Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:7, Did:0, useCase: 3

Latvijas U20 volejbolistes Eiropas atlasi Šauļos sāk ar zaudējumu Ukrainai

Agris Suveizda

Latvijas U20 volejbolistes Eiropas atlasi Šauļos sāk ar zaudējumu Ukrainai
Laura Vāvere. Foto: volejbols.lv

LETA. Latvijas izlase trešdien Šauļos ar zaudējumu Ukrainai uzsāka Eiropas U20 meistarsacīkšu kvalifikācijas pirmo posmu, kas vienlaicīgi ir arī Austrumeiropas Volejbola zonālās asociācijas (EEVZA) čempionāts.

Pirmajā setā ukrainietes pēc Bohdanas Hricikas uzbrukuma panāca 8:1. Pēc Arinas Sosinovičas uzbrukuma izdevās pietuvoties līdz 7:11, bet pēc Anastasijas Horbačenko “eisa” ukrainietes atguva komfortablu 16:8 pārsvaru, setu pēc vēl vienas viņas netveramas serves uzvarot ar 25:15.

Otro setu Latvija ar Kristīnes Leskinovičas bloku un uzbrukumu sāka ar 2:0 vadību. Pēc Kimas Žarkovas uzbrukuma Ukraina pirmoreiz setā izvirzījās vadībā (5:4), pēc Hricikas uzbrukuma panākot 9:5. Pēc Sosinovičas “eisa” Latvija pietuvojās līdz 10:11, bet nākamos trīs punktus atkal guva ukrainietes. Pēc Lauras Vāveres uzbrukuma Latvijai izdevās pietuvoties līdz 17:18, bet izšķirošo pārsvaru Ukraina ieguva ar četriem pēc kārtas gūtiem punktiem, panākot 24:19 un setu uzvarot ar 25:22.

Trešajā setā ukrainietes rezultātā atrāvās, pēc Kristinas Starostenko uzbrukuma gūstot piecus punktus pēc kārtas (8:3). Katrīnas Strukas “eiss” deva 6:8, bet pēc tam Ukraina atjaunoja lielāku pārsvaru un pēc Hricikas uzbrukuma uzvarēja ar 25:21. Latvijas komandā astoņus punktus guva Anna Cepurīte, septiņus – Kristīne Leskinoviča un sešus – Katrīna Struka. Ukrainietēm 11 punktus guva Bohdana Hricika, bet pa deviņiem punktiem – Kima Žarkova un Marharita Geiko.

“Pirmajai spēlei bija labi. Pirmā cīņa parādīja, kuras spēlētājas labāk tiek galā ar starta satraukumu un spēj saglabāt aukstasinību. Tagad zinām, kā varam sakārtot komandas spēli, lai tiktu pie tā, ko varam. Meitenes ir ļoti motivētas, grib tikt laukumā, spēlēt un veidot rezultātu. Mača iznākumu izšķīra nianses, arī otrā seta galotnē. Man patika, ka brīžiem mums bija ļoti labas serves, kas palīdzēja spēlēt blokā. Servēs gribētos lielāku stabilitāti, tai skaitā izšķirošajos brīžos,” Latvijas Volejbola federācija pēc spēles citē galveno trenri Ingunu Minusu.

Ceturtdien būs jāspēlē ar Azerbaidžānu, kas pirmajā cīņā trijos setos atzina Igaunijas pārākumu. “Zinot, ka Azerbaidžāna šodien zaudēja trijos setos, gribētos domāt, ka tā ir turnīra vājākā komanda. Tomēr mēs nedrīkstam pretinieces nenovērtēt, un mums svarīgi ir uzlabot savu spēli,” par rītdienas spēli saka Minusa. Ceturtdien, plkst.12 Latvija tiksies ar Azerbaidžānu, piektdien, plkst.12, - ar Poliju, sestdien, plkst.14.30 - ar Igauniju un svētdien, plkst.17, - ar Lietuvu. Turnīra Šauļos uzvarētājas uzreiz nodrošina vietu finālturnīrā, bet otrajā kvalifikācijas kārtā iekļūst otrās līdz ceturtās vietas ieguvējas. Spēles tiešraidē ir vērojamas Lietuvas Volejbola federācijas "YouTube" kanālā.

Otrās kārtas kvalifikācijas sacensības notiks no 4. līdz 7. aprīlim, bet finālturnīrs Bulgārijā un Īrijas galvaspilsētā Dublinā - no 5. līdz 17. augustam. Ingunai Minusai izlasē palīdz Itālijas treneris Daniele Mario Kaprioti, statistiķis Toms Šķepasts un fizioterapeite Luisa Dombrovska.

Latvijas U20 valstsvienība

Diagonālās spēlētājas - Katrīna Struka ("Rīgas Stradiņa Universitāte"/"Murjāņu Sporta ģimnāzija" (RSU/MSĢ), Anete Čelnova ("Rīgas Volejbola skola"/"Latvijas Universitāte" (RVS/LU);
otrā tempa spēlētājas - Elizabete Štolca, Kristīne Leskinoviča (abas - RSU/MSĢ), Rūta Putene, Anna Cepurīte (abas - RVS/LU), Beāte Runce (Jūrmalas sporta skola un RSU/MSĢ);
pirmā tempa spēlētājas - Marta Gintere (RVS/LU), Loreta Martinsone, Karmena Struka (abas - RSU/MSĢ);
cēlājas - Arina Sosinoviča (RVS/LU), Laura Vāvere (RSU/MSĢ);
"libero" - Aleksandra Dubovska (RVS/LU), Jasmīna Bērziņa (Freiburgas "FT 1844", Vācija).

Izmantotie resursi:
https://volejbols.lv/zina/latvijas-...
LETA