Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:4, Did:0, useCase: 3

Mūze: "Prieks par sesto vietu, bet neviens metiens nebija tehniski labs"

Agris Suveizda

Mūze: "Prieks par sesto vietu, bet neviens metiens nebija tehniski labs"
Līna Mūze. Foto: Reuters/Scanpix
Vieglatlētika, Pasaules čempionāts 2022 Šķēpmešana sievietēm, fināls
6. Līna Mūze 61.26  

Līnai Mūzei pasaules čempionātā ASV pilsētā Jūdžinā neviens no metieniem neizdevās tehniski labs, otrdien sarunā ar aģentūru LETA atklāja sestās vietas ieguvēja šķēpmešanā pasaules čempionātā Mūze. Viņa šķēpu meta 61,26 metru tālumā, bet sestā vieta ir Latvijas sportistu visu laiku labākais rezultāts sieviešu pasaules čempionātu sacensībās.

"Fiziski biju labā formā, taču tehniski bija ļoti daudz kā labojama. Tāpēc šobrīd līdz Eiropas čempionātam vairāk uzsvaru liksim uz tehnikas pilnveidošanu," uz rezervēm norādīja šā brīža Latvijas šķēpmešanas līdere. "Citādi es teiktu, ka esmu priecīga iekļūt finālā un pēc tam apsteigt pusi no fināla dalībniecēm. Zaudēju šķēpmetējām, kurām gandrīz visām bija iespaidīgāki personīgie rekordi nekā man vai medaļas iepriekšējos čempionātos. Viņas bija stiprākas."

Viņa atzīst, ka pati "netrāpīja šķēpā" nevienu metienu, kas nozīmē potenciālu, ja kļūmes tehnikā izdosies novērst. "Tehniku ietekmēja traumas. Sezonu sāku labi, arī treniņnometnē tehniskais izpildījums bija labs, "bloka" kāju liku taisni. Tomēr sacensībās Talsos otrajā metienā aizķēros aiz seguma vietā, kur saskaras vecais un jaunais, un satraumēju potīti, saplēšot arī sānu saites. Turpinot trenēties, nevarēju saprast, kāpēc sāpes bija tik lielas," stāsta sportiste.

"Talsu šķēpos" viņa gan maija beigās uzvarēja ar rezultātu 60,77 metri, kas tika sasniegts pirmajā metienā, taču šī Pirra uzvara ietekmēja gatavošanos pasaules čempionātam, jo savainojuma dēļ ilgu laiku izpalika tehniskais darbs metienu izpildē. Turklāt traumēta tika tieši šķēpmešanā svarīgākā atbalsta kāja. Savainojums ir jūtams joprojām, un sacensībās jāstartē ar pretsāpju līdzekļiem, taču pie tā ir pieraduši daudzi sportisti, saka Mūze.

Pēc labā starta Jūdžinā jau izskanējušas domas, ka labākā no Eiropas sportistēm pasaules meistarsacīkstēs var pretendēt uz augstu sasniegumu arī Eiropas čempionātā Minhenē. "Mazāk jādomā par to, ko es varētu izdarīt Eiropas čempionātā, un jāaizmirst par šī brīža panākumu pēc iespējas ātrāk, jo Eiropas meistarsacīkstēs viss atkal sāksies no nulles. Nevienai sportistei par iepriekšējiem panākumiem nekādas priekšrocības netiek piešķirtas. Jābūt labā fiziskā, tehniskā un psiholoģiskā gatavībā," pēc iespējas ātrāk startu ASV grib aizmirst šķēpmetēja.

