Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:14, Did:0, useCase: 0

Latviešu izcelsmes sportisti tēmē uz Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm

Gatis Druvietis
Gatis Druvietis

Latviešu izcelsmes sportisti tēmē uz Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm
Artūrs Bareiķis
Foto: artursbareikis.blogspot.com

Čikāgā dzīvojošais latvietis un maratonists Artūrs Bareiķis vēlas trenēties Kenijā, lai uzlabotu savu rezultātu un kvalificētos 2016. gada olimpiskajām spēlēm, tāpēc viņš uzsācis līdzekļu vākšanu. Rio sapnis ir arī latviešu izcelsmes amerikāņu maratonistei Arianai Hilbornai. Īriju pārstāvošā latviešu airētāja Sanita Pušpure šogad bija pietiekami sekmīga, lai par olimpisko ceļazīmi domātu ar optimismu.

ASV un Latvijas dubultpilsonis Artūrs Bareiķis (28) atzīst, ka viņa sapnis ir piedalīties Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs. Šī maratonista personiskais rekords (2:25:16) nav pietiekami labs, lai ar tādu cerētu kvalificēties, tāpēc rezultātu nepieciešams uzlabot. Kā zināms, Kenijā mīt pasaules vadošie gargabalnieki, līdz ar to Bareiķis izvēlējies šo zemi par savu treniņu vietu. Kenijā viņš trenējās jau pirms diviem gadiem, un tagad tur cer palikt līdz pat olimpiskajām spēlēm. Sportists orientējas, ka būs jāskrien ātrāk par 2:18:00.

Latviju olimpiskajās spēlēs cer pārstāvēt latviešu izcelsmes amerikāniete Ariana Hilborna (33), kuras dzimtas uzvārds ir Zvērs. Šogad šī maratoniste sasniedza personisko rekordu 2:35:20, un ar tādu rezultātu var cerēt uz sekmēm olimpiskajā kvalifikācijā. Starptautiskajā Vieglatlētikas federācijā viņa joprojām reģistrēta kā ASV sportiste, taču dubultpilsonība viņai ļautu tur pārreģistrēties kā Latvijas pārstāvei.

Riodežaneiro spēļu akadēmiskajā airēšanā cer startēt arī Īrijas latviete Sanita Pušpure (33). Šī gada Eiropas čempionātā Pušpure izcīnīja 3. vietu (nozīmīgā medaļa viņas karjerā), savukārt pasaules čempionātā ieguva augsto 4. pozīciju un tika nominēta Īrijas labākās sportistes balvai. 2004. gadā Sanita Pušpure kā Latvijas pārstāve ieguva pasaules Universiādes čempiones titulu. 2006. gadā viņa pārcēlās uz Īriju. Latviešu airētāja kā Īrijas pārstāve kvalificējās Londonas olimpiskajām spēlēm, kur izcīnīja 13. vietu.

Izmantotie resursi:
www.rowingireland.ie
artursbareikis.blogspot.com
arianahilborn.com

     [+] [-]

, 2014-12-29 15:39, pirms 6 gadiem
Prognoze: pirmie divi - nē, īriete - jā.

  +2 [+] [-]

, 2014-12-29 15:59, pirms 6 gadiem
ja zem LV karogs tad visi tiktu,zem ASV karoga nav variantu iekļūt jo pat maratonā tur ir konkurence.
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

  +4 [+] [-]

, 2014-12-29 17:25, pirms 6 gadiem
Piekristu tikai tad, ja Arianna startētu ar uzvārdu Zvērs.