Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:7, Did:0, useCase: 0

Latvijas labākās volejbola komandas nedēļas nogalē cīnīsies par Superkausu

Jānis Celmiņš

Latvijas labākās volejbola komandas nedēļas nogalē cīnīsies par Superkausu
Foto: SK "Jēkabpils Lūši"

Jau 25. septembrī Jēkabpils Sporta namā norisināsies cīņas par Optibet Superkausu vīriešiem un sievietēm, pagājušās sezonas labāko volejbola komandu izpildījumā. Divas spēcīgākās sieviešu komandas laukumā dosies plkst. 17.00, savukārt vīri maču uzsāks plkst. 20.00.

Ideja par Superkausu dzima pagājušā gada beigās, kad ne visi klubi, kas bija pieteikti Latvijas kausa izcīņai un Baltijas līgām, drīkstēja spēlēt volejbolu. Lai gan epidemioloģiskā situācija valstī ir nedaudz uzlabojusies, joprojām pastāv ierobežojumi, kuri zināmā veidā ietekmē dažu klubu darbību.

Vairāk par Rīgas Volejbola skolas/LU sieviešu komandas gatavošanos Superkausam un jaunai sezonai stāsta kluba direktors Kristaps Čerņavskis: “Gatavošanos šai sezonai sākām ar 1. augustu, lielāko daļu laika pavadot Rīgā, bet pēdējo augusta nedēļu komanda pavadīja treniņnometnē Rēzeknē. COVID-19 īpaši nav ietekmējis komandas gatavošanos, visu varam darīt, ievērojot MK noteikumu prasības.

Ir izdevies saglabāt komandas kodolu no pagājušā gada, kā arī klāt nākušas vairākas jaunas spēlētājas - talantīgākās Rīgas Volejbola skolas audzēknes. Treneru sastāvs arī palicis nemainīgs no pagājušās sezonas. Lieliski apzināmies, ka jebkuru titulu daudz grūtāk ir aizstāvēt, nevis izcīnīt, bet esam gatavi Superkausam un laukumā cīnīsimies par katru bumbu, lai kauss paliktu pie mums.”

Savukārt SK Jēkabpils Lūši komanda šajā pirmssezonā izjutusi nelielas grūtības nokomplektēt komandu. Par to vairāk stāsta komandas treneris Mārcis Obrumans: “Gatavošanās 2021./2022. gada sezonai visai krasi atšķīrās no citām iepriekšējām! Būtiskas korekcijas ieviesa tieši pagājušās sezonas sastāva izmaiņas, kad piedzīvojām sešu spēlētāju iztrūkumu. Ar ne tik raitu komandas sastāva komplektēšanas norisi, šogad sezonai sākām gatavoties augusta otrajā nedēļā, nelielā pulkā. Šogad principā iztrūka kārtīga pirmssezonas sagatavošanās posma. Tehniskos treniņus miksējot ar fiziskās sagatavotības, cenšamies sezonas startam būt gatavi, cik vien tas iespējams šajā gadījumā.

Nav šaubu, ka pagājušās sezonas spēlētāji, kuri savas gaitas turpina Lūšu rindās, spēs realizēt komandas filozofiju un to, ko no viņiem prasu treniņos un spēlēs. Vairāk uzmanība un laika tiek vērsta tieši jaunpienācēju ievirzīšanai kopējā virzienā. Tik īsā laikā ir praktiski neiespējami sagatavot komandu vienotam mehānismam, ja komandai pievienojas daudz jaunu seju, tai skaitā saspēles vadītāja postenī - šogad tur darbosies leģionārs. Mūsu komandas kopējo “ķīmiju” noteikti centīsimies uzlabot ar katru spēli, bet darbosimies pēc principa, ja gribam iet ātri, tad jāiet pa vienam, savukārt, ja tālu, tad kopā.”

Arī RTU Robežsardzes/Jūrmalas komanda piedzīvojusi izmaiņas komandas sastāvā. Par to vairāk stāsta komandas menedžere Rūta Alīde Voitkāne: ”Šogad gatavošanos uzsākām ļoti laicīgi, jau jūlija vidū. Komandas sastāvs ir diezgan pamainījies, un ir daudz jauno spēlētāju. Viens no mūsu mērķiem ir būt par lielisku starta platformu izaugsmei, tā arī veidojas komanda - ir daži, tā teikt, "vecie" spēlētāji, kuri ir pieredzējušāki un mijas kopā ar jaunajiem. Šajā sezonā par laimi Covid-19 mūs nav skāris, līdz ar to nav arī īpaši ietekmējis, trenējamies divreiz dienā un jūtamies labi. Protams, par to paldies treneriem un mūsu dakterei Mairitai Bumburei, kas rūpējas par to, lai visi būtu veseli un savā labākajā fiziskajā formā. Mūsu treneru korpusam ir pievienojies Oskars Aizporietis, kas būs galvenais palīgs Raimondam Vildem. Ja iepriekšējā sezonā komandas sastāvā bija arī leģionāri, tad šogad komandu pārstāvēs tikai vietējie spēlētāji.”

Pagājušajā sezonā laurus plūca sieviešu volejbola komanda Rīgas Volejbola Skola/LU un vīriešu volejbola komanda Jēkabpils Lūši. To, vai rīdziniekiem izdosies nosargāt titulu, tiks noskaidrots jau šajā nedēļas nogalē.

Izmantotie resursi:
Latvijas volejbola federācija

     [+] [-]

, 2021-09-21 16:04, pirms 3 mēnešiem
Nedēļas nogalē norisinājās Latvijas čempionāts motokrosa! Draugi reportieri kāpēc guļam? Kur rezultāti ?