Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:4, Did:0, useCase: 3

Atklāj reģistrāciju pasaules čempionātam skriešanā Rīgā

Toms Mālmeisters
Toms Mālmeisters

Atklāj reģistrāciju pasaules čempionātam skriešanā Rīgā
Foto: Nords Event Communications

2023. gada pasaules čempionāta skriešanā organizatori informējuši, ka no šodienas ir iespējams pieteikties dalībai nozīmīgajām sacensībām, kuras pirmo reizi notiks Latvijas galvaspilsētā Rīgā.

Čempionāta organizācijas tiesības Pasaules vieglatlētikas savienības (World Athletics) konkursā sīvā konkurencē 2021. gada jūlijā izcīnīja Rīgas maratona komanda tandēmā ar Latvijas Vieglatlētikas savienību. Organizatori ir pārliecināti, ka čempionāts kalpos ne tikai kā vieglatlētikas, tautas sporta un sabiedrības veselības veicinātājs, bet arī kā nozīmīgs Rīgas un Latvijas starptautiskās atpazīstamības un tūrisma balsts. Čempionāta oficiālie partneri ir Rīgas Dome, Izglītības un Zinātnes Ministrija, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra un Rimi Rīgas maratons.

Pasaules Vieglatlētikas savienības prezidents Sebastians Ko komentē: “Vēlamies, lai pirmais Pasaules čempionāts skriešanā Rīgā būtu vienreizēja pieredze gan pasaules skriešanas zvaigznēm, gan amatieriem, kas kuplā skaitā startēs Rīgā. Jaunais pasaules čempionāta formāts ļaus pilnā krāšņumā demonstrēt tautas sporta un masveidības jaudu, iedvesmojot jauno paaudzi, stimulējot sporta tūrismu un veicinot vieglatlētikas attīstību. Esam pārliecināti, ka uz pasaules čempionātu ieradīsies rekordliels skriešanas mīļotāju skaits no visas pasaules - ar nepacietību gaidīsim visus Latvijas galvaspilsētā!”

Pasaules čempionātā Rīgā dalību ņems gan spožākās skriešanas zvaigznes un pasaules valstu izlašu skrējēji, gan arī amatieri un skriešanas mīļotāji no Latvijas, Baltijas un pasaules. Organizatori Rīgā gatavojas uzņemt līdz 30 000 maraton-tūristu no vismaz 100 pasaules valstīm, kā arī cer uz ļoti aktīvu Latvijas skrējēju dalību visās čempionāta distancēs.

“Fakts, ka jaunajā čempionāta formātā jebkurš no mums, skriešanas mīļotājiem, neatkarīgi no ātruma un fizkultūras atzīmēm skolā, varēs notipināt pasaules čempionātu, lai spicāko planētas skriešanas zvaigžņu kompānijā tiktu pie oficiālas pasaules čempionāta medaļas jūdzē, piecu kilometru vai pusmaratona distancē, skan neticami. Kurā vēl sporta veidā tas iespējams? Tikai skriešanā. Tieši tāpēc pirmais pasaules čempionāts skriešanā Rīgā ir mans un komandas sapņa piepildījums – čempionātam šādā formātā būs neatsverama loma skriešanas un sporta popularizēšanā, tas dos iespēju Rīgai gozēties uz pasaules skriešanas skatuves, ilgtermiņā vēl vairāk nostiprinot Rīgas vietu starptautisko skriešanas notikumu apritē”, komentē Aigars Nords, Rīgas maratona un pasaules čempionāta skriešanā Rīgā organizatoru komandas vadītājs.

Reģistrēties pasaules čempionāta Rīgā jūdzes, piecu kilometru un pusmaratona distancēm no šodienas iespējams oficiālajā mājaslapā riga23.org. Kā ierasts, reģistrēties līdz 2022. gada beigām ir izdevīgāk, bet, tuvojoties pasākumam, dalības maksas pieaugs.

Svētku noskaņu pilsētā pasākuma laikā radīs arī Vispārējo latviešu dziesmu un deju svētku, kas 2023. gadā svinēs 150 gadu jubileju, iesaiste. Organizatori ar Dziesmu svētkiem veiksmīgi sadarbojušies jau iepriekš, tādēļ arī pasaules čempionātā, piedaloties simtiem koristu un dejotāju, skrējējus Rīgas ielās atkal sveiks Dziesmu un Deju svētki.

Informāciju sagatavoja:
Pasaules čempionāta skriešanā organizatori