Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource542 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource542), Fid:2588, Did:0, useCase: 3

Oļegs Sorokins: labākais treneris ar labākajiem jauniešiem

Jānis Matulis
Jānis Matulis

Oļegs Sorokins: labākais treneris ar labākajiem jauniešiem
Oļegs Sorokins
Foto: Romāns Kokšarovs, F64

Droši vien tikai kurlie vēl nav dzirdējuši, ka Oļegs Sorokins oficiāli atzīts par aizvadītās hokeja sezonas labāko Latvijas treneri, taču Oļega sportiskajā karjerā ir vēl viens kāpums uz augšu – jūnija sākumā viņš tika apstiprināts par Latvijas Hokeja federācijas Treneru komitejas priekšsēdētāju, Valdes lēmumam stājoties spēkā 6. jūnijā. Tāpat kā pērn hokeja laukumā Oļegs ledu grauzīs kopā ar Hokeja skolas “Rīga” puikām. Lielāko sezonas daļu Latvijas virslīgā, labākajiem 2020. gada pavasarī braucot uz U-18 pasaules čempionātu ASV.

Uz HS “Rīga” daudzi skatās ar skaudību. Jau pērn tas bija Latvijas U-18 bāzes klubs, bet šogad oficiāli iecelts bāzes statusā. No HS “Rīga” uz pasaules U-18 čempionātu aizbrauca 17 šā kluba pārstāvji (2 vārtsargi, 5 aizsargi un 10 uzbrucēji). Kopā kaut pa spēlei HS “Rīga” sastāvā virslīgā bija aizvadījuši 47 (!) hokejisti. Pa pozīcijām – 6, 15 un 26. Pamatīgs siets!

Arī jaunajā sezonā to nebūs mazāk. Ledus treniņos, kas sākušies pagājušajā nedēļā, piedalās astoņi spēlētāju piecnieki, kā arī pieci vārtsargi. Principā tā ir masa, kas gatavojas gan virslīgai, gan Junioru Attīstības hokeja līgas turnīram. Reālu darbu sākot jua maija beigās, kad notika atlase uz HS “Rīga”. Šobrīd treneru Oļega Sorokina, Jura Ozola, Sergeja Kuzņecova un Sergeja Teluškina vadībā notiek ledus treniņi, pirms tam stundu garajos sausajos treniņos puikas rūdās pie Aigara Kotāna, Latvijā gana labi zināma fiziskās sagatavošanas speciālista. Uz ledus pusotra stunda, iesildīšanās, atsildīšanās un, ja ir vēl kāda sapulce, kā tas bija 5. augustā, tad rīta cēliens līdz pat diviem dienā puikām aizņemts. Laikam jau to ar saukt arī par komandas saliedēšanas treniņnometni, bet jūnijā čaļi divas nedēļas lēja sviedrus Priekuļos.

Kas jauns un kas palicis pa vecam HS “Rīga”? Tātad maija atlase. Kurā no Rodrigo Laviņa “Baltajiem vilkiem” aizķērušies aizsargs Gustavs Ozoliņš, uzbrucēji Martins Rodrigo Laviņš, Patriks Silvestrs Klemka un Pēteris Purmalis (visi – 2003), no Jelgavas JLSS-17 – trīs uzbrucēji: Kristers Brauns (2002), Bogdans Hodess un Klāvs Veinbergs (2003). Divus aizsargus Sorokinam izdevies atgūt no Amerikas – Paulu Haraldu Slišānu (Aijovas “Wild) un Ralfu Sebastjanu Bergmani (2002, Ņūhempšīras “Rockets”).
Vai vecais Laviņš nav bijis dusmīgs, ka draugs “apzog” “Baltos vilkus”? “Nē, taču! Viņš pats gribēja, lai puikas nāk uz “Rīgu”, situāciju skaidro Oļegs Sorokins. “Rīga” tomēr ir nākamais pakāpiens, turklāt U-18 izlases kandidāti būs kopā. Taču tas nenozīmē, ka viņiem jau garanetēta vieta izlasē. Izlēmām neaiztikt Liepāju, kur ir kādi četri labi U-18 izlasei derīgi spēlētāji.”

Kas tad Sorokina brigādē palicis no pērnā gada U-18 izlases sastāva? Tikai četri – vārtsargs Rūdolfs Gusts Lazdiņš, aizsargs Kārlis Krustiņš un divi uzbrucēji – Roberts Petrovičs un Raimonds Mikus Vītoliņš, no tiem, kas bija komandā – vārtsargs Ričards Francis Puče, aizsargi Dāvis Orniņš un Emīls Ginters, uzbrucējs Roberts Zalāns (visi – 2002). No “Rīga-17” Sorokins sauc aizsargu Mārtiņu Lepu, Artjomu Kadņikovu, uzbrucēju Emīlu Auziņu, taču, kuri tiks OHL vienības sastāvā?

Pie viena šāviena arī pārbaudu, cik labi Sorokins pārzina ārpus HS “Rīga” spēlējošos kadrus. Nekādu problēmu! Oļegs šauj ātrāk, nekā spēju fiksēt precīzos šāvienus. Tie, protams, ir abi Kanādas iekarotāji – Harijs Brants un Raivis Kristiāns Ansons, Bruno Brūveris un Ņikita Sažko no HK “Rīga”, Daniels Mūrnieks un Fēlikss Egils Gavars no ASV, Oskars Lapinskis no Šveices, Ralfs Litaunieks no Norvēģijas.

No HS “Rīga” vadības pagaidām nekāda virsuzdevuma Latvijas čempionātam neesot, taču Oļegs grib vismaz tikt “play-off” pirmajā kārtā – tātad rīdzinieki tēmē uz 3. līdz 6. vietu, jo pirmās divas, kā arī 7. un 8. vieta “play-off” pirmajā kārtā nepiedalās.

Vai Sorokinam nav žēl, ka 2002. gada puikas aizbrauc uz Kanādu? “Nē, tas tomēr ir taisnākais ceļs uz NHL, turklāt 2020. gadā būs Branta un Ansona NHL drafts. Skaidrs, ka, spēlējot Kanādas junioru līgā, viņus skauti var pamanīt visu gadu. Pirms U-18 pasaules čempionāta Artūrs Šilovs nebija nekādos drafta prospektos. Ja labi nenospēlētu... Es varu tikai novēlēt puikām veiksmi. Mums ir viņi jāpalaiž pasaulē. Tas vienkārši ir nākamais solis.”

Pirmā pārbaudes spēle pirms jaunās sezonas 10. augustā savā laukumā ar “Mogo”, pēc tam turnīrs Ostravā, kur pretiniekos būs Čehijas un Slovākijas komandas, kā arī Polijas U-20. Augusta beigās, septembra sākumā “Amber Puck” turnīrs Liepāja, kur bez HK “Liepājas” un “Zemgales/LLU” spēlēs arī Toruņas klubs no Polijas.

restorāni Rīgā - saņem atlaides