Viņa uzsver, ka viņai grūtākās šķiet kvalifikācijas sacensības - gan emocionāli, gan psiholoģiski. Līdz startam Eiropas čempionātā, kur kvalifikācijas sacensības sievietēm notiks 18.augustā, Mūze paredz startu vēl divās sacensībās, uzsvaru liekot uz gatavošanos. Vēl nav zināms, vai viņa šajā nedēļas nogalē startēs Valsts prezidenta balvas izcīņā Valmierā. Ne tikai traumas dēļ, bet arī uzkrātā milzu noguruma dēļ, divreiz šķērsojot Atlantijas okeānu un šobrīd izejot aklimatizāciju pēc atgriešanās Latvijā nedēļas sākumā.

Šobrīd viņas treneris ir Zigismunds Sirmais, jo ar somu treneri Kimmo Kinnunenu sadarbība tika pārtraukta uzreiz pēc Tokijas olimpisko spēļu sacensībām, bet Arnis Noveičuks atbild par fizioterapiju un fizisko sagatavotību. "Nevarējām būt kopā ar Kinnunenu. Tas ir svarīgākais iemesls, jo Covid-19 laikā treniņnometņu vietā biju spiesta trenēties attālināti. Man tika sūtīti treniņu plāni, taču olimpiskajā gadā tā nebija tāda sagatavošanās, uz kādu biju cerējusi," skaidro Mūze.

Līdzīga gatavošanās gan bija arī daudzām konkurentēm, un tomēr šobrīd sportiste jūtas labāk, kad nav jākārto daudzas ārpus sporta esošās formalitātes. "Citādi es ļoti daudz no Kinnunena iemācījos, un daudz tika sasniegts. Treneris ir labs. Tomēr šis ir pareizais lēmums, ko apstiprina Jūdžinā sasniegtais fināls," apmierināta ar izdarīto izvēli ir Mūze. Šosezon viņas prioritāte ir Eiropas čempionāts, bet bez tā tiek plānota vēl arī dalība trijos Dimanta līgas posmos un finālā "Šogad negribu ar startiem pārforsēt. Pēc sezonas noteikti jāsaved kārtībā veselība, lai var gatavoties nākamajai sezonai, jo tajā jau varēs sākt pildīt normatīvus nākamajām olimpiskajām spēlēm Parīzē, kas ir četrgades lielais mērķis," saka šķēpmetēja.

Eiropas U-23 čempionātā viņa jau ir uzvarējusi. Tāpat šogad Portugāles pilsētā Leirijā marta vidū uzvarēts Eiropas kausā mešanu disciplīnās. Eiropas čempionātā sportiste startējusi četrreiz, augstāko vietu - desmito - izcīnot debijas čempionātā 2012.gadā Helsinkos.

Izmantotie resursi:
LETA

  +1 [+] [-]

, 2022-07-27 17:36, pirms 2 nedēļām
...gaidām Eiropas čempi un novēlam nosargāt Eiropas top1 pasaules čempī konkurencē ar Huisongu!
Novēlu Sirmā ģimenei abiem Eiropas čempja titulu !
...pēc tam var domāt par Lūšu ģimenes sasniegumu - abiem olimpiskais zelts!

  +2 [+] [-]

, 2022-07-27 20:44, pirms 2 nedēļām
No vienas puses var kritizēt metienu tālumu un stabilitāti, par ko arī Mūze ir paškritiska, bet tomēr viņa pārstāvēja valsti finālsacensības un ieguva sesto vietu pasaulē. Noteikti šīs sacensības skatījās Kociņa un citas šķēpmetējas, kuras šeit saredz iespējas nākotnē, kas ir motivējoši. Ar tikšanu finālā savu rezultātu tajā, Līna palīdzēja uzturēt aktuālu arī vieglatlētiku starp sporta ziņām. Gaidīsim Eiropas čempionātu.

     [+] [-]

, 2022-07-28 16:09, pirms 2 nedēļām
6 vieta PASAULĒ damn ku slikti...tikai iedomajies 6 vieta pasaulē..visa fkng pasaule...tas ir nereals sasniegums...paldies Tev Līna ka priecē sporta fanus un lai Tev veicas turpmākajās sacensībās!