Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:4, Did:0, useCase: 0

Urtāns: "Sezonas turpinājums ir zem jautājuma zīmes"

Urtāns: "Sezonas turpinājums ir zem jautājuma zīmes"
Māris Urtāns
Foto: Romāns Kokšarovs/f64

Latviešu lodes grūdējs Māris Urtāns Eiropas komandu čempionāta 2. līgas sacensībās iedzīvojies cirkšņa savainojumā, kas apdraud sportista turpmāko staru šajā sezonā, portālam Sportacentrs.com atklāja pats Urtāns.

Pagājušajā sezonā 33 gadus vecais lodes grūdējs nestartēja, jo jau pirms sezonas viņam tika veikta pleca operācija, pēc kuras atlabšanas periods bija seši mēneši. Māris Urtāns jau bija atguvies un sagatavojies šai sezonai, turklāt rezultāti gājuši pa augšupejošu līkni, taču tagad sportistu māc bažas, vai viss ieguldīties darbs nebūs vējā.

"Pēdējā grūdienā ierāvu cirksni un tagad atlikusī sezona ir zem jautājuma zīmes," secina Urtāns. "2011. gadā šīs traumas dēļ biju spiests beigt sezonu un rehabilitācija prasīja četrus mēnešus. Arī tagad savainojums ir tajā pašā vietā, bet, iespējams, ka bojājums ir mazāks. Šodien beidzot saņēmu no ārsta atļauju doties uz treniņu. Tad arī redzēšu, kā būs."

Līdz Eiropas čempionātam Cīrihē atlicis pusotrs mēnesis, bet normatīvs Urtānam jau ir izpildīts. "Ja varēšu, tad gatavošos Eiropas čempionātam. Protams, nāksies piedalīties arī vēl kādās sacensībās, jo pēdējo pāris gadu laikā sacensību pieredze man ir niecīga. To izjutu arī Eiropas komandu čempionātā Rīgā - tāda mandrāža man nebija bijusi astoņus, deviņus gadus," atzīst Māris.

Lai startētu Eiropas čempionātā, vēl gan ir jāpiedalās arī Latvijas čempionātā, kas notiks augusta pirmajās dienās. "Kā tūrists uz Eiropas čempionātu tāpat nebraukšu. Aptuveni jau zinu, kas man jāizdara, lai iekļūtu finālā. Ja jutīšu, kas tas nav iespējams, tad uz Cīrihi nebraukšu."

Viņš neizslēdz arī iespējami sliktāko scenāriju, pēc kura viņam šī sezona varētu būt jau galā. "Tāpat jau trenējos par saviem līdzekļiem, paralēli arī strādāju par treneri. Ja sezonas laikā nevaru atpelnīt gatavošanās posmā iztērētos līdzekļus, tad nezinu, vai vēlos turpināt. Taču nav jau tik viegli tā vienkārši pamest lodes grūšanu, ar kuru esmu nodarbojies 18 gadus. Ja tomēr viss būs kārtībā, gribētos vēl startēt arī 2016. gada Riodežaneiru olimpiskajās spēlēs."

Jāpiebilst, ka jau minētajā pēdējā mēģinājumā, kurā Māris guva traumu, viņš sasniedza savu sezonas labāko rezultātu - 19,76 metri.

     [+] [-]

, 2014-06-27 01:57, pirms 7 gadiem
Nelaimes putns!!!
Vēl 2 gadi jāpacīnās!!!