviju šosezon pārstāvēs trīs klubi – RTU "Robežsardze/Jūrmala", SK "Jēkabpils Lūš"i un Daugavpils "Ezerzeme"/DU, bet Igauniju četras vienības – Tartu "Bigbank", Tallinas "Selver/TalTech", VK "Parnu" un Edvarta Buivida pārstāvētā VK "Barrus/Voru".

Septiņas komandas sacentīsies katra ar katru četros apļos. Uzvarētājs iekļūs finālčetriniekā, pārējās komandas trijos pāros noskaidros vēl trīs finālčetrinieka dalībniekus. Ja pēc divām spēlēm rezultāts punktos būs neizšķirts (3-0, 3-1 uzvaras dod 3 punktus, 3-2 – 2 punktus, 2-3 – vienu un 0-3, 1-3 – nevienu punktu), tad tiks spēlēts “zelta sets” līdz 15 punktiem. Priekšroka organizēt finālčetrinieka turnīru būs pamatturnīra uzvarētājam, un izšķirīgās spēles paredzētas 3. un 4. martā.

Optibet Baltijas Sieviešu volejbola līgas (BSVL) sacensībās startēs desmit komandas. Latviju pārstāvēs četras vienības – VK "Jelgava", Rīgas Volejbola skola/Latvijas Universitāte (RVS/LU), Rīgas Stradiņa Universitāte/Murjāņu Sporta ģimnāzija (RSU/MSĢ) un Daugavpils SuFA klubs/ Daugavpils Universitāte (“SuFA klubs”/DU). Arī Igaunija būs pārstāvēta ar četriem klubiem ("Barrus/Voru" VK, Tartu TU/"Bigbank", Tallinas "TalTech/Tradehouse" un Audentes "SG/NK"), bet Lietuva ar diviem - Jonavas "Aušrine-KKSC" un TK "Kaunas".

10 komandas katra ar katru spēlēs divus apļus. Ceturtdaļfinālos iekļūs pirmās astoņas vienības, kuras ceturtdaļfinālos spēlēs līdz 2 uzvarētām spēlēm, pēc kurām noskaidros četras finālčetrinieka dalībnieces. Priekšroka izšķirošo cīņu organizēšanā būs reitingā augstākajai komandai pēc ceturtdaļfinālu rezultātiem, bet finālčetrinieka cīņas notiks 25. un 26. februārī.

“Jauna sezona, jauni mērķi, jaunas ambīcijas. Mums visiem priekšā liels darbs, lai Baltijas līgas čempionāts gan sievietēm, gan vīriešiem spīdētu un gozētos avīžu pirmajās lapās, lai, skatoties spēles aizrautos elpa un ikviens vēlētos būt klātesošs. Neskatoties uz to, ka ir izmaiņas gan komandu virknējumā, gan spēlētāju sastāvos, es ar cerībām un atlocītām piedurknēm skatos nākotnē. Zinu, ka darba netrūks arī turpmāk,” pirms sezonas saka Latvijas Volejbola federācijas ģenerālsekretārs Arnis Tunte.

Pagājušajā sezonā medaļas abās līgās tika dalītas bez Latvijas klubu līdzdalības, bet par čempioniem kļuva Tartu "Bigbank" volejbolisti un Kauņas "ASU" volejbolistes.

Plašāka informācija par Latvijas komandām un to sastāviem sekos nākamnedēļ.

Sestdien Baltijas līga vīriešiem sāksies ar "Bigbank" un "Selver/TalTech" dueli, bet sievietēm "Barrus/Voru" VK savā lauumā uzņems Audentes "SG/NK.

Izmantotie resursi:
Home - Volejbols

     [+] [-]

, 2022-09-29 16:35, pirms 2 gadiem
Kārtējo reizi Federācija uzkāp uz tiem pašiem grābeklīm. Kalendārs nav gatavs un jau ir oktobris, no tā cieš spēlētāji, komandas un sponsori nevēlas piedalīties šajos projektos. Jau zināms fakts, ka daudzi spēlētāji un treneri zaudē jebkādu ticību lietu normālai situācijai. Kā saka “it's just business nothing personal”. Sorry LVF!